Europiečiams teks gerokai nusivilti: pirmasis „Xiaomi“ sukurtas elektromobilis mūsų regione gali taip ir nepasirodyti

Lukas Snarskis

2024-01-11, 11:45

1 komentaras

Praėjusių metų pabaigoje įvyko „Xiaomi“ surengta spaudos konferencija, kurioje dėmesys buvo skirtas automobilių technologijoms. Nors iš pradžių kompanijos vadovai skelbė, jog neketina pristatyti ilgai laukto pirmojo elektromobilio, tačiau tokios kalbos buvo tik dūmu uždanga.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Europiečiams teks gerokai nusivilti: pirmasis „Xiaomi“ sukurtas elektromobilis mūsų regione gali taip ir nepasirodyti

„Xiaomi“ oficialiai pristatė pirmąjį savo elektrinį automobilį, kuris bus žinomas kaip „Xiaomi SU7“. Naujoji transporto priemonė turės dvi skirtingas versijas, o galingiausia jų pasiūlys 101 kWh baterijas su CATL elementais bei 875 V įkrovimo įtampa. Keturiais varomais ratais aprūpintas modelis pasiūlys 495 kW galią, kuri leis nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti vos per 2,78 sekundės, o nuvažiuojamas atstumas siekia 800 kilometrų.

Kinijos bendrovė neslepia ambicijų per artimiausius 15 – 20 metų patekti tarp penkių didžiausių automobilių gamintojų. Kompanijos vadovas Lei Junas iškėlė ir dar ambicingesnį tikslą - 2024 metais tapti pagrindiniu žaidėju išmaniojo vairavimo srityje. Tačiau šis kelias yra kupinas iššūkių, nes pramonėje jau dominuoja įsitvirtinę milžinai.

Pats „Xiaomi“ vadovas pripažįsta, kad, norėdami pasiekti sėkmę, jie turi kasmet pristatyti daugiau nei 10 mln. automobilių. Ir nors gamintojas kelia itin aukštus tikslus ir siekia, jog bendrovės elektromobilis atsidurtų viso pasaulio gatvėse, tačiau viskas nėra taip paprasta. Aiškėja, kad „Xiaomi SU7“ bent jau kol kas bus prieinamas tik Kinijos rinkoje.

Bendraujant su kompanijos gerbėjais, „Xiaomi“ sulaukė klausimo apie pirmojo elektromobilio pasirodymą tarptautinėje rinkoje. Įmonės atstovai tuomet patikino, kad kol kas daugiausia dėmesio skiriama Kinijos rinkai. Taigi, nors jie svajoja apie pasaulinį dominavimą, panašu, kad trumpuoju laikotarpiu jie žaidžia saugiai ir pasaulinės prekybos neplanuoja.

Priminsime, jog pirmasis „Xiaomi“ elektrinis automobilis bus siūlomas dviejų skirtingų konfigūracijų – pigesnis modelis bus žinomas kaip „Xiaomi SU7“, o keturiais varomais ratais aprūpintas variantas – „Xiaomi SU7 Max“. Bazinis variantas turės galinius varomuosius ratus bei naudos „Xiaomi“ sukurtą V6 variklį, kurio galia siekia 220 kW, o sukimo momentas – 400 Nm. Nuo 0 iki 100 km/h jis galės įsibėgėti per 5,28 sekundės. „Xiaomi SU7“ naudos 73,6 kWh talpos akumuliatorius, kurie leis įveikti maždaug 668 kilometrų.

„Xiaomi SU7 Max“ elektromobilis bus aprūpintas dviem varikliais, o jų bendra galia sieks 495 kW, o sukimo momentas – 838 Nm. Kaip jau minėjome, šis variantas galės nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti vos per 2,78 sekundės, o maksimalus automobilio greitis sieks 265 km/val. Gamintojo teigimu, nuo 0 iki 200 km/h įsibėgėti pavyks per maždaug 10,67 sekundės.

Gamintojo teigimu, vos 10 minučių baterijos įkrovimas leis įveikti maždaug 390 kilometrų, o tokių rezultatų negali pasiūlyti net ir JAV elektromobilių milžinės „Tesla“ flagmanas „Model S Plaid“. „Xiaomi SU7“ su 5 minučių įkrova įveiks 220 kilometrų, o 15 minučių įkrovimas suteiks galimybę nuvažiuoti net 510 kilometrų.

1 komentarų

Apsieisim pirma reik žiuret kad šaldituvas pilnas butu

Pohui lietuva ubagu kraštas padangas pakeist ne visi suranda pinigu perka pavazinetas liktai dauk če norinciu pirkt ta šuda koks žmoniu skaičius pirktu ožyne ? 1 ar 4

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas