Elektromobiliai vis dar pralaimi kovą dyzeliniams ir benzininiams automobiliams: kodėl nauji elektromobiliai vis dar yra tokie brangūs?

Nenumaldomai artėjant elektromobilių erai, didžioji dalis automobilių gamintojų savo gamoje įterpia ir elektra varomus modelius, kuriuos renkasi vis daugiau pirkėjų. Tačiau elektromobilių paklausa vis dar neprilygsta benzininiams bei dyzeliniams modeliams dėl mažo pasirinkimo, vairuotojų įpročių ir, svarbiausia, aukštos kainos.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai – peržiūrėkite geriausius pasiūlymus paspaudus čia
Elektromobiliai vis dar pralaimi kovą dyzeliniams ir benzininiams automobiliams: kodėl nauji elektromobiliai vis dar yra tokie brangūs?

Daugelis vairuotojų pereitų prie elektra varomų automobilių anksčiau, bet ne kiekvienas juos gali įpirkti. Nors rinka palengva pildosi ir pigesniais modeliais, naujų elektromobilių kainos, lyginant su įprastais automobiliais, vis dar yra aukštos. Kodėl taip yra ir kada tai pasikeis?

Mažai alternatyvų

„Statista“ duomenimis, 2010 metais pasaulyje buvo mažiau nei 20 tūkst. elektromobilių, tuo tarpu 2021 metais skaičius perkopė 11 mln. Nors skaičius auga sparčiai, bendrai pasaulyje yra beveik pusantro milijardo automobilių, todėl elektromobilių įvairovė vis dar sąlyginai maža.

Kai kuriais atvejais pirkėjai neturi didelio pasirinkimo kai ieško konkretaus elektromobilio, todėl yra pasiryžę mokėti didesnę sumą už norimą variantą kai rinkoje trūksta alternatyvų.

Sudėtingi tyrimai

Kai išleidžiami nauji dyzeliniai bei benzininiai modeliai, labai daug detalių ir technologijų yra pasiskolinama iš senesnių modelių, gerokai sumažinant bendrą automobilio kainą. Elektromobilių gamybos atveju tiek gamybos technologija, tiek inžineriniai sprendimai dažnai skiriasi, todėl daugiau laiko skiriama tyrimams ir bandymams, ko pasekoje naujų elektromobilių kainas sumažinti kol kas sudėtinga.

Didesni gamybos kaštai

Kuo didesniu mastu gaminami automobiliai, tuo pigesnė yra gamyba. Kadangi elektromobilių paklausa nėra didelė, gamyklose pagaminama mažiau automobilių ir dažniau reikia keisti gamybos fabrikų tvarką.

Brangios baterijos

Pati brangiausia elektromobilio dalis yra baterija. Nors per pastarąjį dešimtmetį baterijos atpigo dešimčia procentų, jų kaina, priklausomai nuo elektromobilio modelio, vis dar svyruoja tarp 4 tūkst. ir 20 tūkst. eurų.

Elektromobiliai vis dar yra prabangos prekė

Net ir ekonominės klasės elektromobiliai vis dar laikomi ne būtinybe, o prabangos ženklu. Juose dažnai apstu naujausių, tik verslo klasės modeliuose sutinkamų, technologijų, o greitas įsibėgėjimas bei tylus veikimas lengvai pranoksta dyzelinius bei benzininius modelius.

Taigi, daugelio naujų elektromobilių kainos vis dar yra aukštos, kadangi tai vis dar yra naujiena. Tačiau jau dabar galima pastebėti, kad rinkoje atsiranda konkurencingų alternatyvų, kurios skatina elektromobilių gamintojus žeminti automobilių kainas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas