Kaip vairuojant „Tesla” išsisukti nuo baudos? Nepilnametė sugalvojo komiškai gerą būdą

Leonardas Sindaravičius

2021-03-28, 09:45 (atnaujinta 2022-11-29, 02:05)

0 komentarų
Kaip vairuojant „Tesla” išsisukti nuo baudos? Nepilnametė sugalvojo komiškai gerą būdą

Policijos sustabdyta nepilnametė vairavusi „Tesla“ be vairuotojo pažymėjimo bei savininko sutikimo pasitelkė fantaziją siekdama išsisukti nuo baudos - ji persėdo ant galinės sėdynės ir pareigūnams teigė, kad automobilis važiavo autonomiškai. Incidentas įvyko Floridos valstijoje, Daytona Beach mieste, kur šerifas sustabdė priešinga kelio puse važiavusią „Tesla Model Y“.

Po to kai transporto priemonė buvo sustabdyta, ji lėtai atbula įriedėjo į patrulių automobilį. Pareigūnams prie automobilio jie liko nustebę - vairuotojo sėdynėje nieko nebuvo. Vietoje to buvo rastos 14 ir 15 metų amžiaus mergaitės, viena priekinėje keleivio sėdynėje, kita gale. Abi jos teigė, kad vairuotojo elektromobilyje nebuvo - mašina važiavo autonomiškai.

Nors „Tesla“ siūlo visiškai autonominio vairavimo paketą kaip opciją perkant naują automobilį, ši funkcija vis dar yra testavimo lygyje. Ji integruota kol kas tik į kelis tūkstančius automobilių ir reikalauja nuolatinio vairuotojo sėdėjimo sėdynėje - kitaip ši galimybė negali būti aktyvuota. Akivaizdu, jog atsakomybė už bet kokį kilusį eismo įvykį visais atvejais tektų vairuotojui - apie tai labai aiškiai informuoja ir pati „Tesla”. Nieko keisto, kad pareigūnas iškart pajuto melagystę - paauglės sugalvojo šį komišką pasiteisinimą, mėgindamos nuslėpti faktą, kad vairavo automobilį be leidimo ir vairuotojo pažymėjimo.

Galiausiai policininkams pavyko išsiaiškinti, kad mergaitės atvažiavo iš Charleston miesto, esančio Pietų Karolinoje - beveik 500km nuo sulaikymo vietos. Vairavusios paauglės motinos manymu mergaitės buvo pas močiutę. Apygardos šerifas pakomentavo situaciją:

„Šie vaikai gali džiaugtis, kad niekas nebuvo sužalotas ir buvo apsieita be rimtesnių pasekmių. Nesvarbu, kad vairuojamas „išmanus“ automobilis, vairavimas neturint teisės vairuoti yra nelegalus. Tikiuosi paauglės išmoko naudingą pamoką ir džiaugiuosi, kad buvo išvengta sužeidimų, o žala jų vairuotam automobiliui minimali.“

Elektromobilio „vairuotoja“ gavo įspėjimą už vairavimą neturint vairuotojo pažymėjimo, o abi mergaitės praleido likusią nakties dalį Floridos vaikų ir šeimos centre, mat tėvai negalėjo iškart atvykti pasiimti savo atžalų dėl akivaizdžių priežasčių.

Tai nėra pirmas kartas, kuomet žmonės mėgina apkaltinti „Tesla“ elektromobilių autopilotą už nusižengimus - dar 2018-aisiais girtas vairuotojas mėgino išsisukti nuo baudos už vairavimą išgėrus teigdamas, jog jo „Tesla“ važiavo autonomiškai.

Pagalbinės vairavimo priemonės siūlomos „Tesla“ automobiliuose vis dar laikomos „antrojo lygmens“ (L2) - jas naudojant reikalingas vairuotojo dėmesys ir galimybė skubiai perimti valdymą, vos tik to prireiks.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Pranešimas spaudai

2024-04-20, 11:59

0 komentarų

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Vyriausybės kanceliarija su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ organizuoja moksleiviams skirtą egzaminą: gegužės 3 d. visi iš anksto užsiregistravę 9–12 kl. moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutuos apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus, o po paskaitos dalyvaus egzamine, pasitikrins savo įgytas žinias ir, žinoma, gaus prizų.

„Dezinformacija nėra tik keistas nesuprantamas žodis ar kažkas, kas manęs nepalies – iš tiesų, kiekvieno iš mūsų telefone, socialiniuose tinkluose nuolat dūzgia didžiuliai informacijos ir dezinformacijos srautai, kuriuos turime atskirti, kad nepasimestume, kad nepakliūtume į sukčių rankas ar kitaip nenukentėtume. Svarbu suprasti, kad dezinformacija – tai priešiškai nusiteikusių šalių hibridinio karo ginklas, nukreiptas į mūsų šalies žmones ir naudojamas su tikslu silpninti visuomenę ir Lietuvą kaip valstybę.

Manau, kad dezinformacijos raštingumas šiais laikas toks pat būtinas kaip ir nuovoka informacinės technologijose, teksto suvokime ar kitose moksleiviams gerai žinomose srityse. Tikiuosi, kad šis egzaminas taps ne tik gražia tradicija, bet ir paskatins dezinformacijos raštingumo integraciją į mokymosi programas“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Kaip viskas vyks?

  • Visus 9–12 kl. mokytojus (auklėtojus) iki balandžio 30 d. kviečiame registruoti savo mokomas (auklėjamas) klases dalyvauti Dezinformacijos raštingumo egzamine užpildant šią registracijos anketą. Kiekvienam mokiniui suteiksime individualų identifikacinį kodą (atsiųsime jūsų nurodytu el.paštu pasibaigus registracijai). Todėl prašome pildant formą pateikti kuo tikslesnį dalyvių skaičių iš jūsų klasės.
  • Egzaminas vyks interaktyviu būdu virtualioje erdvėje.
  • Geriausių rezultatų pasiekusi klasė bus pakviesta į Vyriausybės rūmus ir apdovanota.
  • Prieš egzaminą vykstanti paskaita bus transliuojama viešai Vyriausybės „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.
  • Renginio pradžia – 10 val., trukmė – iki 1 val.

Nesate moksleiviai, bet norite mokytis dezinformacijos raštingumo?

Išbandykite „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą, skirtą išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Lietuvoje „InfoSkydą“ jau išbandė 2 tūkstančiai žmonių!

45 minučių trukmės kurse apžvelgiama daugybę temų: kas yra dezinformacija ir kaip ji veikia, kas yra botai ir troliai, kaip dirbtinis intelektas gali būti naudojamas manipuliuoti jumis, kaip veikia socialinių tinklų algoritmai, ir dar daugiau.

Atlikę visas užduotis, išmoksite vadovautis trimis paprastomis taisyklėmis, kurios padės išvengti informacinių pinklių: įvertinti šaltinį, patikrinti turinį, ir apsvarstyti kontekstą.

Programą sudaro trumpi straipsniai, vaizdo įrašai ir „Kahoot“ žaidimai. Turėkite omenyje: kuo greičiau pateiksite teisingą atsakymą, tuo daugiau taškų surinksite!

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas