Nuo dabar tik žemyn: benzininių automobilių šviesiausios dienos - jau praeityje

Nuo dabar tik žemyn: benzininių automobilių šviesiausios dienos - jau praeityje

Lukas Snarskis

2021-08-16, 16:20

Daug dėmesio sulaukiantys „Didžiojo Trejeto“ automobilių gamintojai neseniai prisijungė prie prezidento Joe Bideno ir paskelbė, kad norėtų, kad 40 proc. parduodamų automobilių po dešimtmečio būtų bent iš dalies elektriniai. Tai įprastai laikoma neryžtingu terminu - dauguma EV ekspertų tikisi, kad perėjimas įvyks daug greičiau. Sandy Munro sako, kad jei iki 2028 m. dauguma naujų transporto priemonių JAV nebus elektrinės, „Šiaurės Amerikoje nebus originalių gamintojų“.

Neseniai „Bloomberg“ straipsnyje buvo drąsiai teigiama, kad vidaus degimo variklių (ICE) transporto priemonių pardavimai jau pasiekė aukščiausią tašką, todėl pasaulinė automobilių pramonės ateitis priklauso EV. Straipsnyje pateikiamos kai kurios tendencijos, kuriomis grindžiama ši prognozė, iliustruotos daugybe grafikų.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Tesla_Model_3-23@2x

Elektromobiliai gali būti brangesni nei iškastiniu kuru varomi automobiliai, tačiau tai ilgai nesitęs. „Bloomberg“ mano, kad Europoje elektrinės transporto priemonės artėja prie ICE automobilių pirkimo kainos pariteto. Apskaičiuojant bendrą nuosavybės kainą, vairuoti elektromobilį jau yra pigiau nei panašią seną transporto priemonę. Tiesą sakant, „Loup Ventures“ 2019 m. padarė išvadą, kad „Tesla 3“ modelį buvo šiek tiek pigiau turėti ir eksploatuoti per penkerius metus nei „Toyota“ kompanijos masinei rinkai skirtą „Camry“.

Bloomberg-Chart-Fossil-fuel-sales-have-peaked
„Bloomberg“ duomenimis, iškastiniu kuru varomų automobilių pardavimai jau pasiekė aukščiausią tašką

Elektromobiliai pinga greitai

Akumuliatorių kainos nuolat krenta dėl didesnės paklausos ir patobulinimų ne tik jų technologijose, bet ir gamyboje naudojamuose gamybos procesuose. Priešingai populiariam įsitikinimui, lengvieji automobiliai greičiausiai bus vienas iš paskutinių segmentų, kurie bus visiškai elektrifikuoti. Autobusai ir dviračiai bei triračiai automobiliai šiuo metu pasižymi aukščiausiais EV priėmimo rodikliais, o „BloombergNEF“ tikisi, kad ši tendencija tęsis.

Vartotojų pasirinkimas auga

„Bloomberg“ teigia, kad visame pasaulyje yra daugiau nei 500 elektromobilių modelių. Žinoma, daugelis jų yra prieinami tik ribotam rinkų skaičiui, o kai kuriuose populiariausiuose segmentuose vis dar yra mažai elektromobilių alternatyvų. Tačiau tai pasikeis per ateinančius metus ar dvejus, nes, be kita ko, „Rivian“, „Ford“ ir „Tesla“ pristato naujus elektrinius pikapus, visureigius ir krosoverius.

Transporto priemonių diapazonas nuolat didėja - vidutinis naujų elektromobilių nuotolis padidėjo nuo 103 mylių 2012 m. Iki 223 mylių 2020 m. „Tesla“ ir toliau stumia diapazono ribas - jos ilgojo nuotolio modelis S dabar gali vienu įkrovimu įveikti net 405 mylias! Įkrovimo infrastruktūra sparčiai plinta - Kinijoje ir Europoje įkrovimo vietų skaičius per dvejus metus išaugo daugiau nei dvigubai. Dar daugiau - visame pasaulyje vyksta dideli nauji projektai, o „Tesla Supercharger“ tinklo atidarymas gali iš pamatų pakeisti visą greito įkrovimo rinką.

Tesla_Model_X-27@2x

Visos šios tendencijos spartėja ir viena kitą papildo. Kadangi elektromobiliai tampa pigesni ir geresni, vis daugiau žmonių juos įsigis, o padidėjusios pardavimų apimtys leis automobilių gamintojams sumažinti kainas ir dar labiau pagerinti našumą klasikiniu ,,dorybingu‘‘ ciklu.

Atsižvelgiant į visa tai, stebėtina, kad „Bloomberg“ automobilių elektrifikacijos triumfo prognozė yra tokia pat konservatyvi, kaip ir apskritai išjuoktas nedrąsus planas, kurį paskelbė Didysis automobilių gamintojų Trejetas. „Visame pasaulyje 2040 m. Elektromobiliai sudarys daugiau nei du trečdalius keleivinių transporto priemonių pardavimo“, - rašo „Bloomberg“ atstovai Colinas McKerracheris ir Siobhanas Wagneris.

Tikrai? Iškastiniu kuru varomų automobilių technologija, kuri jau pasiekė aukščiausią tašką ir kuri jau yra brangesnė ir prastesnė visais atžvilgiais, po dviejų dešimtmečių vis dar ketina išlaikyti trečdalį rinkos?

Parengta pagal EVANNEX informaciją.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Gintaras

Kol kas elektriniai tinka tik mieste maršrutui namai-darbas-namai (su sąlyga, kad turi nuosavą pakrovimo stotelę).

Prieš Elektra

Niekam tinkantys elektriniai auto, labai daug Europoje jų gražina į centrus atgal, nes jie ne nuvažiuoja tiek kiek rašo o pakrovimo stotelių mažai.

Mantas

Aišku nenuvaziuoja aš dirbu Europoje automechaniku tai ble šefas mano nupirko pigiai Nissan lef ar kaip jis tai žodžiu kibiras toks pigiai pagamintas, nu nesvarbu nuvarė praiti technine apžiūra į kitą miestą ir gryzdamas namo įsijungė peciuka sako pusę batarkes nukrito biški pavažiavus tai isjunges peciuka gryzo sušalęs dar žiema buvo aina na... sakau tuos sudus elektrinius kaip aš vadinu durniu mašina nu žmonės atbuke jie nesupranta ką perka jokio supracio apie automobilius su savo tais fainansais žaidžia tuos žaidimus glusai su tais dyleriais kiek jie babkiu vėjais paleidžia tai na...aš gal ir sutikciau žaisti ta žaidimą jei normalias mašinas padarytų žmogui prieinamas įpirkti tokias kaip Nissan GTR ir t.t...o taip man tos nauji trantai tai visos man jos vienodos seis laikais 1'2 varikliais iš plastmasės pagaminti. Tiek pliusas nauja auto kad jin saugi yra oro maišai ir t.t...

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas