DPD siuntos bus pristatomos tvariau: siuntos keliaus naujuose elektromobiliuose, tačiau įžvelgia ir riziką

Pranešimas spaudai

2021-10-20, 11:10 (atnaujinta 2022-11-28, 19:18)

2 komentarai (-ų)
DPD siuntos bus pristatomos tvariau: siuntos keliaus naujuose elektromobiliuose, tačiau įžvelgia ir riziką

Jau nuo spalio 19 d. sostinės gyventojai galės išvysti gatvėmis kursuojančius naujuosius „DPD Lietuva“ elektromobilius – jais kurjeriai pristatinės Vilniaus gyventojų ir verslo klientų siuntas. Bendrovė į aplinkos neteršiančias transporto priemones ir reikiamą infrastruktūrą investavo apie 2 mln. eurų. Šis įmonės sprendimas lems, kad kasmet dėl bendrovės veiklos į aplinką pateks 270 tonų mažiau CO2.

Anot „DPD Lietuva“ generalinio direktoriaus Roberto Vilkaičio, siuntų pristatymo bendrovė aiškiai supranta, kad kaip viena sektoriaus lyderių, įmonė po savęs palieka šiltnamio efektą sukeliančių dujų pėdsaką, skatinantį klimato kaitą.

Tiesa, jau nuo 2012 m. „DPDgroup“ pristatymas yra neutralus CO2 atžvilgiu visoje Europoje – grupė nuolat finansuoja projektus, padedančius išmetamą anglies dioksidą kompensuoti kitose vietose. R. Vilkaičio teigimu, investicija į elektromobilius – veiksmas, kurio realią naudą pajus ir Lietuvos gyventojai.

„Būtent transporto sektorius pasaulyje yra vienas pagrindinių aplinkos teršėjų, atsakingas už 25 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų. Todėl grupės mastu esame pasižadėję iki 2025 m. sumažinti CO2 emisiją vienai siuntai 30 proc., o šalies lygmeniu esame įsipareigoję siuntas pristatyti tausodami aplinką. Sprendimas investuoti į automobilių parko atnaujinimą – dar vienas būdas įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir užtikrinti švaresnę Lietuvos ateitį“, – sako bendrovės generalinis direktorius.

Nuo spalio mėn. „DPD Lietuva“ kurjeriai sės už 60-ties naujų elektromobilių vairų ir pristatinės siuntas sostinės gyventojams ir verslui. Į juos ir visą reikalingą infrastruktūrą bendrovė kartu su partneriais investavo apie 2 mln. eurų, įsirengė 60 įkrovimo stotelių naujųjų elektromobilių įkrovimui.

„Jaučiamės atsakingi už savo veiklą, todėl prisidedame prie aplinkai draugiško verslo puoselėjimo. Tikimės, kad šis mūsų žingsnis paskatins panašių priemonių imtis ir kitas mūsų ar ne mūsų segmente dirbančias įmones“, – teigia „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Permainų mastą išplėtė parama iš valstybės Klimato kaitos programos lėšų

Kalbėdamas apie valstybės suteiktą paramą atnaujinant „DPD Lietuva“ automobilių parką, R. Vilkaitis akcentuoja, kad įmonė sprendimą investuoti į elektromobilius buvo priėmusi dar prieš programą verslo įmonėms, tačiau atsiradus jai, sėkmingai pasinaudojo parama ir nusprendė padidinti permainų mastą.

„Iš pradžių planavome įsigyti 50 elektromobilių, tačiau gavę paramą, šį skaičių išauginome iki 60-ties. Parama, kurios teikimą koordinuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) prie Aplinkos Ministerijos, mus maloniai nustebino“, – sako pašnekovas.

Investicija į elektromobilius – rizikingas sprendimas

„DPD Lietuva“ generalinis direktorius pažymi, kad nepaisant valstybės paramos, investicija į elektromobilius iš verslo pusės šiandien vis dar yra rizikinga.

„Vertinant vien ekonomines aplinkybes, elektromobiliai kol kas nėra itin racionali alternatyva tradiciniams variantams – dyzeliniams mikroautobusams. Aplinkai draugiškų transporto priemonių kaina gali būti net du ar tris kartus aukštesnė nei pastarųjų modelių. Tuo pat metu kyla ir kiti iššūkiai, pavyzdžiui, infrastruktūros sukūrimas ar įvairūs logistiniai apribojimai – mažesnis atstumas, kurį vienu įkrovimu gali nuvažiuoti elektromobilis, temperatūros įtaka baterijos talpai ir kt.

Dėl to privalėjome įrengti papildomas įkrovimo stoteles, keisti įprastus maršrutus, numatyti papildomus greito krovimo sprendimus dienos eigoje, apgalvoti elektromobilių pakeitimus gedimo ar išsikrovimo atveju ir daug kitų aspektų, kurie nebūdavo aktualūs eksploatuojant automobilius su vidaus degimo varikliais. Vis dėlto visi šie nepatogumai buvo laikini, o kartą radę į juos atsakymus, ateityje to daryti nebeturėsime“, – teigia R. Vilkaitis.

Praktiškumu lenkia tradicinius automobilius

Anot jo, dar viena priežastis, kodėl nuspręsta investuoti į elektromobilius – pastaruoju metu ženkliai išaugęs jų praktiškumas.

„Komerciniai modeliai krovinių skyriaus erdve ir talpumu nebenusileidžia versijoms su vidaus degimo varikliais. Galiausiai automatinė greičių pavara, vibracijos ir triukšmo nebuvimas tampa itin aktualūs visą dieną pristatinėjant siuntas“, – sako pašnekovas.

Planeta rūpinasi ir kitaip

„DPD Lietuva“ aplinką saugoti stengiasi ir kitais būdais. Pavyzdžiui, jau daugiau kaip dvejus su puse metų į Naujamiestyje esantį siuntų rūšiavimo mikro centrą atkeliauja siuntos, kurias Senamiestyje ir centre kurjeriai pristato pėsčiomis, elektriniais paspirtukais ar triračiais.

„Taip pat esame apskaičiavę, kad vienas DPD paštomatas sumažina į aplinką išmetamo CO2 kiekį 2,9 tonomis per metus. Dėl to nuolat stengiamės investuoti į mūsų paštomatų tinklo plėtrą. Jau šiandien turime daugiau kaip 245 paštomatus, o iki šių metų pabaigos jų skaičių padidinsime iki 305. Tai reiškia, kad vien šis sprendimas padės mums kasmet sutaupyti beveik 900 tonų CO2“, – teigia R. Vilkaitis.

2 komentarų

Psichiatro asistentas

Tai dabar dpd siuntų teks laukti jau ne po savaitę, o po dvi. Pienburniai uz vairo nesupras,kad nuvažiuotas atstumas priklauso nuo greičio ir lėkti su vėjeliu jau nebepavyks. Arba teks kviestis kitą busą (dyzelinį), kad is nusėdusio perkrautų ir nuvežtų siuntas. Bus totalus bardakas...

Andrius Batalauskas

Girdejau sia naujiena per radijo laida,manau sveikintina tiks daltkas liuks,taciau idomu ar uzteks visai dienai auto kurio nereikes krauti? Bet vien jau bandumas sveikintina kuo daugiau tokiu imoniu.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas