„Kia“ sutriuškino „Teslos“ pasiektą rekordą: naujasis bendrovės elektromobilis užfiksavo dar neregėtus skaičius

Pranešimas spaudai

2022-03-24, 10:50 (atnaujinta 2022-11-28, 19:17)

0 komentarų
„Kia“ sutriuškino „Teslos“ pasiektą rekordą: naujasis bendrovės elektromobilis užfiksavo dar neregėtus skaičius

Vienas šviežiausių elektromobilių rekordų buvo užfiksuotas anapus Atlanto – naujuoju „Kia EV6“ modeliu pasiektas trumpiausias akumuliatoriaus įkrovimo laikas kertant visą Jungtinių Valstijų teritoriją nuo Rytų iki Vakarų pakrantės. Keliaudami 4 635 km nuo Niujorko į Los Andželą, rekordininkai elektromobilio bateriją krovė tik 7 val. 10 min. 1 sek. ir taip daugiau nei 5 valandomis pagerino ankstesnį „Teslos“ pasiekimą (12 val. 48 min. 19 sek.).

Įdomu tai, kad vidutinis sustojimas baterijoms įkrauti per septynių dienų kelionę vidutiniškai truko mažiau nei 20 minučių. Tai reiškia, jog rekordo autoriai nepildė automobilio energijos atsargų naktį, kai miegojo, o pasikliovė EV6 modelio galimybe itin greitai įkrauti akumuliatorių naudojant sparčiojo įkrovimo įrangą.

Elektromobilių architektūrai skirtos E-GMP platformos pagrindu sukurtas EV6 gali priimti iki 350 kW siekiančią įkrovimo galią, todėl atitinkamose stotelėse jo bateriją nuo 10 proc. iki 80 proc. galima įkrauti vos per 18 minučių, o 100 km įveikti užtenka 4 minučių.

Priklausomai nuo pasirinktos automobilio versijos, akumuliatoriaus talpa gali siekti iki 77,4 kWh, elektros variklio galia – nuo 125 iki 430 kW, o didžiausias viena įkrova nuvažiuojamas atstumas – iki 528 km.

Automobiliai paruošti, pasitempti lieka infrastruktūros kūrėjams

Žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius ir leidėjas Vitoldas Milius sako, kad galimybių elektromobiliais leistis į tūkstančių kilometrų keliones jau yra, tik prieš tai derėtų nuodugniai apgalvoti maršrutą ir jo detales. Žinomo keliautojo ir daugybės automobilizmo rekordų autoriaus teigimu, gamintojai jau gali pasiūlyti visapusiškus vairuotojų poreikius tenkinančių elektromobilių, tinkančių vykti į ilgas keliones su šeima – rūpesčių gali sukelti tik infrastruktūra.

„Kad ir aptariamas EV6: jis greitai įkraunamas, gali toli nuvažiuoti, juo patogu keliauti, todėl butelio kakliuku kelionėje elektromobilis greičiausiai netaps, bet siurprizų gali pateikti infrastruktūros ypatumai.

Nukakus svetur, tenka naudotis skirtingų operatorių stotelėmis, kurios toli gražu nėra unifikuotos. Todėl svarbu suprasti, kad, kertant daug šalių, galima susidurti su kokių nors „unikalių“ aptarnavimo niuansų turinčia sistema: nuo programėlių, kuriose anglų kalbos nė su žiburiu nerasi, iki aktyvavimo pinklių, kurių neįveikia net patyrę vartotojai“, – pažymi V. Milius.

Moderniais elektromobiliais po Europą keliaujantys žmonės vis patogiau gali jaustis dėl sparčiojo įkrovimo taškų plėtros: galimybė naudotis sparčiuoju įkrovimu suteikia daugiau pasitikėjimo automobiliu ir leidžia spontaniškai koreguoti maršrutą. Todėl planuojant kelionę specialistas pataria įdėmiau įvertinti įkrovimo stoteles.

„Spartusis įkrovimas yra labai gera funkcija, tačiau, norint ją išnaudoti, reikia įsivertinti infrastruktūrą palei numatytą maršrutą. Būtina susižiūrėti ne tiek įkrovimo stotelių skaičių, o kokios jos – ar sparčiojo, ar lėtesnio įkrovimo“, – rekomenduoja V. Milius.

Greičio veiksnys

Baterijas krauti paprastai siūloma iki 80 procentų jų talpos. Įkrovimo pabaigoje procesas labai sulėtėja, tad kelyje taupantiems laiką neapsimokės lūkuriuoti, iki bus pasiekta 100 procentų. Tuomet verta atitinkamai apskaičiuoti kelionės intervalus, kad galimas nuvažiuoti atstumas iki kito įkrovimo taško būtų saugus, jeigu pasirinktasis neveiktų ar būtų smarkiai apkrautas.

„Niekam niekada nepatariu važiuoti, iki išsikraus akumuliatorius. Mano patarimas net ir važinėjantiems tik Lietuvoje – visuomet pasilikti tiek įkrovos, kad jos užtektų iki paskesnės įkrovimo stotelės, negu suplanuota.

Ilgesnėse kelionėse aš per kiekvieną sustojimą stengiuosi papildomai įkrauti elektromobilį, jei tik pasitaiko galimybė. Jeigu galima greitai įsikrauti papildomus šimtą kilometrų sustojus 10 minučių, kodėl gi to nepadarius?“ – svarsto patyręs keliautojas.

V. Miliaus pastebėjimu, taip pat svarbu žinoti, jog elektromobilio galimybėms ypatingą įtaką turi greitis. Jeigu maga lėkti Lenkijos ar Vokietijos keliais dideliu greičiu, verčiau nusiteikti, kad reikės dažniau stoti įkrauti bateriją: gali kilti pavojus nepasiekti numatytos maršruto vietos, nes judant greitai energijos sąnaudos bemat išauga.

Pašnekovo teigimu, Vokietijoje vairuotojai įpratę greitkeliuose spausti iki dugno. Galingi elektromobiliai taip pat gali pasiekti įspūdingą didžiausią greitį – štai 277 kW galios EV6 visais ratais varomas modelis išvysto 188 km/val. greitį.

„Greitai važiuojant elektromobiliu, energijos sąnaudos žaibiškai padidėja, tad galiausiai kiekvienas vairuotojas suvoks, kad juo lėkti neapsimoka. Vien tik tinkamai pasirinkus greitį jas galima sumažinti daugiau nei dvigubai“, – pažymi V. Milius.

Pasitelkti viešbučių infrastruktūrą

Kelionėms planuoti vairuotojai vis dažniau naudoja specialiai tam skirtas programėles, kurios optimaliai suskaičiuoja, kur ir kiek verta įkrauti savo elektromobilį. Anot V. Miliaus, ne mažiau svarbu planuojant nakvynes viešbučiuose pasitikrinti, ar juose taip pat bus tokia galimybė.

„Dažniausiai viešbučiai įkrovimo paslaugą suteikia nemokamai. Keliautojams tai ypač patogu, nes ryte automobilis jau būna paruoštas naujai išvykai ir nereikia dėl nieko laužyti galvos“, – pažymi žurnalistas.

Natūralu, jog ilgose šeimų kelionėse sustojimų gali būti daugiau, nei numatyta iš anksto: tiek pramankštinti kojas, tiek pavalgyti ar leistis į pramogas. Todėl dėliojantis maršrutą vertėtų pasirinkti tas pramogų vietas, kuriose yra įkrovimo stotelių.

Jų galima rasti ne vien greta greitkelių ar regioninių kelių, bet ir įvairiuose miesteliuose, poilsio ar komercinėse zonose. Pasak V. Miliaus, komfortiškai 200 km nuvažiuoja jau dauguma naujų elektromobilių, tad tokiais intervalais galima skaičiuoti sustojimus.

„Energijos atsargoms papildyti patartina rinktis sparčiojo įkrovimo stoteles. Labai gerai, jei greta sustojimo taško yra kavinė ar prekybos centras, kur galima smagiai leisti laiką.

Visi šie dalykai matyti dar planuojant keliones, todėl neturėtų būti sunku juos surasti. Dauguma Europos įkrovimo stotelių įrengta vadovaujantis būtent tokia logika, tad šalia jų išplėtota laisvalaikio praleidimo infrastruktūra. Paprastai tokios stotelės geriau prižiūrimos ir pateikia mažiau siurprizų vairuotojams“, – apibendrina V. Milius.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Volkswagen Golf“ 50-mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 17:14

0 komentarų

Laikui nepavaldus dizainas, patikimumas, praktiškumas ir laikmetį lenkiančios inovacijos – taip galima apibūdinti bet kurį „Volkswagen Golf“. Tai dar kartą patvirtino ir žurnalistas Vitoldas Milius, šio modelio 50-mečio proga įgyvendinęs vieną smagiausių savo pastarųjų metų kelionių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Volkswagen Golf“ 50-mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu

Laikui nepavaldus dizainas, patikimumas, praktiškumas ir laikmetį lenkiančios inovacijos – taip galima apibūdinti bet kurį „Volkswagen Golf“. Tai dar kartą patvirtino ir žurnalistas Vitoldas Milius, šio modelio 50-mečio proga įgyvendinęs vieną smagiausių savo pastarųjų metų kelionių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Automobilių entuziastas, įveikęs daugiau nei 3000 km maršrutą iki Eseno (Vokietija) ir atgal 1989 metais pagamintu „Golf“, sako, kad ši kelionė grąžino prisiminimus apie smagiausias akimirkas, per daugelį metų patirtas su įvairiais to paties pavadinimo modeliais.

Serijinė pirmosios kartos „Golf“ gamyba buvo pradėta dar 1974 metais. Per 50 metų nuo konvejerio nuriedėjo daugiau nei 37 mln. įvairių modifikacijų automobilių. Skaičiuojama, kad sėkmingiausią „Volkswagen“ modelį ir populiariausią visų laikų europietišką automobilį visame pasaulyje kasdien įsigyja daugiau nei 2000 pirkėjų. Įdomu tai, kad net 20 mln. „Golf“ per pusę amžiaus buvo pagaminti Volfsburgo (Vokietija) gamykloje.

Patikimumas, nekeliantis abejonių

Įspūdingą kelionę iki Esene vykusios „Techno-Classica“ parodos V. Milius įveikė ne technologiškai itin pažangiu ir puikių įvertinimų visame pasaulyje sulaukusiu atnaujintu aštuntos kartos „Golf“, o gerokai senesniu antros kartos modeliu. Jo vairuotam 1989 metais pagamintam „Volkswagen“ hečbekui Lietuvoje netgi suteiktas istorinio automobilio statusas. Ir nepaisant solidaus automobilio amžiaus, ilgoje kelionėje žurnalistas neturėjo nė menkiausių techninių iššūkių.

„Aišku, nereikėtų lyginti beveik prieš 30 metų gamintojo „Golf“ su šiuolaikiniu modeliu. Pavyzdžiui, mano automobilis neturėjo jokios komforto įrangos, netgi vairo stiprintuvo, o maksimalus išvystomas greitis siekė apie 130 km/val. Nepaisant to, kelionė buvo puiki ir galbūt nostalgija padarė savo, bet nejaučiau visiškai jokio nuovargio“, – kalba įdomiais kelionių projektais garsėjantis pašnekovas.

Balandžio 3-7 dienomis Esene vykęs „Techno-Classica“ renginys tradiciškai sutraukia technikos entuziastus iš viso regiono. Čia dalyvauja didžiausi Europos automobilių klubai, kolekcionieriai, puošybos specialistai, atsarginių detalių ir aksesuarų gamintojai. Stenduose demonstruojami įvairias restauravimo, perdarymo ir kitas paslaugas teikiančių įmonių įgūdžius atskleidžiantys įspūdingi tiek modernūs, tiek ir klasikiniai automobiliai. Skaičiuojama, kad didžiuliame automobilių mėgėjų sąskrydyje apsilankė maždaug 200 tūkst. Žmonių.

50-metį Esene aktyviai minėję didžiausių „Golf“ ir „Volkswagen“ klubų entuziastai nustebo sužinoję, kad V. Milius savąjį hečbeką atvairavo iš taip toli. Už ryžtą su devintajame dešimtmetyje pagamintu „Golf“ įveikti daugiau nei 1500 km maršrutą į vieną pusę žurnalistui netgi buvo skirtas specialus populiariojo modelio 50 metų jubiliejaus ženkliukas, kuriuo lietuvis padabino savo automobilio priekines groteles.

Maršrutą žurnalistas įveikė ne pačiu trumpiausiu keliu. Važiuodamas pirmyn, pakeliui užsuko į Volfsburgą (Vokietija), kuriame įkurta didžiausia „Volkswagen“ gamykla, o grįždamas aplankė Poznanės (Lenkija) automobilių parodą ir apžiūrėjo Gdanske (Lenkija) sukauptą daugiau nei 60 skirtingų „Volkswagen“ modelių kolekciją.

Retesni modeliai – gera investicija

V. Milių labiausiai žavi senieji GTI modeliai. 1976 m. pristatytas pirmasis „Golf GTI“ laikomas karštų hečbekų segmento pradininku. Anot žurnalisto, techniškai tvarkingų ribotos serijos GTI modelių kainos dabar gali viršyti ir 50 tūkst. eurų. Itin sparčiai didėja ir prižiūrėtų „Cabriolet“ modelių vertė. Įdomu tai, kad 1979 m. pristatytas pirmasis atviras „Golf“ modelis kurį laiką buvo perkamiausiu kabrioletu pasaulyje.

„Pirmos ir antros kartos „Golf“ modeliai apskritai išsiskiria nesenstančiu klasikiniu dizainu. O jei tai dar GTI modelis, papuoštas pagaminimo metus stilistiškai atitinkančiais BBS ar ATS ratlankiais ir skoningais aksesuarais, toks vaizdas nepalieka abejingų. Nenuostabu, kad tvarkingas toks automobilis dabar kainuoja daugiau nei naujas aštuntos kartos modelis. Retesnis „Golf“ dabar gali būti labai rimta investicija“, – komentuoja V. Milius, pridurdamas, kad praeityje turėjęs ne vieną „Golf“ ir netgi į automobilių sportą įsitraukęs būtent vairuodamas legendinį GTI.

Automobilis, padidinęs technologijų prieinamumą

Inovacijas „Volkswagen“ pradėjo jau 1974 m., pristatydama pirmos kartos „Golf“. Šis modelis išsiskyrė ne tik laikmečiui nebūdingu sumaniu erdvės planavimu ir priekinių varančiųjų ratų pavara, bet ir išpopuliarino dyzelinių variklių komplektavimą bei pristatė praktiško ir sportiško automobilio koncepciją.

1983 m. debiutavęs antros kartos „Golf“ išsiskyrė tokiomis naujovėmis, kaip aplinkos taršą mažinantis katalizatorius, stabdžių antiblokavimo sistema ABS ir visų varančiųjų ratų sistema. Nuo 1991 m. gamintas trečios kartos „Golf“ pirmasis turėjo priekines ir šonines oro pagalves ir greičio palaikymo sistemą, 1997 m. pasirodęs ketvirtos kartos modelis – elektroninę stabilumo programą (ESP) ir dvigubos sankabos pavarų dėžę (DSG), o penktasis – naują keturių svirčių galinę pakabą ir „bi-Xenon“ priekinius žibintus.

2008 m. pasirodę „Golf“ dar kartą priminė apie išskirtinį „Volkswagen“ dėmesį saugumui. Lazeriniu būdu suvirintas kėbulas atlaikė griežčiausius „EuroNCAP“ testus ir pelnė aukščiausią penkių žvaigždučių įvertinimą. Automobilyje pirmą kartą įdiegtos tokios pažangios sistemos, kaip automatinis tolimųjų šviesų perjungimas, parkavimo asistentas, pajudėjimo įkalnėje pagalba ir adaptyvusis važiuoklės valdymas.

2012 m. metų rugsėjį „Volkswagen“ visam pasauliui pristatė jau septintosios kartos „Golf“. Naujasis modelis buvo iki 100 kg lengvesnis už pirmtaką, o tai lėmė iki 23 proc. mažesnes degalų sąnaudas. Į gausų pažangiausių pagalbinių technologijų paketą buvo įtrauktos naujausios sistemos – avarinis stabdymas po susidūrimo, prisitaikantis greičio palaikymas, susidūrimo pavojaus stebėjimas su avarinio stabdymo funkcija ir daugelis kitų. 2014 m. debiutavęs naujasis vien elektra varomas „e-Golf“ tapo e-mobilumo eros pranašu.

Elektrifikacija tęsėsi ir 2019 m. rinkoje pasirodžius aštuntos kartos „Golf“, kuris buvo komplektuojamas su naujos kartos švelniojo hibrido sistemomis ir įkraunamomis hibridinėmis jėgainėmis. „Travel Assist“ įranga drauge su eismo juostos keitimo pagalba, susidūrimo pavojaus fiksavimu užtikrino aukštesnio lygio autonomiškumo funkcijas, o LED priekiniai ir galiniai žibintai – geresnį matomumą ir išskirtinį stilių. Papildomai siūloma adaptyvioji važiuoklė leido pasiekti kompaktinių modelių segmente iki tol nematytą komforto ir dinamiškumo derinį.

50 metų jubiliejų „Golf“ pasitiko svarbiais patobulinimais. Atnaujintas aštuntos kartos modelis išsiskiria intuityviai valdoma naujos kartos multimedijos sistema, aštresniu dizainu ir itin efektyviomis jėgainėmis. Įkraunamas „Golf“ hibridas elektros režimu dabar gali nuvažiuoti daugiau nei 100 km atstumą. Be to, automobilis pirmą kartą buvo papuoštas šviečiančiu „Volkswagen“ logotipu, o valdymo balsu asistentas veikia pasitelkiant „ChatGPT“ dirbtinio intelekto kalbos modelį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas