Švenčiant pasaulinę muzikos dieną: 4 būdai kaip jos klausytis išmaniai

Švenčiant pasaulinę muzikos dieną: 4 būdai kaip jos klausytis išmaniai

Pranešimas spaudai

2021-10-02, 11:55

Švenčiant pasaulinę muzikos dieną, technologijų ekspertai kviečia apžvelgti kaip muzikos klausomės šiandien. Nuo asmeninių grojaraščių muzikos platformose iki bet kokią dainą atpažįstančios programėlės ir išmanių įrenginių – būdų yra išties daug.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi keturiomis idėjomis, kaip patogiai ir išmaniai klausytis muzikos.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

1. Populiariausios muzikos klausymo platformos

uz-spotify-paslaugas-tele2-klientai-gales-atsiskaityti-paprasciau

Muzikos klausymosi platformų pasirinkimas šiandien yra ypač didelis. Be tokių populiarių kaip „Spotify“ ar „YouTube“, vartotojai muzikos taip pat gali klausytis „Tidal“, „Apple Music“, „Deezer“, „Amazon Music“, „Google Play Music“, „Soundcloud“, „iHeartRadio“, „Pandora“ ir kitose pamėgtose platformose.

Daugiau nei 70 mln. dainų savo bibliotekoje turinti „Spotify“ garsėja itin personalizuotais algoritmais, kurie klausytojui lengvai padeda rasti mėgstamą muziką. Čia galite kurti ne tik savo, bet ir jungtinius grojaraščius kartu su draugais. Tokia funkcija labai praverčia ruošiantis bendrai kelionei ar vakarėliui.

Ko gero viena seniausių muzikos grojaraščių kūrimo platformų pasaulyje yra „Youtube“. Ji ypatinga tuo, kad čia galite ne tik išgirsti naujausius kūrinius, bet ir susipažinti su jų vaizdo klipais arba įsijungti vaizdo įrašus su dainos žodžiais ir dainuoti kartu.

Taip pat čia galite užsiprenumeruoti savo mėgstamų muzikantų kanalus, kurti ar išsaugoti kitų grojaraščius, redaguoti ir įkelti vaizdo įrašus ar komentuoti kitų narių patalpintus vaizdo klipus. Išskirtinės funkcijos, tokios, kaip muzikos klausymas be reklamų arba norimų klipų parsisiuntimas į savo įrenginį yra prieinamos tik įsigijusiems „Premium“ narystę.

Vertinantiems muzikos įrašų kokybę, rekomenduojame išbandyti ir „Tidal“. Šioje platformoje rasite bene aukščiausią rinkoje garso įrašų kokybę „360 Reality Audio“. Čia galėsite kurti, klausytis ar dalintis savo suasmenintais grojaraščiais, klausytis atlikėjų, takelių ar tinklalaidžių, peržiūrėti jų biografijas, ieškoti panašių atlikėjų, redaguoti grojimo eilę ir dar daugiau.

2. Programėlės kiekvienam muzikos gerbėjui

Bandsintown-Concert

Tiems, kurie nuolat ieško naujų atlikėjų ir nori rasti naujos įdomios muzikos, būtina savo telefone turėti „Shazam“ programėlę. Ji padės akimirksniu identifikuoti bet kurią dainą. Viskas veikia labai paprastai – išgirstate patikusią dainą, įsijungiate minėtą aplikaciją, spaudžiate mygtuką „Shazam“ ir viskas – dainos pavadinimą ir jos atlikėją iškart pamatysite ekrane.

Čia galėsite ne tik perklausyti savo surastas dainas, bet ir pažiūrėti, kokių dainų šiuo metu yra ieškoma dažniausiai pasaulyje arba pasirinktoje šalyje. Be to, išmanus įrankis veikia net ir be interneto ryšio.

Kita naudinga programėlė kiekvienam, mylinčiam muziką – „Bandsintown Concert“. Ji padės greitai ir patogiai rasti kokie artimiausi koncertai vyksta šalia jūsų. Taip pat čia galėsite užsiprenumeruoti patinkančių atlikėjų ir grupių naujienas. Taip pirmieji sužinosite, kada galėsite apsilankyti jų pasirodyme.

Norintiems geriau pažinti muziką ir patyrinėti mėgstamų kūrinių muzikinius ryšius ir ištakas, patiks „WhoSampled“ įrankis. Jis nuskenuoja jūsų muzikos biblioteką ir pateikia didžiulį katalogą dainų remiksų, koverių ir kitų kūrinio versijų. Aplikacija puikiai vertinama ne tik muzikos istorikų, bet ir kitų muzikos fanų.

3. Belaidžių ausinių bumas

samsung-galaxy-buds-adidas

Kiekvienam melomanui reikalingos ir ausinės, kurios leis klausytis mėgstamų garso takelių einant į darbą, sportuojant ar sėdint autobuse. „Tele2“ statistika atskleidžia, kad šiuo metu pardavimuose dominuoja belaidės ausinės. Daugiau nei 90 proc. įsigyjamų ausinių yra būtent belaidės – jos suteikia mobilumą ir judėjimo laisvę, be to, yra itin funkcionalios.

Tarp populiariausių šiuo metu parduodamų ausinių yra „Samsung Galaxy Buds Live“ ir „Samsung Galaxy Buds2“ bei „Apple AirPods“ ir „Apple AirPods Pro“. Taip pat vartotojų mėgstamos ir „JBL“ gamintojų ausinės.

Renkantis belaides ausines svarbiausia atsižvelgti į jų suderinamumą su jūsų naudojamais įrenginiais – telefonu ar kompiuteriu. Taip pat įvertinkite ausinių patogumą ir jų valdymo specifiką. Atkreipkite dėmesį ir į garso kokybę bei papildomas ausinių funkcijas, tokias kaip triukšmo blokavimas, speciali programėlė pamestoms ausinėms surasti, intuityvus susiejimas su kitais jūsų įrenginiais ar personalizuotas belaidžių ausinių valdymas lietimu.

4. Investuojama į nešiojamas garso kolonėles

jbl-kolonėlė_asociatyvinė-nuotr_pixabay

Dar vienas svarbus įrenginys muzikos gerbėjams – kokybiška muzikos kolonėlė. Vartotojai vis dažniau renkasi belaides kolonėles. Jos vertinamos dėl mobilumo, ilgai veikiančios baterijos ir galimybės įrenginį suporuoti su išmaniuoju telefonu.

„Tele2“ pardavimų duomenys rodo, kad populiariausi kolonėlių modeliai – „JBL Charge 4“, „JBL Flip 5“ ir „Harman Kardon Onyx Studio 6“.

Ieškant muzikos kolonėlės namams ar išvykoms, atsižvelkite į kolonėlės suporavimą su kitais išmaniaisiais įrenginiais, įvertinkite baterijos ištvermingumą, išbandykite garso kokybę ir pasidomėkite garsiakalbio atsparumu aplinkos sąlygoms.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas