Transportas

Benzininių ir dyzelinių automobilių dienos suskaičiuotos: priimti pakeitimai, kurie jau netrukus visiškai išstums tokius automobilius iš rinkos

Šiandien priėmus Reglamentą dėl alternatyviųjų degalų infrastruktūros diegimo (ADIR), ateinančiais metais visoje Europoje bus įrengta daugiau įkrovimo stotelių ir alternatyviųjų degalų pildymo stotelių, kad transporto sektoriaus anglies pėdsakas gerokai sumažėtų.

Benzininių ir dyzelinių automobilių dienos suskaičiuotos: priimti pakeitimai, kurie jau netrukus visiškai išstums tokius automobilius iš rinkos

Naujasis teisės aktas yra svarbus mūsų Pasirengimo įgyvendinti 55 % tikslą priemonių rinkinio politikos etapas, kuriuo numatoma daugiau viešųjų įkrovimo pajėgumų miestų gatvėse ir greitkeliuose visoje Europoje. Optimistiškai vertiname tai, kad artimiausioje ateityje piliečiai galės įkrauti savo elektromobilius taip pat lengvai, kaip ir dabar, tradicinėse degalinėse, - kalbėjo Ispanijos transporto, judumo ir miestų darbotvarkės ministrė Raquel Sánchez Jiménez.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Pagrindiniai diegimo tikslai 2025 m. ir 2030 m.

Reglamento tekste numatyti konkretūs diegimo tikslai, kurie turės būti pasiekti 2025 m. arba 2030 m., visų pirma:

  • nuo 2025 m. bent 150 kW greitojo įkrovimo stotelės lengviesiems automobiliams ir furgonams turi būti įrengtos kas 60 km pagrindiniuose ES transporto koridoriuose, vadinamajame transeuropiniame transporto tinkle (TEN-T),
  • sunkiųjų transporto priemonių įkrovimo stotelės, kurių galia ne mažesnė kaip 350 kW, TEN-T pagrindiniame tinkle turi būti įrengtos kas 60 km, nuo 2025 m. – kas 100 km didesniame TEN-T visuotiniame tinkle, o iki 2030 m. – visame tinkle,
  • nuo 2030 m. visuose miestų transporto mazguose ir kas 200 km TEN-T pagrindiniame tinkle turi būti įrengtos tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkvežimiams skirtos vandenilio degalų pildymo stotelės,
  • jūrų uostai, priimantys būtinąjį didelių keleivinių laivų arba konteinervežių skaičių, iki 2030 m. privalo tokiems laivams užtikrinti elektros tiekimą nuo kranto,
  • oro uostai ne vėliau kaip nuo 2025 m. privalo tiekti elektrą stovintiems orlaiviams prie visų vartų, o ne vėliau kaip nuo 2030 m. – visose nutolusiose aikštelėse,
  • elektrinių arba vandenilinių transporto priemonių naudotojai turi turėti galimybę įkrovimo prieigose arba degalų pildymo punktuose lengvai sumokėti mokėjimo kortelėmis arba bekontakčiais prietaisais, nereikalaujant abonemento ir užtikrinant visišką kainų skaidrumą,
  • įkrovimo prieigų arba degalų pildymo punktų operatoriai turi elektroninėmis priemonėmis teikti vartotojams visą informaciją apie prieinamumą, laukimo laiką arba kainą skirtingose stotelėse.

Šiandien Tarybai oficialiai priėmus naująjį reglamentą, jis bus paskelbtas ES oficialiajame leidinyje pasibaigus vasarai ir įsigalios dvidešimtą dieną po šio paskelbimo. Naujosios taisyklės bus pradėtos taikyti praėjus šešiems mėnesiams po reglamento įsigaliojimo dienos.

Reglamentas dėl alternatyviųjų degalų infrastruktūros diegimo (ADIR) yra Pasirengimo įgyvendinti 55 % tikslą priemonių rinkinio dalis. 2021 m. liepos 14 d. Europos Komisijos pateiktu dokumentų rinkiniu siekiama sudaryti ES sąlygas iki 2030 m. bent 55 % sumažinti grynąjį išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, palyginti su 1990 m. lygiu, ir iki 2050 m. užtikrinti poveikio klimatui neutralumą.

2022 m. birželio 2 d. Transporto taryba susitarė dėl bendro požiūrio dėl pasiūlymo ir, po derybų su Europos Parlamentu, 2023 m. kovo 28 d. abi teisėkūros institucijos pasiekė preliminarų susitarimą dėl reglamento.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

25 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Saulius

Dauguma žmonių vos pragyvena gaudami minimumą o jie blt lopai,nori paskutines kelnes numaut.Super valdžia padėti Lietuvoje negerina o blogina paprastiems žmonėms nėra galimybių keisti automobilį nes neturi už ką ji pirkti. Žmonės važinėjo ir važinės ką turi.

ddd

kur elektra imsit ...saket svediskas kabelis plonas ir probleminis patiems kazkas trugdo gaminti...leidimo nera ,o ir neuzilgo tik nuo saules ir vejo norim priklausyti ...saviem pilieciams ne el auto krovimui nesugebat elektros normalia kaina parupinti vis truksta ,kainas keliat ,o dabar pyst ir stoteliu pristatysit ir elektros per akis uzpilsit cirkininkai..

Vytas

Ką ta Lietuvėlė išgelbės planetą, pažiūrėkit kas azijoj darosi nuo jų reikia pradėti kinija indija ir ta pati jav. atiprašant skersą dėjo ant to šilumos efekto, o mus čia smaugia. Skruzdė išgelbės pasaulį. Juokdariai daugiau nieko...

TautietisVytas

Pilnai pritariu jusu minciai.musu vagys neziuri kad zmones turetu darbus ir kad daugiau uzdirbtu o tik svaigsta apie visokias nesamones.mes galim visi vaiksciot pesti bet oro neisvalysim nes mes stipriai per mazi taip kad nustokit triest vidury baltos dienos

Bet,ar tik išmetamosios dujos sukelia šiltnamio efektą?o patys varikliai?,-juk jų temperatūra 80_90laipsnių!,o apšvietimo,ivairūs šildymo įrenginiai?...Juk mes dabar tokie tešliukai pasidarėme!,taip bijome šalčio,visi sandarinamės!Mano manymu kalta mūsų tinkamai neapmąstyta civilizacija...sugalvojome ir pirmyn!,negalvodami apie pasekmes...O sustoti vėliau būna sunku ar net neįmanoma! Ar nebus problemų ir su internetiniu ryšiu!,be kurio šiuolaikinė žmonija gyventi jau nemoka.

Ahs

Na ka as labiau matau kontroles priemone, ev varoma masina visiskai gali buti valdoma nuotoliu. Stai pasakiai ant valdzios ne taip ir uzblokuoja tau auto. Na o tas naujas verslo modelis kuris vadinasi ev. Dar palauks nes kiek nauju auto dar toliau gamina su vidaus degimo varikliu. Tad gal musu vaikai ir gyvens prie ev. Ir jie del tao nesinervuos nes tai ju pasaulis.

Marijus

Manau laikas mums pradėti rodyti internete ir soctinkluose kaip ištiko atrodo mūsų Lietuvelė . Kitaip niekas nesikeis ...

Al

Galima daug kalbėti, bet iš kur ištraukti lietuvaičiai pinigėlius. Mes ( Lietuvos valdžia) norime pirmauti, būti beždžionės girtis kad mes jau padarėme,pralenkėme, rodome pavyzdį. Tačiau kad kad didžioji dalis lietuvių sėdi už skurdo ribos tai niekam neįdomu, tačiau kokie mes geri kiek padedam........ Tačiau mes ir liekam beždžionės.

Senis

Buvo tokios "palūtarkos" varomos mediena. Pirlit elektra varomus, bet paskui pereisim prie medžio dujų...😄

123

Tegul tik netriedžia. Atsivešim tų dyzelių iš kitų šalių, jei reikės. Tos trydos jau prisiklausėm pakankamai.

Amigo

Zmones nenori net matyti tu elektromobiliu, bet vistiek: NUPIRK DRAMBLI! Maza to ar kas zino, kad bateriju utilizacija kainoja brangiau nei ju gamyba ir yra DIDZIULE EKOLOGINE PROBLEMA? Be to, kad pagamynti elektra irgi reikes deginti dujas, (jeigu ju bus) o gal net ir anglis. Taigi mitologine tarsa nuo to NEKIEK NESUMAZIES, uz tai apsukriu zmogeliuku, kurie prisidengia "ZALIUJU" vardu, saskaitas pasakiskai padides trilijonais Euru ir USD. Bet vistiek: NUPIRK DRAMBLI!

Nuociba

Musu suknistais ir supuvuseis keliais tai nei su benzinine nei su dizeline tuo labiau elektromobiliais ekalogijos nebus nes žymei daugiau dyla padangos bei stabdžiu kaladėles visur sustatyti greity ribojantys ženklai ir rodarai .Tai reiške kad lengviau pastatyti ženkla ribojanty greity ir rodarą negu suremontuoti kelius ir faktas kaip blynas kad bet kokie automobiliai taškys tepalus draskys sandarinimo gumas taužys plastikines detales ir terš apliką dar daugiau .Taip kad mielas Gentviliuk ir musu išsitaškiusi valdže tegul pirmiau sutvarko kelius ir keliu infraktusura o tada jau jau pradėkit kurti savo kosmini laivą kurem tiesiog nereiktu jokiu degalū i kiltū i kosmoso tiesiog kaip plunksnelė !!!!!!!!!!!!!

jonas

elektromobilis gerai be abejo daug mažiau detalių ir priežiŭros ir ne dėl taršos jie geriau, bet problema dėl baterijų todėl reikia tobulinti vidaus degimo variklius pav. kaip rotoriniai varikliai.

Algis

Taip...bus labai gerai ypatingai neįgaliems ir vienišiems žmonėms, nes iš pensijos ( 375) greitai nusipirksime elektromobilį !

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas