Europoje jau netrukus išnyks vidaus degimo varikliai: pilnai prie elektros pereis dar vienas žinomas gamintojas

Europoje jau netrukus išnyks vidaus degimo varikliai: pilnai prie elektros pereis dar vienas žinomas gamintojas

Arnas Balčiūnas

Rugsėjo pradžioje „Hyundai“ paskelbė apie planus iki kito dešimtmečio vidurio visiškai atsisakyti vidaus degimo variklių. Kompanija taip pat teigė, kad tokio plano įgyvendinimas reikštų tai, kad iki 2040 metų visiškai išnyks jos gamybos vidaus degimo varikliais varomi automobiliai pagrindinėse pasaulio rinkose, o tai yra būtini žingsniai siekiant užsibrėžto nulinių anglies dvideginio emisijų tikslo.

Pastarosiomis dienomis seserinis „Hyundai“ automobilių prekinis ženklas - „Kia“ - visuomenei atskleidė dalį savo naujojo „EV9“ koncepcinio modelio detalių. Iki 2035 m. nebebus parduodami benzinu ar dyzelinu varomi „Kia“ modeliai, o kiti svarbūs pasaulio regionai po penkerių metų taip pat pereis prie elektrinių transporto priemonių.

Kia_EV6_2021-02@2x

Negana to, Pietų Korėjos automobilių gamintoja siekia iki 2045 metų pasiekti nulinės emisijos tikslą ne tik automobilių, bet ir jų gamybos, surinkimo vietų atžvilgiu. Tuo tarpu ne Pietų Korėjoje veikiančios „Kia“ užjūrio gamyklos iki 2030 metų naudos tik atsinaujinančią energiją, o iki 2040 - vietinės Pietų Korėjos gamyklos taip pat pereis prie žaliosios energijos naudojimo. Pertvarkymas jau prasidėjo: šiuo metu veikianti „Kia“ gamykla Slovakijoje gamybos darbams naudoja tik žaliąją energiją. Dar vienas svarbus žingsnis siekiant nulinės anglies dvideginio emisijos jau suplanuotas: iki 2030 metų visas „Kia“ automobilių parko transporto priemones sudarys tik elektromobiliai.

Kalbant apie „Kia EV9“ koncepcinį modelį, tai - didelis visureigis, įkūnijantis „Kia“ įsipareigojimą siekti nulinės anglies dvideginio emisijos, greičiausiai artimiausiais metais „Kia EV9“ taps serijiniu automobiliu. Jis debiutavo lapkričio 17 d. Los Andželo automobilių parodoje, kur dėmesio centre atsidūrė kartu su savo „pusbroliu“ – „Hyundai SEVEN“ koncepciniu modeliu.

Kia_e-Niro-2020-04@2x

„Kia“ ir „Hyundai“ toli gražu nėra vienintelės markės, kurios paskelbė apie laipsnišką vidaus degimo variklio atsisakymą. „Jaguar“ iki 2025 metų taps vien elektrinių automobilių prekės ženklu, o iki 2027 m. tą patį įgyvendinti planuoja ir „Alfa Romeo“. „Lotus“ ir „Opel/Vauxhall“ tokį patį rezultatą pasieks iki 2028 metų „Ford“ kompanijos Europos atšaka paseks išvardintų kompanijų pavyzdžių ir klientams pirkti tik elektromobilius siūlys nuo 2030 metų.

„Volvo“ taip pat pažadėjo iki 2030 m. nutraukti vidaus degimo varikliais varomų automobilių pardavimus. Dar po aštuonerių metų „Bentley“, „Rolls-Royce“, „Mini“ ir „Cadillac“ prekiniai ženklai irgi atsisveikins su vidaus degimo varikliais varomais automobiliais ir 100 proc. pereis prie elektra varomų transporto priemonių pasiūlos.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Lenkas

Šaunu girdėti ir pats galiu patvirtinti, kad didžiosios naftos perdirbimo kompanijos jau mažina gamybos apimtis ir pamažu uždarinėja gamyklas. Liūdna bet taip jau yra.

Žinovas

Nejuokinkit ko,l Europoje bus sniego ir šalčio elektromobilis bus tik pontas o ne darbo transportas

Jo

Kaip sakoma jei koki daikta negali parduot tai reklamuok arba bandyk prievarta isiulyt, tai cia tas pats su tais nesamoniu elektros sutvarais.

Aha

Aha jau rytoj ims ir isnyks DDD. Niekad neisnyks vidaus degimo varikliai ir tai bus aisku kai atsikas zmones tu nesamoningu elektromobiliu.

Emigrantas

Jo visai netrukus! Lochai jus nedakrusti,jeigu 20 ,ar 30 metu jums netrukus,tai aš dabar milijonierius.

Guest

Na nerimta,europoj ju vazineja keli procentai ,kad prigaminti nors tiek kas iperka ,tokiu kiekiu, reikes tris desimkmecius.kad pagaminti tiek elektros reikes atominiu elektriniu,utilizuoti elekromobilius reikes dvigubai didesniu saugumo,ir naikinimo sanaudu,o kur zodis ekologija?

H

Kokia dar ekologija. Akių dūmimas. Elektromobilis pagaminimas duoda dviguba pelną negu vidaus degimo auto. Štai ir visa ekologija

H

Kokia dar ekologija. Akių dūmimas. Elektromobilis pagaminimas duoda dviguba pelną negu vidaus degimo auto. Štai ir visa ekologija

H

Kokia dar ekologija. Akių dūmimas. Elektromobilis pagaminimas duoda dviguba pelną negu vidaus degimo auto. Štai ir visa ekologija

Psichiatro Asistentas

Menkas nuostolis, vis vien nei vieno padoraus motoro jie neturėjo... O ir tuos esamus visais būdais bandė atpiginti resurso sąskaita. Tikiuosi su elektra jiems ateityje seksis geriau nei dabar.

Žmoga

Jo. Pirmiausia Europa pereis prie elektra varomų tankų, laivų ir naikintuvų bei bombonesiu. Po to atsisakys kariuomenės visureigių ir šarvuočių, varomų dyzelinu.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas