Lietuvoje bus galima pamiršti apie benzininius ar dyzelinius automobilius: „Ignitis“ dalinasi įspūdingais planais, skelbiama apie milžiniškas investicijas

„Ignitis grupė“ valdyba pritarė dukterinės bendrovės „Ignitis“ sprendimui per artimiausius 3-5 metus investuoti iki 115 mln. eurų į elektromobilių tinklo plėtrą Baltijos šalyse.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Lietuvoje bus galima pamiršti apie benzininius ar dyzelinius automobilius: „Ignitis“ dalinasi įspūdingais planais, skelbiama apie milžiniškas investicijas

Pagrindinis investicijų tikslas – elektromobilių įkrovimo stotelių įsigijimas, siekiant vystyti įkrovimo tinklo infrastruktūrą Baltijos šalyse.

Ši investicija atitinka „Ignitis grupės“ strategiją, kurioje numatyta spartinti elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą, išplėtoti didžiausią greitojo elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą visose Baltijos šalyse bei iki 2026 metų pabaigos pasiekti iki 3000 elektromobilių įkrovimo taškų.

Elektromobilių įkrovimo tinklo „Ignitis ON“ plėtra, kaip viena iš strateginių bendrovės veiklos sričių, numatyta dar praėjusių metų pabaigoje. Dėl šios priežasties, 2022 m. pabaigoje įkurtas „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamentas, jam vadovauti šių metų pradžioje pradėjo Eimantas Balta, anksčiau daugiau kaip penkerius metus dirbęs tarptautinėje technologijų bendrovėje „Bolt“.

„Šiandien „Ignitis ON“ tinkle turime daugiau kaip 260 įkrovimo taškų, iš kurių 4 – Latvijoje. Estijoje pirmosios stotelės turi atsirasti kitų metų pradžioje. Jaučiame didžiulį tinklo plėtros poreikį ir imamės šį poreikį patenkinti. Iki 2026 metų Baltijos šalyse planuojame turėti iki 3000 įrengtų įkrovimo taškų. Neapleidžiame lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo srityje, turime aiškią kryptį ir link jos tvirtai žengiame.

Kiekvienais metais naujos „Ignitis ON“ įkrovimo stotelės dygs sparčiais tempais. Suprantame, kad elektra varomas transportas nėra tik vienas variantas iš kelių. Elektra yra pagrindinis variantas ateities transportui ir drąsiai į jį investuojame“, – komentavo „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas E. Balta.

Teigiama, kad planuojamos investicijos neturi įtakos „Ignitis grupės“ koreguoto pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) prognozei.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

42 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Blaivus

Mano e-tron lenkia dideliu spinduliu Ignitcio stoteles, nes kaina kosmoso dydzio. Tada geriau vaziuoti su TDI ir neieskoti papildomu hemoroju...

Blaivus Blaivus

Papildau - bet jei tiri savo saules elektrine ir keliones atstumas iki 400 km arba siaip po savo miesta, tai giliai dzin elektros kW kaina.

Juozas

Daugiau kaip pusantro tūkstančio mokslininkų iš viso pasaulio pripažino žaliąją ekonomiją utopija,o jūs vis dar kliedit apie el mobilus.Jiems nėra ateities kaip ir saulės baterijom,vėjo malūnams ir t.t.Tiesiog paskaiciokit kiek reikės el pagaminti su žaliomis stotelemis ir bus aišku.Jau dabar įkrovimo stotelės dirba su dyzeliniais generatoriais....Atmerkit akis!

Rrrr

Kikvieno daugiabucio kieme kikvienai masinai po ykrovimo stotele, ir kad krovimas butu nemokamas

LukasRrrr

Kiekvienam daugiabučiui išvis gerai būtų turėti bent po aikštelę automobiliui pagal butų skaičių, o čia utopija kuri pasiėmusi savo pinigus praeis.. garantuoju!

Jonaitis

Nebeliks benzininių,dyzelinių auto.Apmokestins elektrinius mūsų valdžios dundukai.Jie tik ir žiuri iš kur išpešti.

Vytautas

N. Antakalnyje yra toks 20 krovimo stotelių, vienoje vietoje. Mokamų. Dar 150 tokių vietų Baltijos šalyse kurių dalis atkampiuose miestų pakraščiuose nelabai ką keistų.

Tai, kad po 3-5 metų Lietuvos keliai taps nepravažiuojami ir automibilių nereiks. Veikim arklius ir kinkykim į vežimus

Vladimiras

Reikia laiko ir pamatysime kaip gėdos kad akumuliatoriai pasirodo ne ta kirpti pasirinko.Bus planetą akumuliatorių salvartinas su toksiniamis nuotekomis.Kur lendam niekas nežino.

Vladimiras

Nors vienas,parasitu koks CO2 išmetimas laukia įkraunant elektrą auto.O baterijos utilizavimo,mes panasei kaip maži vaikai kas pirmas.....

Matematikas

Straipsnis be ryšio.. kur įrodymai pagrįsti skaičiavimais, kad bus taip, o ne kitaip .. ?
Bet daugumos komentatorių lygis primena, kad 2rnių skaičius neribotas

Gediminas

Tiesiog tokį mėšlą čia rasot, kad net gėda skaityti... Ignitis, investuos, padarys... Tegul Ignitis pirmiausia skola atiduoda žmonėms, tegu kreivys tuo pasirūpina, suknistas ministeris. Atsirado mat investuotojai žmonių saskaita. Ir investuoja ir dividendus issimoka, viskas žmonių sąskaita... Šlykštūs kalės vaikai, pradedant vyriausybė, baigiant valstybės valdomomis įmonėmis. Nerašykit nesąmonių ir nepriesinkit žmonių...

Koks durnius kuria pas jus straipsnių pavadinimus ? Čia tu, Snarski )

Baikit jūs ten skiesti. Važinejom ir važinesim su vidaus degimo varikliais.

Ricis

Visi norai tik už jūsų pinigus!o ką valgyt,kuomet važinėt-ne skyrelių reikalas!

RolasRicis

Tai kad nutyli svarbuausia tiesa 😂 is Ignitis On - krautis 100 km kainuos apie 10 euru 😅 tai cia normali?

Vitalijus

O kas pasirūpins tais vairuotojais kurie neturės galimybės vairuoti nei elektromobilio nei hibridinio automobilio dėl to kad nešioja širdies stimuliatorius? Kodėl tylima ar slepiama informacija apie tai?

Ricis Vitalijus

Minimalus uždarbis prieštarauja konstitucijai,o jūs ir toliau pažeidinėjete, iš piliečių reikalaudami laikytis įstatymų...ko tikitės?...

Aurimas

45centai be visų mokesčių ,kurie yra kitose kuro rūšyse,.Realiai bus apie 70-80 centų.0.8 eu po20 kwh/100km,tai 16 eurų.Su dujom gaunasi 9x 0.6=5.4euro.Tai kas čia kur durnas?

JuozasAurimas

Dujas pilsi 5min ir vėl leksi 400km, o aš valandą krausiu kad nuvažiuoti 200km.Elektra miestui...

RolasAurimas

Pritariu! Ignitis On kaina brangiausia - todel pigiau vaziuoti su dyzeliu ar benzu 😂 straipsnis reklaminis ir neatskleidziantis tikros realybes 😅

Liudvikas

Kol eilinis žmogus neuždirbs minimalią algą 2000€ ir nekylančiom kainom ateityje, elektromobiliai Lietuvoje tik " svajuko dramblionės"😬

Gytis

Pirma kūrv...s 160 000 000 milijonų grąžinkit, nustokit apiplėšinėti žmones, ir nustokit svaigt apie tarpplanetinį šachmatų čempionatą. Vemt verčia. Elektra -šviesai,dyzelis-traktoriams,benzinas-autimobiliams,dujos-maisto gamybai👈

Tata

Tai kur ta ekologija gaminant elektra?visi miskai bus isguldyti,o elektra vistiek gamins degindami iskastini kura,kur kitos islaidos?
cia tik ligoniai taip gali nusipezeti

Chacha

Kam tokios skambios antrastes. Ir be ignicio "įspūdingo" plano benzininiu ir dyzeliniu automobiliu tik mažės.

Algis

Nuo įrengtų elektros įkrovimo stotelių , cituoju...pamirsime benzininius ir dyzelinius auto. Tai įkrovimo stotelių skaičius mums leis pamiršti benzininius ir dyzelinius, o gal atvirkščiai...neprieinama kaina leis mums greičiau užmiršti elektromobilius. Beja...elektra gaminama ....ant debesies užmetus elektros laidą, o kaip pasirūpinta bus baterijų - akumuliatorių utilizacija?

Jo jo

Pasiziurekit jutube bulbašas varo naujausia 1 klases bmw elektrini.realiai super duper auto kurio kaina kazkur 75t.e.sugeba pravažiuot 300km.ten ivardytos ir kainos greito krovimo stotelese 140kw galios ir laikas ir pamatysit realiai.toks elektrinės spalvos bmw .

Antanas

3000stotelių 2026m.didelė investicija:kas du metus po tiek,busim vėl lentelės gale:per tą laikotarpį nupirks 30 000 ką daryt

Dalius

Jeigu elektra kainuos tiek daug, kiek dabar kainuoja (0,45€/kWh), tai dyzeliniu automobiliu važinėti yra vistiek pigiau.

RjrDalius

Dar Max 10 metu ir alternatyvaus kuro nebeliks , apart elektros. Kiek kartų elektros suvartojimas išaugs vien dėl mašinų. Žinoma kad elektra tik brangs.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas