Transportas

„Ignitis“ praneša apie milžiniškas investicijas: netrukus galėsime visiškai pamiršti benzininius ir dyzelinius automobilius

„Ignitis grupė“ valdyba 2023 m. liepos 12 d. pritarė dukterinės bendrovės „Ignitis“ sprendimui per artimiausius 3-5 metus investuoti iki 115 mln. eurų į elektromobilių tinklo plėtrą Baltijos šalyse.

„Ignitis“ praneša apie milžiniškas investicijas: netrukus galėsime visiškai pamiršti benzininius ir dyzelinius automobilius

Pagrindinis investicijų tikslas – elektromobilių įkrovimo stotelių įsigijimas, siekiant vystyti įkrovimo tinklo infrastruktūrą Baltijos šalyse.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Ši investicija atitinka „Ignitis grupės“ strategiją, kurioje numatyta spartinti elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą, išplėtoti didžiausią greitojo elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą visose Baltijos šalyse bei iki 2026 metų pabaigos pasiekti iki 3000 elektromobilių įkrovimo taškų.

Elektromobilių įkrovimo tinklo „Ignitis ON“ plėtra, kaip viena iš strateginių bendrovės veiklos sričių, numatyta dar praėjusių metų pabaigoje. Dėl šios priežasties, 2022 m. pabaigoje įkurtas „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamentas, jam vadovauti šių metų pradžioje pradėjo Eimantas Balta, anksčiau daugiau kaip penkerius metus dirbęs tarptautinėje technologijų bendrovėje „Bolt“.

„Šiandien „Ignitis ON“ tinkle turime daugiau kaip 260 įkrovimo taškų, iš kurių 4 – Latvijoje. Estijoje pirmosios stotelės turi atsirasti kitų metų pradžioje. Jaučiame didžiulį tinklo plėtros poreikį ir imamės šį poreikį patenkinti. Iki 2026 metų Baltijos šalyse planuojame turėti iki 3000 įrengtų įkrovimo taškų. Neapleidžiame lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo srityje, turime aiškią kryptį ir link jos tvirtai žengiame.

Kiekvienais metais naujos „Ignitis ON“ įkrovimo stotelės dygs sparčiais tempais. Suprantame, kad elektra varomas transportas nėra tik vienas variantas iš kelių. Elektra yra pagrindinis variantas ateities transportui ir drąsiai į jį investuojame“, – komentavo „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas E. Balta.

Teigiama, kad planuojamos investicijos neturi įtakos „Ignitis grupės“ koreguoto pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) prognozei.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

13 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Mano vardas

Gerbiamieji Ignitis group! Jūs veluojate su tuo savo projektu kokius 5 metus. Kas atsiragavo elektromobiliu, abejoju ar juos dar pirks. Hibridai kitas reikalas. Nieko vertas jūsų projektas, veltui išmesit mūsų milijonus

Zulu

Padarys dar ir kaip :). Prisidengdami zaliuoju kursu privers persesti i elektrines masinikes ir pasodins ant elektros stoteliu adatos taip kaip db ant saliarkos :), nes akcizus ir mokescius reik surinkti :). Ivyks kapitalo shiftingas nuo naftininku link elektriku :). Biznis yra biznis...

Senas emobilistas

Jeigu važiuoti elektra brangiau nei dyzelinu kai krauniesi Ignitis stotelėse, negaliu suprast koks čia elektromobilių naudojimo skatinimas. Čia eilinis Ignitis biznelis ir tiek

niekas

dabar turi 260 tasku, o iki 2026 galo nori turet 3000. Paskaiciuokit kiek reikia pastatyti per 3.5 metus - po 780 per metus....T.y. 3 kartus daugiau nei pastate per daugeli metu. Man panasu i drambliuku svajone apie skrydi i kosmosa.
Paskui bus tik pasiteisinimai - negavom leidiomu, nebuvo galima gaut stoteliu, nadarom tinkamu aiksteliu...

Ernestas

Visa beda kad visi turi graziu planu pastatyt daug stoteliu, bet igyvendinimas daznai labai veluoja. Daznai augimo tempai turi but 100 proc kiekvienais metais.

Matematika

Su tokiom kainom tikrai niekas prie elektros nepersėdinės. Kai įkrovimo kaina bus kaip namų vartotojo elektros kaina, tada bus galima pagalvoti

Matematika

Su tokiom kainom tikrai niekas prie elektros nepersėdinės. Kai įkrovimo kaina bus kaip namų vartotojo elektros kaina, tada bus galima pagalvoti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas