Transportas

Dar vienas smūgis benzininių ir dyzelinių automobilių savininkams: jų vairuoti paprasčiausiai neapsimoka, skaičiai nustebins daugelį

Po šuolio nukritusios degalų ir elektros kainos suteikia galimybių taupyti kelionių išlaidas. Per pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su paskutiniuoju 2022-ųjų ketvirčiu, labai sumažėjo išlaidos degalams, reikalingiems nuvažiuoti 100 kilometrų. Mažiausios išlaidos kelionei reikalingos važiuojant elektromobiliu.

Dar vienas smūgis benzininių ir dyzelinių automobilių savininkams: jų vairuoti paprasčiausiai neapsimoka, skaičiai nustebins daugelį

Elektros, naudojamos įkrauti elektromobilių baterijas, vidutinė kaina per pirmuosius tris šių metų mėnesius, palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, sumažėjo 59,6 proc. – nuo 0,43 Eur/kWh iki 0,27 Eur/kWh.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Atpigus elektrai, vidutinės išlaidos, reikalingos nuvažiuoti 100 kilometrų M1 kategorijos (lengvieji automobiliai) elektrinėmis transporto priemonėmis, sumažėjo 45,9 proc.: dabar tokios kelionės išlaidos siekia 4,66 Eur, kai ankstesnį metų ketvirtį kelionė kainavo 6,8 Eur. Nuvažiuoti tą patį atstumą N1 kategorijos (lengvieji krovininiai automobiliai) elektrinėmis transporto priemonėmis, vidutinės išlaidos sumažėjo 59,6 proc.: ankstesnį lyginamąjį laikotarpį kelionei reikėjo išleisti 11,95 Eur, dabar – 7,48 Eur.

Be to, yra paskaičiuota, kad efektyviausiai energija naudojama elektromobiliuose, kurių baterija įkraunama iš saulės elektrinės, įrengtos šalia įkrovimo vietos.

Šiuo metu beveik kas dešimtas Lietuvoje parduodamas naujas automobilis yra elektrinis, didžiausią dalį viso lengvųjų automobilių parko Lietuvoje sudaro dyzelinės transporto priemonės. Balandžio 1 d. M1 kategorijos dyzelinių lengvųjų automobilių Lietuvoje buvo užregistruota 1 115 625, elektromobilių – 8074, benzininių – 384 287.

Pirmąjį šių metų ketvirtį pigesnės tapo kelionės ir naftos produktais varomais automobiliais. Per pirmuosius šių metų mėnesius dyzelinas atpigo 16,4 proc. (nuo 1,86 Eur/l iki 1,59 Eur/l), benzino vidutinė kaina krito 11 proc. (nuo 1,68 Eur/l iki 1,51 Eur/l), o gamtinių dujų kaina sumažėjo 33,8 proc. (nuo 3,10 Eur/kg iki 2,32 Eur/kg).

Todėl M1 kategorijos transporto priemonėms sumažėjo vidutinės išlaidos degalams, reikalingiems nuvažiuoti 100 kilometrų: dyzelinui dabar išleidžiame 16,4 proc. mažiau nei ankstesnį metų ketvirtį (išlaidos mažėjo nuo 10,33 Eur/100 km iki 9,17 Eur/100 km); gamtinėms dujoms – 6,7 proc. mažiau (krito nuo 13,13 Eur/100 km iki 12,27 Eur/100 km). Išlaidos benzinui dabar 11,1 proc. mažesnės nei prieš tris mėnesius – jos mažėjo nuo 12,39 Eur/100 km iki 11,24 Eur/100 km.

N1 kategorijos transporto priemonėms vidutinės išlaidos degalams, reikalingiems nuvažiuoti 100 km, pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju praėjusių metų ketvirčiu, taip pat ryškiai sumažėjo: dyzelinui – 33,1 proc. (nuo 14.88 Eur/100 km iki 11,18 Eur/100 km), benzinui – 11,5 proc. (nuo 12,7 Eur/100 km iki 11,39 Eur/100 km), gamtinėms dujoms – 33,8 proc. (nuo 26,38 Eur/100 km iki 19,09 Eur/100 km).

Vertinant vidutines išlaidas degalams 2023 m. pirmąjį ketvirtį buvo atrinktos transporto priemonės pagal tipą, o ne pagal komercinį pavadinimą, tai leido tiksliau suskaičiuoti vidutines transporto priemonių degalų sąnaudas. Skaičiuojant N1 kategorijos transporto priemonių sąnaudas, buvo vertintos tos transporto priemonės, kurios buvo sukonstruotos ir pagamintos kaip transporto priemonės, skirtos kroviniams vežti. Anksčiau šioje kategorijoje buvo vertintos ir transporto priemonės, kurios buvo sukonstruotos ir pagamintos kaip M1 kategorijos transporto priemonės, tačiau parduotos ir įregistruotos kaip N1 kategorijos transporto priemonės.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

29 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Valius

Pamirsot paminet kad su elektrinem masinom i keltus nesate ileidziami :) del per dideles rizikos.... tai kokia prasme???

Tadas

Koks debilas rase sy straipsni vsziuoju dujomis ir gyvenime nesu pyles 12-13€ ant 100km siai dienai dujomis nuvaziuot 100km isena 5.5€

Kestas

Pigiau turi būti esminė salyga.gyvent name su elektrine ant stogo.visom prasmėm turi būti pasiturintis,tiek turėti modernų nama,tiek permokėt už mašina.bet tada kitas klausimas,jei esi pasiturintis,tai kam tau taupyti tuos keliasdešimt eurų per mėnesi ir vargti su elektromobiliu.

Joske

O kas man paskolins elektros kaip isvaziuosiu savaitei I žvejyba ir nusės baterijos miške prie ežero?😬

Liolikas

Ale kiek benzingalvių susirinko komentuoti. Kurie prie benzo du ar tris dujų bakus sudideda ir dar pilnas kelnias dujų.
Ekspertai blyn.
Gal geriau sakykit neišgalit nusipirkti elektromobilio.

DronasLiolikas

Dauguma Lietuvos gyventojų neišgali nusipirkti elektromobilio,nes jų kainos kosmines. O tokie rašytojai kai Liolikas, kuris

Dvi puses

Kodėl visi tyli, kad elektromobilis tai : sudega ir jo negalima užgesinti, kodėl jų neveža laivai? Kiek kainuoja utilizuoti baterijas ir kiek tai kainuos? Lt visai nepritaikyta infrastruktūra!

DainiusDvi puses

As jums pilnai pritariu, istikro elekromobolis yra pavojingiausias pasaulije, tai jau yra yrodita, tik valdzia tili nes jiems pohui jiem svarbiau pinigai, nei zmoniu sveikata, jie net nepagalvoja kaip reikes augti ju patiems vaikams ir anukams, pries mirti jie paliks tik sugadinta planeta, kuriame nebebus imanoma gyventi

Jekis

Nekanifolinkit žmonėm smegenų.Už tą elektromibilį tiek permokėsi,kad pavargsi važinėt kol tau atsipirks.Užsakiminis agitacinis straipsnis.Kai reiks batarkės keist, galėsit paverkti

Ruslanas

Lohatronas kai daugelis pereis ant elektros štai tada ir subrangs ir pakrovimai ir visa elektra

Vairuotojas

Elektromobiliai masiniam naudojimui Lietuvai per anksti.Jų kainos tokios kad eilinis pilietis su vidutiniu atlyginimu neįpirks,infrastruktūra taipogi -žemiau plintuso

LPG

Mano paskaičiavimas paprastas.Jei as su 3.6 varikliu ir dujomis 100km nuvažiuoju už 5,5euro tai man elektromobilio ilgai dar nereiks!

Gediminas LPG

Va va as asmeniškai telpu su dujom LPG 3.5-4euro 100km. O kiek skaitau palyginimus,beveik niekur nerašo apie šią alternatyva. Nes pigiausiai kol kas Dujom

Na sakyti tiesą nesinori?

Yra jau žmonių, turinčių ir elektra ir benzinu vsromus auto. Jų nuomone, elektra tikka mieste ir kaip papildomas auto, brt ne kaip pagrindinis.

algis

Na žinau tik,kad nei ignitis, nei kiti,,nepriklausomi,, elektros tikrai negamina,bet paprasčiausiai.....perpardavineja!

Jj

Kiek dar tas nesąmones rašys

SenisJj

Paprastas dalykas, kas su kuo nori tegul važiuoja ko čia dabar myšti ant akių ir sakyti, kad lyja. Man nusispjauti ant tok jūsų elektros. Pasakykit kiek pensininkų nusipirko naujų auto? Juo kabiau kai tau jau 75?. Turėkit proto rašydami nesamones

Vatnykas

Koks ten vištgaidis kuria straipsnių pavadinimus ir gąsdina ir taip jau psichavotus tautiečius ?

Anti

Taip norisi prastumti, kad net į kelnaites sisiu daro. Protingi žmonės pasiskaičiuoja, įsigilina, analizuoja, ir darosi išvadas!!!

westpoint

Elektrinio auto kaina yra žymiai didesnė nei benzininio.
Šitokius straipsniukus vertinu kaip idiotišką stūmimą.

Raimis

Prie ko čia saulės baterijos energija vietoje ir efektyvumas???Su didesniu oktanu elektrą pagamina..!?

Blaivus

Kazkoks briedas parašytas - mokomose pakrovimo vietose elektra ne 27 cnt, o hemorojus vaziuojant su EV liko.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas