Transportas

Lietuviams galima pamiršti apie žemas kainas Lenkijoje: užfiksuotas kainų pokytis, kokio nematėme kone du metus

Lietuvos degalinėse degalai ir toliau kainuoja pigiausiai Baltijos šalyse. Praėjusią savaitę vidutinė mažmeninė dyzelino kaina Lietuvoje sumažėjo iki 1,44 Eur/l ir pirmą kartą nuo 2021-ųjų rudens buvo mažesnė už vidutinę dyzelino kainą Lenkijoje, kur ji siekė 1,45 Eur/l.

Lietuviams galima pamiršti apie žemas kainas Lenkijoje: užfiksuotas kainų pokytis, kokio nematėme kone du metus

Naujausi Lietuvos energetikos agentūros analitikų duomenys rodo, kad balandžio 10–17 d. vidutinės dyzelino kainos mažėjo visose lyginamose valstybėse – nuo 0,1 proc. Estijoje iki 1,5 proc. Latvijoje, išskyrus Lenkiją, kur dyzelino kaina padidėjo 0,8 procento.

Vidutinės benzino kainos didėjo visose lyginamose valstybėse – nuo 0,1 proc. Latvijoje iki 1,6 proc. Lenkijoje, išskyrus Estiją, kur kaina nesikeitė, ir Vokietiją, kur ši kaina sumažėjo 0,05 procento.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Benzino vidutinė kaina Lietuvoje siekia 1,570 Eur/l ir toliau išlieka didesnė už dyzelino vidutinę kainą.

Šiuo metu visose lyginamose valstybėse vidutinės degalų kainos yra 0,10–0,31 Eur/l, arba 5,4–17,7 proc. mažesnės nei buvo prieš metus, išskyrus Lenkiją, kur vidutinė benzino kaina per 12 mėnesių padidėjo 6,5 procento. Per šį laikotarpį benzino kaina labiausiai sumažėjo Latvijoje (8,0 proc.), o dyzelino – Lietuvoje (17,7 proc.).

Vidutinė dyzelino kaina mūsų šalyje yra 17,7 proc., arba 0,31 Eur/l mažesnė nei prieš 12 mėnesių. Pernai tuo pat metu dyzelinas vidutiniškai kainavo 1,75 Eur/l. Vidutinė benzino kaina dabar yra 6,7 proc., arba 0,11 Eur/l mažesnė nei prieš metus.

Palyginimui, pernai balandžio 11 d. benzinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,68 Eur/l. Balandžio 1–17 d. didmeninės degalų kainos kito nežymiai: benzinas atpigo 0,02 Eur/l, dyzelinas – 0,03 Eur/l.

Vidutinė Brent naftos kaina balandžio 11–17 d. siekė 87,0 USD/bbl, arba 0,9 proc. daugiau už vidutinę ankstesnių 7 dienų kainą. Urals naftos vidutinė kaina sudarė 67,1 USD/bbl ir buvo 13,7 proc. didesnė už ankstesnių 7 dienų vidutinę kainą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas