2023 metai – elektromobilių rinkos lūžio metai Lietuvoje: įsigyti ir eksploatuoti elektromobilį Lietuvoje tampa vis lengviau

Lukas Snarskis

2024-01-28, 12:59

0 komentarų

Siekiant taupyti, naudingiausia kelionėms rinktis aplinkai draugiškus sprendimus. Lietuvos energetikos agentūros duomenys rodo, kad palyginus 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį su trečiuoju ketvirčiu, mažiausios kelionės išlaidos degalams, kurie reikalingi nuvažiuoti 100 km atstumą, ir toliau išliko važiuojant elektromobiliu.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
2023 metai – elektromobilių rinkos lūžio metai Lietuvoje: įsigyti ir eksploatuoti elektromobilį Lietuvoje tampa vis lengviau

2023-tieji elektromobilių rinkoje Lietuvoje buvo lūžio metai. Elektra varomų automobilių skaičius mūsų šalies keliuose išaugo beveik dvigubai, reikšmingai padidėjo ir jiems skirtų įkrovimo vietų skaičius. Pastarosios daugiausia steigiamos prie prekybos vietų, kur žmonės įkrovimo laiką išnaudoja apsipirkimui ir pramogoms, rašoma „Eldrive“ pranešime žiniasklaidai.

Populiarūs ne tik sostinėje

Vieno didžiausių elektromobilių įkrovimo tinklų „Eldrive“ Lietuvoje vadovas Tomas Tamašauskas sako, kad pokyčius elektromobilių srityje lėmė mažėjusios šio tipo transporto priemonių kainos ir besiplečianti infrastruktūra.

„Žmonėms dabar yra daug paprasčiau naudoti elektromobilius savo kelionėms, nes įkrauti elektromobilį galima daugelyje miestų ir gyvenviečių bei daugelyje pagrindinių Lietuvos kelių. Kitas svarbus dalykas, yra pingantys elektromobiliai. Dėl technologijų progreso baterijų srityje, elektromobilių kaina vidutiniškai mažėjo keliolika procentų“, – sako T. Tamašauskas.

Remiantis paskutiniais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra beveik 12 tūkst. elektromobilių. Per 2023-iuosius metus Lietuvoje elektromobilių skaičius išaugo 72 proc. kaimyninėje Latvijoje – 119 proc., Estijoje – 79 proc. Elektromobilių įkrovimo stotelėmis aktyviai naudojamasi ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose. „Eldrive“ duomenimis, šis tinklas Kaune yra netgi populiaresnis nei sostinėje – čia sulaukiama apie 65 proc. visų dienos krovimų.

Išnaudoja traukos centrus

Pasak T. Tamašausko, vairuotojai vis labiau įpranta įkrauti elektromobilius prie svarbių mažmeninės prekybos vietų – iš esmės čia ir vyksta didžioji įkrovimo tinklo plėtra. Puikus pavyzdys, anot jo, yra Kaune įsikūręs prekybos miestelis „Urmas“.

2023 metų liepą prekybos miestelyje pradėjo veikti penkios įkrovimo stotelės. Viena ypač greito krovimo – 150 kW galingumo stotelė bei keturios lėtesnio krovimo – 22 kW galingumo elektromobilių įkrovimo stotelės. Per kiek daugiau nei pusę metų, prekybos miestelyje „Urmas“ esančios stotelės tapo vienos populiariausių visame „Eldrive“ tinkle.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas