Transportas

Europoje fiksuojamas automobilių rinkos pokytis: daugelis lietuvių pamėgtų bendrovių praranda savo pozicijas, tačiau tikrai ne visos

Automobilių rinka per pastaruosius penkerius metus nemažai keitėsi. Vis daugiau dėmesio sulaukia elektrinės transporto priemonės, o ir populiariausių gamintojų gretos šiek tiek kito.

Europoje fiksuojamas automobilių rinkos pokytis: daugelis lietuvių pamėgtų bendrovių praranda savo pozicijas, tačiau tikrai ne visos

Automobilių rinka per pastaruosius penkerius metus nemažai keitėsi. Vis daugiau dėmesio sulaukia elektrinės transporto priemonės, o ir populiariausių gamintojų gretos šiek tiek kito.

Didžiausi automobilių rinkos laimėtojai – Azijos bendrovės, kurios vis geriau jaučiasi Europos rinkoje. Per pastaruosius penkerius metus, geriausius rezultatus, fiksavo „Toyota“ ir „Kia“. Pastaroji 2017 metais užėmė 3 proc. rinkos, o šiemet šis skaičius išaugo jau iki 5 proc. Dar sėkmingesni „Toyota“ rezultatai, kuri nuo 4,4 proc. išaugo iki 6,9 proc.

Teigiama, jog pagrindinė Japonijos bendrovių sėkmės paslaptis – galimybė užsitikrinti pakankamą komponentų tiekimą, o taip pat didžiulis dėmesys hibridinių automobilių pardavimui. Apie tai patvirtino ir „Toyota Europe“ generalinis direktorius Mattas Harrisonas.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

„Toyota“ tikėjimas hibridais, kurie sudaro didžiąją dalį jos pardavimų Europoje, pavertė tai, kas kadaise buvo akivaizdi silpnybė, nekonkurencingi dyzeliniai varikliai, stiprybe. Japonijos milžinė sėkmingai pasinaudojo ir „Volkswagen“ skandalu, kuris buvo susijęs su išmetamųjų dujų apgaule. Tai leido „Toyota“ dar labiau padidinti hibridinių transporto priemonių pardavimus.

„Per pastaruosius porą metų hibridinių automobilių pardavimai išties išaugo, nes žmonės ieškojo alternatyvų dyzelinui“, – sakė „Dataforce“ vyresnysis automobilių analitikas Benjaminas Kibiesas. „Jie yra aiškiausias atsakymas, jei žmogus ieško elektrifikuoto jėgos agregato, bet nėra pasiruošęs pirkti elektromobilio“.

Kaip ir „Toyota“, Pietų Korėjos milžinės „Kia“ ir „Hyundai“ atliko geresnį darbą nei konkurentai – abi kompanijos sukaupė didžiulius puslaidininkių ir kitų komponentų atsargas. Tiesa, nors atsargų ir buvo sukaupta daug, tačiau „Hyundai Europe“ vadovas dar rugpjūčio mėnesį kalbėjo apie vis dar egzistuojantį kai kurių komponentų trūkumą.

„Esant geresnei pasiūlai, pirmąjį šių metų pusmetį būtume turėję geresnį nei 2019 metais. Taip pat, esu įsitikinęs, kad būtume pasiekę ir ankstesnį pusmečio pardavimų rekordą, kuris 2018 metų pirmąjį pusmetį siekė 290 000 “, - sakė Cole. Jis apskaičiavo, kad „Hyundai“ pardavimai galėjo būti 20 proc. didesni nei per pirmąjį pusmetį parduota 263 000 vienetų.

Tarp penkių augančių prekės ženklų rasime ir „Dacia“, o taip pat ir „Tesla“. Pastaroji savo rinkos dalį išaugino nuo 0,1 proc. iki 1,4 proc. Akivaizdu, kad šis elektromobilių gamintojas taip pat atlieka vis didesnį vaidmenį automobilių rinkoje. Tačiau tikrai ne visi prekiniai ženklai fiksavo pozityvius rezultatus.

Per pastarąjį penkmetį didžiausius praradimus skaičiuoja „Renault“. Ši bendrovė prarado 2,2 proc. rinkos ir dabar jų užimama dalis sudaro 5 proc. Tarp praradusių savo rinkos dalį rasime ir „Opel“, „Ford”, „Nissan“ ar „Volkswagen“.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2022-11-04, 11:02

Rekomenduojame peržiūrėti

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Jonas

Nemeluokit apie tuos elektrinius automobilius kas įsigyja ir greit atsikrato kaip ir benzinu už dyzelinį automobilį ne vieną baatareike tiek nenuvaziuja ir dyzelis ekonomiškiau ir patogiau

EVJonas

Id.4 suvartoja 15-17kWh 100km. Nuvaziuoja 400km. 100km kainuoja 6-7€ . Kuris dyzelis su tokia dinamika,tokio dydzio suvartoja 4l dyzelio?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas