Lietuvoje masiškai atsikratoma senų taršių automobilių: paaiškėjo, kiek jų buvo sunaikinta, išmokėtų kompensacijų suma privers išsižioti

Aplinkos projektų valdymo agentūra per penkis šių metų mėnesius gavo beveik 4 tūkst. paraiškų už daugiau kaip 3 mln. eurų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant mažiau taršią transporto priemonę, el. paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar dalijimosi paslaugas.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Lietuvoje masiškai atsikratoma senų taršių automobilių: paaiškėjo, kiek jų buvo sunaikinta, išmokėtų kompensacijų suma privers išsižioti

Kompensacijoms už įsigytą darnų transportą viso skirta 12 mln. eurų iš Klimato kaitos programos. Elektriniams paspirtukams, dviračiams ir kitam alternatyviam transportui – 8 mln. eurų, o mažiau taršiems automobiliams įsigyti – 4 mln. eurų.

Daugiausia, beveik 4,5 tūkst. vnt., prašoma kompensuoti elektrinių paspirtukų ir dviračių. Daugiau kaip 1,7 tūkst. įsigyta elektrinių dviračių. Kvietimo sąlygos leidžia įsigyti po 2 vnt. šių ekologiškų transporto priemonių.

Daugiau kaip 600 gyventojų įsigijo mažiau taršius automobilius, kurių išmetamas CO2 kiekis neviršija 130 g/km ir kurie nėra varomi dyzelinu.

„Planuojantys įsigyti mažiau taršų automobilį ar kitą darnaus transporto priemonę dar turi galimybę pateikti paraišką ir kompensuoti dalį šių išlaidų. Darnų judumą skatinančios kompensacijos ne tik palengvina mažiau taršios transporto priemonės įsigijimą, bet pirmiausia prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir oro taršos mažinimo,“ – teigia APVA Klimato kaitos skyriaus vedėja Neringa Liudavičienė.

Šiuo metu vyksta kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms įsigytiems elektriniams paspirtukams, įprastiems ir elektriniams dviračiams, viešojo transporto metiniams ar kitiems bilietams. Taip pat e-piniginės papildymui viešojo transporto ir dalijimosi paslaugų išlaidoms kompensuoti.

Gyventojai prašymus gali teikti iki 2023 m. birželio 1 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas.

Norintieji gauti kompensacines išmokas gyventojai turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro bei įsigiję minėtas mažiau taršias judumo priemones ir/arba paslaugas.

Numatyta maksimali 1000 eurų išmoka vienam pareiškėjui už: viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius; už e-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti; už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas.

Taip pat iki 2023 m. birželio 1 d. arba kol pakaks kvietimui skirtų lėšų vyksta kvietimas „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“, suteikiantis galimybę gyventojams atsisakyti taršių automobilių ir persėsti į mažiau taršius.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

21 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

J

Gana pust nesąmones apie mistinė tarša....pasakykite teisybė kad pelnas nuo elektromobilių yra dvigubai didesnis tai visi supras, o jie mat sugalvojo gamta pareguliuot. Naivuoliai.

Efka

Ka jus cia meluojate zmonems!kaip tik daugelis perka senus automobilius nes ju išlaikymas yra nebrangus ir paprastas.kam skleidžiate mela,jai neturite ka rašyti tai geriau nieko nerašykit.

Tadas

O kaip man važinetis i darbą su paspirktuku žiema,vasara,jai į viena puse yra 50/100km.Eikit jus šikti su savo tais paspirtukas,dviračiais.Tai gali daryti gyvenantis didmiesčiuose bet ne tie kurie.važineja į darba iš provincijos kad tik nuvažiuoti į darba pragyvenimui.

Vvv

As galvoju kodel taip lengvai kviepoju matai 4000 automobiliu isvilko is krumu ir iskeite i paspirtukus

Vytas

Nepigi programa, skausminga naikinti, bet mes kaip nors išgyvensime ir virš Lietuvos nebebus klimato kaitos!! S.Gentvilas tikrai išskirtinis.

Kol karai tesis,tai ir mūsų žeme ir kentes,pažiurekit kaip tie paspartukai užsidega bekraunant..

Romas

Kazkokios propogandonines nesąmones rašomos. Muset gentvilas uzpirko, nes tokio pat debilumo rašliava. Kas tas 1000 eur, jei auto pabrango x 2? Gal dar yra durnelių, tikinčiu atšilimu ir galvojančių kad biednoji Lietuvele išgelbes pasaulį? Jau vokieciai užkuria anglines elwktrines, lenkai kurenas anglimi... Tik mes cia, EU komjaunuoliai, pirmi....

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas