Besidomintiems automobiliais tai patiks: kaip gimsta unikalūs, patys greičiausi „Jaguar“ automobiliai?

Pranešimas spaudai

2021-06-15, 14:30

0 komentarų
Besidomintiems automobiliais tai patiks: kaip gimsta unikalūs, patys greičiausi „Jaguar“ automobiliai?

Neseniai Lietuvoje demonstruotas „Jaguar XE SV Project 8“ – vienas iš viso labo trijų šimtų – užminė mįslę mažiau besidomintiems automobiliais: kas tai per modelis, kuo jis skiriasi nuo tradicinių sedanų, kodėl jų bus gaminama tiek nedaug ir ką reiškia tos SV raidės pavadinime? Kartais klausiamai žiūrima ir į kitus „Jaguar“ modelius, pažymėtus raidėmis SVR – „F-Type“ bei „F-Pace“.

Ypatingų automobilių padalinys

Atsakymai prasideda nuo raidžių, kuriomis užkoduojami specialiame „Jaguar“ techniniame centre Vorikšyre (Warwickshire), Anglijoje, įsikūrusio ypatingo įmonės padalinio „Special Vehicle Operations“ (SVO) kūriniai. Čia gimsta vienetiniai legendinės britų markės automobiliai, taip pat didžiausias galimybes turinčios tradicinių modelių versijos ar mažo tiražo unikalūs sportiniai bolidai.

Tradiciškai visi šie automobiliai pasižymi didžiausiais galios ir greičio parametrais, išskirtinėmis valdymo savybėmis bei plačiausiu technologijų pritaikymu. Pavyzdžiui, „Jaguar XE SV Project 8“ yra greičiausias serijinis kasdieniam eismui pritaikytas bendrovės automobilis, kurio legendinės „Nordschleife“ trasos, esančios Niurburge (Nürburg), Vokietijoje, įveikimo laiko kol kas dar nepagerino nė vienas vairuotojas, važiavęs serijinės gamybos ketverių durelių sedanu.

Visi trys šimtai šio modelio automobilių bus surinkti rankomis SVO bazėje. Lenktynininkas Karolis Raišys sako, kad limituoto tiražo dydis paprastai susijęs su poreikiu gauti Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) homologaciją, kuri suteiktų galimybę atitinkamu automobiliu važiuoti lenktynėse, ir siekiu sukurti visiškai ekskliuzyvinį modelį.

„Dažniausiai tokius modelius medžioja kolekcininkai. Gamintojui dėl mažo tiražo juos brangu gaminti, kartais gal net ir neapsimoka finansiškai, tačiau, kita vertus, taip sukuriamas didelis ekskliuzyvumas ir vienareikšmiškai gerinamas markės įvaizdis, didinamas jo reprezentatyvumas sportinių automobilių srityje“, – sako nuolatinis istorinių automobilių Monte Karlo ralio dalyvis, pernai jame triumfavęs savo klasėje su 1958 m. gamybos „Jaguar XK150“.

Tačiau ne vien gamintojo tikslai čia svarbūs. Pašnekovas priduria, kad daugiausia išlošia tokius šedevrus įsigyjantys pirkėjai, nes jie iš esmės „pasmerkti garantijai, kad ateityje toks automobilis smarkiai pabrangs“.

„Dažniausiai į tokius automobilius įdedama daugiau meilės, investuojama daugiau pinigų, įdiegiama daugiau moderniausių techninių sprendimų, ir visa tai atitenka pirkėjams. Todėl šie modeliai natūraliai masina kolekcininkus, bet perka tikrai ne vien jie“, – atskleidžia K. Raišys.

„Tai yra vadinamieji „performance“ automobiliai, kuriais galima važinėtis kasdien, galima dalyvauti įvairiose varžybose ir viską laimėti. Be to, jie tiesiog pasmerkti tapti „Future Classics“ (liet. ateities klasikos) automobiliais – tai būna aišku, vos jie išrieda iš fabriko. SVO padalinyje iš esmės tam automobiliai ir kuriami“, – sako K. Raišys.

Perka ne tik kolekcininkai

Anot lenktynininko, specialių padalinių kūrinius perka ir paprasti automobilių mėgėjai, ieškantys įdomesnio, dar geresnių charakteristikų, labiau išsiskiriančio modelio ir galintys leisti sau jį įsigyti. Minėtas „XE SV Project 8“ sportinis sedanas yra kolekcininkams ir išskirtiniams entuziastams skirtas ribotos serijos modelis, kurio 5 litrų darbinio tūrio V8 variklis su mechaniniu kompresoriumi pasiekia 600 AG ir 700 Nm, tačiau sportinę SVO dvasią galima pajusti ir kituose britiškuose automobiliuose.

SVO padalinio inžinierių rankose atsiduria ir „kasdieniai“ „Jaguar“ modeliai. Vienu naujausių tokio darbo pavyzdžių tapo „F-Type“.

Iš SVO dirbtuvių sportinės dvidurės kupė ar kabrioletai išrieda papildomai pažymėti SVR raidėmis, o vairuotojai gauna automobilius, su kuriais gali ne tik į kelionę išsiruošti, bet ir drąsiai rauti į lenktynių trasą ir mėginti įveikti savo greičiausią ratą. Šios serijos modelių tiražas nėra limituotas, tačiau jų savybės patobulintos iš peties.

Jau minėtas 5 litrų V8 variklis „F-Type SVR“ versijoje pasiekia papildomas 25 AG bei 20 Nm ir išvysto 575 AG galią bei 700 Nm sukimo momentą. SVO technikai taip pat perprogramavo 8 laipsnių automatinę pavarų dėžę ir pakoregavo visų varomųjų ratų pavarą taip, kad šiek tiek daugiau sukimo momento atitektų galinei ašiai.


Taip pat peržiūrėti pakabos veikimo algoritmai, įmontuoti nauji amortizatoriai ir stabilizatoriai, tik spyruoklių darbo eiga nekoreguota. SVR versijose sumontuoti kiek platesni, tačiau lengvesni 20 colių skersmens ratai, o suderintos elektrinio vairo stiprintuvo, traukos ir stabilumo kontrolės sistemos suteikia automobiliui daugiau „aštrumo“ pajudant.

Šiai automobilio versijai galima rinktis specialų aerodinaminį paketą su aktyviu galiniu oro aptaku, lygiu automobilio dugnu ir kitomis detalėmis, padidinančiomis prispaudžiamąją jėgą.

„F-Type SVR“ yra lengvesnė, greitesnė ir aštresnė „F-Type R“ versija. Mes paryškinome visas stipriąsias automobilio puses, tačiau išsaugojome jo tinkamumą naudoti kasdien“, – taip darbo esmę apibendrina SVO padalinio vadovas Markas Stantonas.

SVO padalinys į kelius jau išleido visureigio „Jaguar F-Pace SVR“ versiją, kuri Lietuvoje debiutuos dar šią vasarą. 550 AG bei 700 Nm pasiekiantis erdvus visureigis iki 100 km/val. įsibėgėja vos per 4 sek. – jame, kaip ir „F-Type SVR“, sumontuotas 5 litrų V8 variklis su kompresoriumi.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Nissan“ pristatė naująjį „Qashqai“ modelį: atnaujintas dizainas, naujas įrangos lygis ir patobulintos technologijos

Pranešimas spaudai

2024-04-20, 16:34

0 komentarų

Per kiek daugiau nei trejus metus nuo trečiosios kartos „Nissan Qashqai“ pasirodymo Europoje parduota daugiau nei 350 000 jo vienetų. Norint savo segmente Senajame žemyne išlaikyti pirmaujančią poziciją, atėjo laikas visapusiškai atnaujinti modelį: atlikti tiek estetinius, tiek reikšmingus technologinius patobulinimus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Nissan“ pristatė naująjį „Qashqai“ modelį: atnaujintas dizainas, naujas įrangos lygis ir patobulintos technologijos

Per kiek daugiau nei trejus metus nuo trečiosios kartos „Nissan Qashqai“ pasirodymo Europoje parduota daugiau nei 350 000 jo vienetų. Norint savo segmente Senajame žemyne išlaikyti pirmaujančią poziciją, atėjo laikas visapusiškai atnaujinti modelį: atlikti tiek estetinius, tiek reikšmingus technologinius patobulinimus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

„Daugybė „Qashqai“ modelio atnaujinimų buvo padaryta siekiant padidinti jo patrauklumą, tarp jų – naujo lygio „N-Design“ įranga. Be to, visame modelio asortimente atsirado papildomų komforto patobulinimų, o dėl naujų „Google“ funkcijų jis savo segmente išsiskiria skaitmeninėmis integracijomis.

Unikaliu dizaino, patogumo ir veiksmingų technologijų deriniu pasižymintis „Qashqai“ atvėrė atskirą segmentą. Atnaujinimai leidžia „Nissan“ išlaikyti krosoverių segmento kūrėjų ir novatorių pozicijas“, – sakė Arnaud Charpentier, „Nissan AMIEO“ (Afrika, Viduriniai Rytai, Indija, Europa ir Okeanija) regiono produktų strategijos viceprezidentas.

Atšviežinta išvaizda

Žvelgiant į naujojo modelio išvaizdą, į akis krenta visapusiškai atnaujintos priekinės grotelės. Dizaineriai, įkvėpti senoviškų japoniškų šarvų, sukūrė dešimtis trimačių kablelio formos elementų. Šie blizgiais juodais dažais nudažyti elementai atrodo tarsi plūduriuojantys erdvėje tarp variklio dangčio krašto ir numerio laikiklio.

Naujuosiuose priekiniuose žibintuose sumontuotą adaptyviųjų tolimųjų šviesų modulį papildo mažesnis blokas, padedantis plačiau paskirstyti spindulius. Šis sprendimas užtikrina geresnį matomumą esant prastam apšvietimui ir tvyrant rūkui.

Dieninius žibintus, esančius žemiau pagrindinių šviesų, sudaro penki maži lęšiai. Jie yra tokios pat formos kaip radiatoriaus grotelių „kableliai“. Dienos šviesos juosia pagrindinio priekinio žibinto lęšį ir jį susijungia su plonu žibintu virš jo.

Nauji 18 colių lengvojo lydinio ratlankiai dabar standartiškai montuojami nuo vidutinio įrangos lygio. Aukštesniuose įrangos lygiuose siūlomi nauji 19 arba net 20 colių lengvojo lydinio ratlankiai.

Naujas įrangos lygis

Atnaujinto modelio naujiena – „N-Design“ lygio įranga. Ji buvo specialiai sukurta „Qashqai“ pirkėjams, kurie norėtų, kad jų pasirinkto automobilio versija atrodytų drąsesnė ir lepintų akį unikaliomis estetinėmis detalėmis.

Apatinė kėbulo dalis po durimis ir ratų arkomis yra „N-Design“ modelio kėbulo spalvos. Taip pat ši versija gali būti komplektuojama su unikaliais, visiškai naujais 20 colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Aukštesnio įrangos lygio modeliuose prietaisų skydelio, durų įdėklų bei porankių, centrinės konsolės ir kitos dalys gali būti aptrauktos „Alcantara“ oda. Aukščiausio įrangos lygio automobiliuose taip pat buvo atnaujintos sėdynių apdailos detalės – dabar jos užtikrina dar aukštesnę kokybę.

Patobulinta neatsiejama technologija

Viena dažniausiai naudojamų „Qashqai“ funkcijų – aplinkinio vaizdo monitorius (AVM) – taip pat buvo visapusiškai patobulinta. Tai yra išskirtinė „Nissan“ technologija, sukurta dar 2007 m.

Kai įjungiama atbulinės eigos pavara, keturių išorinių kamerų vaizdas sujungiamas, kad vairuotojas vaizdą matytų lyg iš paukščio skrydžio. Tai leidžia saugiau manevruoti. Atnaujintoje AVM sistemoje naudojamos kameros perduoda itin aiškų vaizdą bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

Dabar sistema apima ir 3D funkciją: vairuotojas gali matyti automobilį ne tik iš viršaus, bet ir iš aštuonių skirtingų išorinės kameros vaizdo taškų. Automobilį galima vizualizuoti iš priekio, galo, šonų ar kampų. Tai padeda nustatyti bet kokius nematomus išorinius pavojus.

Be to, dėl papildomos funkcijos vairuotojas aiškiai mato priekinių ratų padėtį – lyg žiūrėtų į juos iš apačios. Tai leidžia tiksliai manevruoti ankštose vietose, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėse. Jose dažnai būna betoninių bortelių, į kuriuos galima apgadinti ratlankius.

Kita nauja išmanioji AVM funkcija leidžia „Qashqai“ vairuotojui išsaugoti dažnai lankomas stovėjimo vietas, kad automobilis automatiškai atpažintų jas naudodamas geolokacinę pozicionavimo sistemą (GPS). Kai taip atsitiks, transporto priemonė įsimins tikslią padėtį, kad kiekvieną kartą ją būtų galima pastatyti be vargo – tai ypač naudinga siaurose erdvėse.

Efektyvesnės pagalbos vairuotojui sistemos

Autonominio avarinio stabdymo funkcijos buvo perkalibruotos, kad tiksliau nustatytų riziką ir greičiau reaguotų galimo susidūrimo atveju. Tai taikoma priekinio avarinio stabdymo dėl galimo susidūrimo su automobiliu, pėsčiuoju ar dviratininku sistemoms ir išmaniojo avarinio stabdymo funkcijai.

Avarinio eismo juostos laikymosi sistema dabar automatiškai aktyvuojama vos užvedus „Qashqai“. Ji suaktyvina įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos ir nukrypimo nuo juostos prevencijos sistemas, kai greitis viršija 60 km/val. Vairuotojui siunčiami įspėjimai vairo vibracijomis, kuomet sistema nustato, kad automobilis yra per arti eismo linijų arba kelio pakraščio.

Atnaujinto „Qashqai“ naujiena – greitas ir paprastas „Driver Assist Custom“ režimas, leidžiantis vairuotojams greitai ir tiksliai pritaikyti skirtingų pagalbos technologijų intervencijos lygį pagal savo pageidavimus.

„Google“ integracija

Atnaujintas „Qashqai“ yra pirmasis „Nissan“ modelis su integruotomis „Google“ paslaugomis, kurios leidžia sujungti skaitmeninį vairuotojo gyvenimą ir jo automobilį.

„Qashqai“ standartiškai komplektuojamas su „Google“ žemėlapiais, o prisijungę vairuotojai gali pasiekti savo mėgstamas ir lankytinas vietas per asmeninę „Google“ paskyrą. Tai sumažina priklausomybę nuo mobiliojo telefono ir ryšio tiekėjo tinklo. Kadangi duomenys atnaujinami belaidžiu būdu, žemėlapio informacija visada būna naujausia.

„Google Assistant“ funkcija suteikia vairuotojui galimybę naudotis balso komandomis, kad nereiktų paleisti vairo. Vairuotojai taip pat gauna prieigą prie programėlių ekosistemos: jas galima atsisiųsti iš „Google Play“.

Elektromobilumas be įkrovimo

Naujasis „Qashqai“ siūlomas su hibridine galios sistema arba su „e-POWER“ – unikalia elektrifikuota jėgos pavara. Ją sudarantis benzininis variklis teikia elektros energiją elektros motorui. Šis naudojamas tik ratams sukti. Tai kur kas paprastesnis modelis nei daugybė šiandien parduodamų tradicinių hibridų.

Tiesioginis elektros variklio galios tiekimas į ratus reiškia didelį momentinį sukimo momentą ir nuoseklų įsibėgėjimo pojūtį. Taip suteikiamas elektromobilio vairavimo pojūtis, tačiau nereikia sukti galvos dėl įkrovimo. Šis dalykas gali atrodyti patrauklus tiems klientams, kurie dar nėra visiškai pasiruošę pereiti prie elektromobilių.

Vienintelis sistemoje naudojamo pažangaus 3 cilindrų variklio su turbokompresoriumi vaidmuo yra gaminti elektros energiją. Per keitiklį ji siunčiama į 140 kW galios elektros motorą arba į 1,8 kWh talpos bateriją (arba į abu, pagal poreikį).

Nuo 2022 m. rugsėjo mėn., kai ši pavara buvo pristatyta „Qashqai“ ir „X-Trail“ modeliuose, „Nissan“ pardavė daugiau nei 100 000 „e-POWER“ galios sistemą turinčių transporto priemonių Europoje.

Naujasis „Qashqai“ jau dabar gaminamas „Nissan Sunderland“ gamykloje Anglijoje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas