Kurjeriai dalinasi savo įspūdžiais: atskleidė elektromobilių privalumus bei skirtumus, lyginant su dyzeliniais automobiliais

Pranešimas spaudai

2022-01-20, 15:35 (atnaujinta 2022-11-28, 19:18)

3 komentarai (-ų)
Kurjeriai dalinasi savo įspūdžiais: atskleidė elektromobilių privalumus bei skirtumus, lyginant su dyzeliniais automobiliais

Jau tris mėnesius Vilniaus gatvėmis kursuoja dešimtys „DPD Lietuva“ elektromobilių, įnešusių žalios energijos į siuntų pristatymo bendrovės automobilių parką ir į visą pristatymo sektorių šalyje. Įmonės atstovai pastebi, kad per šį laikotarpį jau spėjo išryškėti keli svarbūs elektromobilių pranašumai prieš įprastinius, dyzeliu varomus automobilius. Kokie tai privalumai ir kokias pamokas įmonė spėjo išmokti?

Pasak „DPD Lietuva“ operacijų direktoriaus Deivido Šimėno, bendrovė dar spalio mėnesį į sostinę išlydėjo pirmuosius iš 60-ties elektromobilių, į kuriuos, kartu su reikiama infrastruktūra, investavo apie 2 mln. eurų.

Jo teigimu, pagrindinis įmonės tikslas žengiant šį žingsnį buvo prisidėti prie švaresnės Lietuvos kūrimo, tačiau tuo pat metu išryškėjo ir daugybė kitų naudų.

„Mūsų sprendimas investuoti į elektromobilius lems, kad kasmet dėl bendrovės veiklos į aplinką pateks net 270 tonų mažiau CO2. Suprantama, jog tai yra svarbiausias įmonės automobilių parko atnaujinimo motyvas, bet po trijų mėnesių jų eksploatavimo pastebime ir kitus privalumus bei skirtumus lyginant su įprastais dyzeliniais apie kuriuos pasakoja mūsų kurjeriai“, – pasakoja D. Šimėnas.

Jis priduria, kad skaičiuojama, jog pakeitus 60 dyzelinių kurjerių mikroautobusų į elektrinius, į aplinką per šį laikotarpį nepateko jau apie 65 tonos CO2.

Nebelieka ne tik oro, bet ir triukšmo taršos

D. Šimėnas pažymi, kad elektromobiliai prieš dyzeliu varomus mikroautobusus yra pranašesni dėl skirtingų aspektų, palengvinančių kurjerių darbą.

Pavyzdžiui, vibracijos, triukšmo ir išmetamųjų dujų nebuvimas lemia, kad tai suteikia daugiau komforto ne tik transporto priemones vairuojantiems kurjeriams, bet ir padidina gyventojų toleranciją, kuomet reikia iškrauti prekes.

„Šie elementai tampa svarbūs visą dieną pristatinėjant siuntas. Garsiai dirbantys vidaus degimo varikliai dažnai išvargina ne tik pačius kurjerius, bet ir miestų gyventojus“, – pabrėžia bendrovės atstovas.

Spūsčių išvengimas ir nemokamas parkavimas

„DPD Lietuva“ operacijų direktorius pratęsia, kad kurjerių kasdienybę pristatinėjant siuntas Vilniuje taip pat palengvina galimybė važiuoti atskira juosta elektromobiliams.

„Dažnu atveju šios juostos naudojimas turi teigiamos įtakos siuntos pristatymo greičiui, nes DPD elektromobilius vairuojantys kolegos gali lengviau išvengti transporto spūsčių. Apskritai, mūsų kurjeriai akcentuoja, kad šios transporto priemonės yra greitos, patogios ir dinamiškos, o moderni ir praktiška jų komplektacija padeda darbuotis efektyviau. Tai lemia, kad juos vairuoti maloniau nei mikroautobusus su vidaus degimo varikliu“, – sako pašnekovas.

Jo teigimu, prie sklandesnio „DPD Lietuva“ darbo įsigijus elektromobilius prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos: „Vilniaus savivaldybė skatina spartesnę aplinkai draugiškų transporto priemonių integraciją sostinėje ir suteikia galimybę elektromobilius nemokamai parkuoti rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose. Tai ypač aktualu siuntas pristatinėjant miesto centre.“

Parametrais darbo eigoje nenusileidžia įprastiems automobiliams

Svarbu pažymėti, kad šiandien komerciniai elektromobilių modeliai savo talpumu ir krovinių skyriaus erdve visiškai nebenusileidžia automobiliams su vidaus degimo varikliais.

„Pavyzdžiui, mūsų įsigyti elektriniai „Volkswagen e-Crafter“ mikroautobusai pasižymi pakankama pakrovimo erdve – į juos galima pakrauti siuntų ar daiktų, sveriančių apie 1 t.. Be to, daugiau kaip 3 metrų ilgio, 1,8 m aukščio ir 1,8 m pločio krovinių skyriaus matmenys užtikrina, kad į vidų tilps ir didesnių gabaritų siuntos“, – teigia D. Šimėnas.

Su iššūkiais dorojasi sėkmingai

Tiesa, „DPD Lietuva“ operacijų vadovas pažymi, kad nors elektriniai mikroautobusai turi daugybę privalumų, siuntų pristatymo bendrovės automobilių parko atnaujinimas atnešė ir tam tikrų iššūkių.

„Pilnai įkrauti DPD elektromobiliai gali nuvažiuoti apie 70 km, o jų krovimas užtrunka apie 7-8 valandas, tad atstumas, kurį vienu įkrovimu gali nuvažiuoti elektromobilis, yra gerokai trumpesnis nei dyzelinio automobilio. Todėl dar prieš įsigydami šias transporto priemones turėjome pagalvoti apie elektros galios didinimą savo siuntų rūšiavimo centre didinimą ir įkrovimo infrastruktūros sukūrimą“, – sako pašnekovas.

Jis pažymi, kad bene sudėtingiausia užduotis buvo sudaryti elektromobilių įkrovimo grafiką ir paskirstyti, kaip naudoti elektros energiją, kurias transporto priemones reikia įkrauti anksčiau, kurias vėliau.

„Dėl to įsirengėme 62 įkrovimo stoteles ir turėjome suprogramuoti visą krovimo stotelių valdymo sistemą, taip pat numatėme papildomus greito krovimo sprendimus dienos eigoje ar elektromobilių pakeitimus gedimo ar išsikrovimo atveju. Nors kol kas su šiais iššūkiais tvarkytis pavyksta, tikimės, kad ateityje sostinės įkrovimo stotelių infrastruktūra plėsis, tokiu būdu palengvinant siuntų pristatymo bendrovių kasdienybę“, – teigia „DPD Lietuva“ operacijų vadovas.

Koreguoja kurjerių vairavimo įpročius

Ir nors elektromobiliai neturi vidaus degimo variklių, tad žiemą jie neužsivesti negali, papildomų iššūkių šių transporto priemonių vairuotojams šaltojo sezono laikotarpiu vis tiek gali kilti.

„Elektromobilių baterijos nemėgsta šalčio, todėl atvėsus, jų talpa „susitraukia“. Be to, žiemą reikia šildyti jo saloną, o tai irgi „kainuoja“ baterijos energiją ir gali prisidėti prie mažesnio nuvažiuojamo atstumo. Galiausiai kadangi elektromobiliai pasižymi didesniu sukimo momentu, dėl to prastėja padangų sukibimas su kelio danga, ypač, kai ji slidi“, – sako D. Šimėnas.

Anot jo, prisitaikyti ir koreguoti savo vairavimo įpročius „DPD Lietuva“ kurjeriai turi ne tik žiemą, bet ir ištisus metus.

„Norint komfortiškai dirbti ir saugiai pristatyti siuntas greičiausiu įmanomu būdu, vairuotojams teko pakeisti savo vairavimo stilių. Šią transporto priemonę reikia valdyti gerokai ekonomiškiau nei dyzelinę, nes kitu atveju, kurjeris rizikuoja baterijos išsikrovimu, tai lemia, kad tenka ieškoti vietos mieste, kur elektromobilį galima būtų pasikrauti“, – teigia „DPD Lietuva“ operacijų vadovas.

3 komentarų

Dager

70km pilnai ikrautas 🤣🤣🤣 kai kurjeriai turi važiuot kosminius km pirma pasikraut 7-8h turi kad varganus 70km pravažiuot 😂🤣 kur logika 😂 gal po 10 metu ir nuvažiuos daugiau... Db tai šudu kruva kuri kainuoja kosmosa... Vos pirmyn atgal ir tuščias...

Rimas

Kažin kokie privalumai bus kai neliks lengvatų.Na kaip bus priskirti eiliniam transportui

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Samsung“ pristatė naujus LPDDR5X atmintinių lustus: pasiūlys didžiulę spartą ir ženkliai sumažintą elektros energijos sunaudojimą

Lukas Snarskis

2024-04-20, 07:55

0 komentarų

Pietų Korėjos milžinė neseniai pristatė naujuosius LPDDR5X operatyviosios DRAM atminties lustus, pasižyminčius geresniu našumu, didesne talpa ir gerokai mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Samsung“ pristatė naujus LPDDR5X atmintinių lustus: pasiūlys didžiulę spartą ir ženkliai sumažintą elektros energijos sunaudojimą

Pietų Korėjos milžinė neseniai pristatė naujuosius LPDDR5X operatyviosios DRAM atminties lustus, pasižyminčius geresniu našumu, didesne talpa ir gerokai mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

„Samsung“ atstovų teigimu, naujieji lustai skirti užtikrinti didesnį našumą ir patikimumą asmeniniuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose įrenginiuose, automobiliuose, serveriuose ir kituose gaminiuose. Jie sukurti naudojant 12 nm architektūrą, todėl jie išsiskirs itin kompaktišku dydžiu.

Skelbiama, jog šios mikroschemos gali veikti iki 10,7 Gb/s sparta, t. y. 25 proc. didesne sparta, palyginti su ankstesnės kartos atmintinėmis. Negana to, bendrovė 30 proc. padidino talpą ir pasiekė 32 GB viename korpuse. „Samsung“ atkreipia dėmesį ir į tai, jog dėl to naujieji atminties lustai yra „optimalus sprendimas dirbtinio intelekto erai, kai reikia didelio našumo, didelės talpos ir mažai energijos naudojančios atminties“.

Kalbant apie galią, naujausiuose „Samsung“ LPDDR5X atminties lustuose naudojamos naujos energijos taupymo technologijos, leidžiančios reguliuoti jos suvartojimą pagal konkrečią darbo apkrovą. Be to, juose yra išplėsti mažo aktyvumo režimo intervalai, leidžiantys ilgiau taupyti energiją.

Dėl visų šių patobulinimų naujoji atmintis yra 25 proc. efektyvesnė nei ankstesnės kartos lustai, todėl užtikrina ilgesnį baterijos veikimo laiką ir geresnį našumą.

Pranešama, jog Pietų Korėjos milžinė šiuos naujuosius lustus pradės gaminti antroje šių metų pusėje, kuomet visi procesai bus patvirtinti su gamintojais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas