„Audi“ atskleidė netikėtą realybę: elektromobiliai nugramzdins vidaus degimo variklius į užmarštį

„Audi“ atskleidė netikėtą realybę: elektromobiliai nugramzdins vidaus degimo variklius į užmarštį

Lukas Snarskis

2021-10-07, 14:35

Perėjimas prie elektrinių transporto priemonių visai VW grupei iki šiol vyko ganėtinai sklandžiai. Nors kiti pramonės lyderiai, tokie kaip „Toyota“, dvejojo ​​dėl įsipareigojimo BEVS, „Volkswagen“ atstovai vienareikšmiškai mano, kad elektromobiliai – transporto priemonių paramonės ateitis.

Būtent tai ir lėmė daugybės metų darbą ir milijardo eurų investavimą į baterijų technologijas, platformas, variklius ir programinę įrangą. Dabar, panašu, kad atėjo laikas kompanijai susigrąžinti kai kurias išlaidas. Ir panašu, kad, kad bent vienas iš „VW. Group“ prekės ženklas netrukus tai padarys.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Audi_e-tron-19@2x

„Momentas, kai mes uždirbsime tiek pat pinigų iš elektromobilių, kaip ir automobilių, varomų vidaus degimo varikliu, gamybos, yra dabar arba jau kitais ar 2023 metais“,- kalbėdamas su „Reuters“ tvirtino „Audi“ generalinis direktorius Markusas Duesmannas.

„Audi“ pastarąjį dešimtmetį daug dėmesio skyrė elektromobiliams. 2000 metų pabaigoje ir 2010-ųjų pradžioje prekinis ženklas pristatė daugybę visiškai elektrinių koncepcijų, o 2015 metų pabaigoje ribotai rinkos daliai pasiūlė ir antrąją „Audi R8 E-tron“ versiją. Po to, 2018 metais, pasirodė „Audi E-tron“ vidutinio dydžio visureigis, pirmasis bendrovės elektromobilis, skirtas plačiajai auditorijai. Tai buvo pirmasis visiškai elektrinis „Tesla Model X“ konkurentas - nors jų matmenys dar nebuvo visiškai identiški, dar 2018 metais jie buvo vieninteliai du automobilių rinkoje parduodami aukščiausios klasės elektriniai visureigiai.

Audi_e-tron_S_2020-17@2x

Dabar „Audi“ pasiūloje turi dar du elektrinis automobilius - tai sportinis sedanas „E-tron GT“ ir pigesnis „Q4 E-tron“ - „Q4 e-tron Sportback“. „Audi“ klientams siūlo ir daugybę kitų elektromobilių, kurie taikosi pakeisti savo pagrindinius, vidaus degimo varikliais varomus, modelius, įskaitant „A6 E-tron“ ir „Q5 E-tron“. Todėl nenuostabu, kad šiuo metu „Audi“ turėtų siekti nuolatinio pelno už kiekvieną parduodamą elektromobilį.

M.Duesmannas taip pat buvo paklaustas dėl „Lamborghini“, „Bentley“ ir „Ducati“ ateities - visi jie „sėdi po „Audi“ skėčiu“ kaip platesnės „VW Group“ šeimos dalis. „Audi“ vadovas patikino, kad visi minėtieji prekiniai ženklai gali pereiti ir prisidėti prie tvaresnio automobilių sektoriaus ateities.

Audi_e-tron_GT_RS-01@2x

„Šie prekiniai ženklai yra labai vertingi ir labai pelningi, kurių pagalba ateityje galime netgi išplėsti sinergijos lygį. Jokių planų jų „atsikratyti“ nėra.“ – teigė „Audi“ generalinis direktorius.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Lietuvis

Kas su jai negerai? Vokiečiai laidoja savo vardą dėl lygintuvų, olandai karves išsipjauna, prancūzai mieste tik ant 30 važinės, švedai didžiuojasi, kad 7 % populiacijos musliai ir jie padaro 38% procentus išprievartavimų, ispanų šiknabirbių paradas didžiausias pasaulį.... panašu, kad išsigimsta....

Rr

Eina na šarom va bank infrastruktūrai baterijoms ir viskam dar dešimtmečius varyt kad kažką pasiekt. Antidyzeline propaganda. Bet kodėl turiu visas normas puikiai atlaikanti super eko(garais 4.7 100km einanti) patikima dyzeli keisti į žemo NK benza (iki elektros kaip iki mėnulio dar)

Rr

Eina na šarom va bank infrastruktūrai baterijoms ir viskam dar dešimtmečius varyt kad kažką pasiekt. Antidyzeline propaganda. Bet kodėl turiu visas normas puikiai atlaikanti super eko(garais 4.7 100km einanti) patikima dyzeli keisti į žemo NK benza (iki elektros kaip iki mėnulio dar)

Guest

Ok palaikom žalia idėja. Dyzelis tik neste pro. Jokio draskymosi jokio gazavimo jokių dūmų mieste. Dyzelis ant tiek eko kad net kvapo nuo neste pro nėra.

Stanislavas

Kodėl Audi ne gamina elektra varomų vienaturiu automobilių? Manau daugelis žmonių (šeimų) susidomėtu.

Normalus

Autoprogresas žaaliasis eina galetu ir sparčiau ,o jus vdv lochai ir vatnikai nesustabdysit žalinimo visur

Gs

Elektros pradeda trūkti jau dabar, taip, kad apsišiks laidodami vidaus degimo variklius ir stipriai atsiprašys seno gero dyzeluko...

Haha

Sulauksim to laiko kai pasikraut elektromobili mokesim tiek pat kiek uz dyzeli ar benza.

Egida

Taigi neseniai rašė, kad jei Vokietijoj visus automobilius pakeist į elektrinius, reikia 15-18 atominių elektrinių pastatyt. O kur dar kitos šalys...

Demented Are Go

Kai kiekviena diena is visu lygintuvu girdi ta pati bla bla bla, tai gali net ir patiketi siais kliedesiais...

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas