Transportas

Į Lietuvą atkeliauja nauji mokesčiai: šį kartą gali tekti susimokėti populiarios transporto priemonės turėtojams, sužinokite kas keisis

Netrukus turintiems galingesnius ir sunkesnius paspirtukus gali tekti papildomai susimokėti. Finansų ministerija, įgyvendindama Europos Sąjungos direktyvą, siūlo paspirtukus įtraukti į privalomąjį draudimą kartu su kitomis transporto priemonėmis. Paspirtukams išpopuliarėjus, smarkiai padaugėjo ir eismo įvykių, į kuriuos papuola šios transporto priemonės.

Į Lietuvą atkeliauja nauji mokesčiai: šį kartą gali tekti susimokėti populiarios transporto priemonės turėtojams, sužinokite kas keisis

Per pastaruosius metus smarkiai išpopuliarėjus paspirtukams, neišvengiamai daugėja eismo įvykių, į kuriuos papuola šios transporto priemonės. Tad Finansų ministerija, įgyvendindama ES direktyvą, įregistravo naujus įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos žmonės privalės privalomai drausti daugiau transporto priemonių, tarp kurių ir galingesni, ir daugiau sveriantys paspirtukai.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, civilinės atsakomybės draudimas ir dabar yra privalomas visoms užregistruotoms transporto priemonėms, kurių greitis viršija 25 arba 14 km / val. esant didesniam nei 25 kg svoriui.

Tačiau tokių paspirtukų Regitra neregistruoja, tad ir drausti jų žmonės neprivalo.

„Vėlgi, registruoti negalima visko, kas juda kelyje, nes registracija yra leidimas dalyvauti viešajame eisme. Tai tos transporto priemonės, kurios viršija tuos parametrus, jos iš principo neatitinka saugumo reikalavimų, nėra registruojamos, ir turi būti naudojamos kažkur uždaroj erdvėj“, – teigia Policijos atstovas Rytis Vosylius.

O žmonės važinėja jais ir gatvėse. Draudimą siūloma išplėsti įtraukiant būtent neregistruotinus paspirtukus tam, kad nutikus eismo įvykiui, draudimo bendrovė atlygintų žalą.

„Ir tos transporto priemonės turi būti greitesnės, ir sunkesnės, tai jų maksimalus, jei jų greitis yra didesnis nei 25 km / h, arba jei jų svoris didesnis nei 25 km / h, o greitis didesnis nei 14 km / h, tai jie turi būti draudžiami. <...> Ir, žinoma, tuomet jų savininkas turėtų kreiptis į draudimo įmonę, ir turėti draudimo apsaugą“, – sako Finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

O, kad paspirtukai tarp lietuvių smarkiai išpopuliarėjusi transporto priemonė, liudija ir pastaraisiais metais smarkiai išaugęs eismo įvykių su jais skaičius.

Štai 2022 m. policija fiksavo 208 eismo įvykius, kuriuose dalyvavo paspirtukai ir nukentėjo žmonės. Prieš 5 metus, 2018 m., jų buvo vos 14.

O per 7 šių metų mėnesius jau užfiksuotas 131 toks įvykis. Sužeisti 138 žmonės, vienas žmogus žuvo.

„Tai populiarumas labai išaugo per tuos metus, ir atitinkamai eismo įvykių yra“, – sako R. Vosylius.

Tačiau traumų važiuodami paspirtukais žmonės patiria kartais daugiau nei policija registruoja įvykių. Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės traumatologas Artūras Zubrickas sako, kad šiltuoju metų laiku kasdien į skyrių atvažiuoja bent keli susižeidę paspirtukų savininkai. Savaitgalio dienomis tokių būna vidutiniškai 8–10 per dieną, kartais net ir 20. O patirtos traumos – pačios įvairiausios.

„Traumos, dažniausiai vyrauja sumušimai, kritimai, nubrozdinimai. Dažnos prie paspirtukų galvos ir veido traumos, dantų netekimas, veido sužalojimai“, – pasakoja A. Zubrickas.

Pasak traumatologo, susižeidusių žmonių traumų gydymas, priklausomai nuo padarytos žalos, gali kainuoti nuo šimtų iki tūkstančių eurų.

„Dažnai žmonės ir nuslepia faktą, kad jie važiavo su paspirtuku. Nes kai kurie supranta, kad tai gali būti registruojamas kaip auto įvykis“, – sako A. Zubrickas.

Ministerija siūlo nustatyti pusseptinto mln. eurų dydžio draudimo sumą dėl žalos asmeniui ir 1,3 mln. eurų – dėl žalos turtui. Šiuo metu šie dydžiai siekia atitinkamai 5 mln. ir 1 mln. eurų.

14 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rimas

Nu ka draudimo bendtoves vel sugalvojo kaip istraukt is zmoniu eurus!!!o musu bananu valstybe galetu ir duona apmokestyt,nes bananai kaip mesa pabrango daugiau duona pradejo est!!!.

Pisaulandzbergi

Dalbajobu šalis, džiaugiuosi, kad negyvenu ten reikia ir suka ora apmokestinti, vistiek sumokes,paburbės ir mokės asilu gauja

Minde

Labai gerai. Seniai reikejo. Juk visiem reik prisidet prie valstybes geroves. Dar butinai TA kad butu privaloma, vaistinele, avarinio zenklas ir butinai kokiu 4kg gesintuvas.tada galetu gaut leidima dalyvaut nuostabiam eisme...aisku jei patems ta visa slamsta😂

LaimisMinde

Jei tavo masinu ar tavi pati toks apgadintu ar suzalotu,tai kitep uzgiedomtum.kalba eina apie tai,kad butu kam zalu atlygint.o kainuoja tai tikrai daug.

Biznis

Kadangi išpopuliarėjo ir žmonės jų prisipirko pats laikas tuo pasinaudoti ir pasipinigauti 👍

Virgis

Vaziuodamas paspirtuku eismo dalyvis sukelia oro judejima kuri ladsberginiai konservai turejo seniai apmokestinti

Marijus

Svoris matuojamas km/h?.. Idomu, už kiek motovalandų finansų viceministrė nusipirko vidurinės baigimo žemėlapį?..🤣🤣🤣
Mokesčiai atkeliauja į ne Lietuvą? T.y. jus kažkas iš išorės, iš Metropolijos atsiunčia?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas