Jos planuose – ne tik visiems prieinamas, kultinio modelio „Renault Twingo“ elektrinis įpėdinis, bet ir toliau plėtojama partnerystė su „Nissan“, taip pat pažangių ir tvarių baterijų kūrimas.
Ambicija – būti rinkos priešakyje
Nepaisant to, kad pastaruoju metu elektromobilių rinka lėtėja, „Ampere“ sparčiai vejasi lyderius ir didina atotrūkį nuo savo kolegų Europoje. „Ampere“ planuoja pasinaudoti tikėtinu elektromobilių populiarumo augimu, kuris, prognozuojama, per ateinančius penkerius metus turėtų siekti apie 25 proc. kas metus, ir sieks būti automobilių rinkos augimo priešakyje.
„Ampere“ sukūrėme taip, kad užtikrintume unikalias technologijas ir klientų patirtį, kad per rekordiškai trumpą laiką pasivytume rinkos lyderius. Didelė „Ampere“ pažanga, pasiekta vos per vienerius metus, rodo, kad „Ampere“ yra patikimiausias Europos atsakas į kylančius konkurentus tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų. Mes keičiame situaciją, o mūsų tikslas – pirmauti Europoje ir už jos ribų“, – sako „Renault Group“ ir „Ampere“ generalinis direktorius Luca de Meo.
Siekdama aprūpinti Europos ir kitų šalių rinkas, „Ampere“ Prancūzijos šiaurėje įkūrė „ElectriCity“ – savo elektromobilių gamybos centrą, kuriame, pasitelkdama visą ekosistemą, konkurencingai gamina elektromobilius „Megane E-Tech Electric“, „Scenic E-Tech Electric“, „Renault 5 E-Tech Electric“ ir „Renault 4 E-Tech Electric“.
„ElectriCity“ centras, sutelkęs Duė, Mobežo ir Ruitzo gamyklas ir glaudžiai bendradarbiaudamas su „Cléon“ dėl elektrinių galios pavarų, sutrumpina gamybos laiką tiek, kad vienas „Renault 5“ elektromobilis pagaminamas per mažiau nei 10 valandų.
Sėkmingas naujų modelių kūrimas
„Renault Group“ prieš metus paskelbė, kad kultinio „Twingo“ elektrinio įpėdinio kūrimas vyksta sėkmingai, modelis bus paruoštas 2026 m. Tai reiškia, kad jis bus sukurtas per artimiausius dvejus metus, o jo pardavimo kaina neviršys 20 tūkst. eurų. Tam žvalgomasi aukščiausio lygio technologinių naujovių ir klientų patirties.
Negana to, po pirmojo sėkmingo technologinio bendradarbiavimo kuriant netrukus pasirodysiantį kompaktišką elektromobilį, „Nissan“ pakvietė „Ampere“ prisidėti prie kito A segmento elektromobilio kūrimo. Šiam automobiliui itin pravers „Ampere“ sąnaudų mažinimo planas ir trumpesnis kūrimo laikas.
„Ampere“ iki šiol jau gali pasigirti ne vienu kūriniu, suprojektuotu ant specialiai elektromobiliams skirtos platformos: „Alpine“ su A390, sukurtu ant „AmpR Medium“ platformos, kartu su A290, sukurtu ant „AmpR Small“ platformos; „Nissan“ su kompaktiniu elektromobiliu, sukurtu ir gaminamu „Ampere“, ir būsimu A segmento elektromobiliu; „Mitsubishi“ su C segmento elektriniu visureigiu, sukurtu naudojant „AmpR Medium“ platformą ir gaminamu nuo 2025 m.
Negana to, siekdama paspartinti elektromobilių kūrimą, „Ampere“ įsteigė specialų padalinį „Advanced China Development Center“, skirtą glaudžiam bendradarbiavimui su Kinijos partneriais skatinti. Tokios integruotos komandos siekis – mokytis iš ekosistemos apie kūrimo procesus ir gauti kuo daugiau naudos tiek „Ampere“, tiek „Renault Group“ komandoms.
Naujo tipo baterijos ir ambicingas projektas
„Ampere“ per 18 mėnesių pavyko įdiegti LFP (ličio, geležies, fosfato) technologiją savo automobiliuose kartu su NMC (nikelio, mangano, kobalto) technologija, o tai rodo jos veržlumą ir gebėjimą per rekordiškai trumpą laiką įgyvendinti dideles pertvarkas, gerokai sumažinant sąnaudas. Taikydama „Cell-to-Pack“ technologijas ir kurdama važiuoklėje integruojamą bateriją, „Ampere“ savo klientams siūlo didžiausią autonomiją už prieinamiausią kainą.
Iki 2028 m. „Ampere“ bus pasirengusi kitam chemijos technologijų šuoliui, pristatydama bateriją be kobalto, sutelkdama NCM energijos tankį, LFP sąnaudas ir saugumą bei mažiau nei 15 min. trunkantį įkrovimą. Tai atvers duris bendrovės siekiui iki 2030 m. padvigubinti NCM energijos tankį, panaudojant kobalto neturintį katodą ir ličio metalo anodą struktūrinėje kietakūnėje baterijoje.
2026 m. „Ampere“ taip pat ketina pristatyti pirmąjį Europoje programine įranga valdomą automobilį „FlexVan“, demonstruodama ekonomiškai efektyvų horizontalųjį požiūrį ir kartu išsaugodama pagrindinę intelektinę nuosavybę. Ši stategija labai svarbi programinės įrangos srityje, bendradarbiaujant su „Google“ ir „Qualcomm“, taip pat kuriant akumuliatorius su keturiais Europos partneriais, ir galios elektronikos sferoje, kuri daro didelę įtaką bendroms elektrinių galios pavarų sąnaudoms.
Dėmesys tvarumui
Per pastaruosius metus pasiektų laimėjimų derinys leidžia bendrovei „Ampere“ gerokai pasistūmėti į priekį įgyvendinant savo planą, pagal kurį 2028 m. sąnaudos tarp pirmos ir antros kartos C segmento elektromobilių bus sumažintos 40 proc., ypač dėl LFP ir naujų technologijų, tokių kaip „Cell-to-Pack“.
Bendrovės naujos kartos C segmento elektromobiliai 2028 m. pasižymės didžiausiu efektyvumu dėl proveržio energijos integravimo, šilumos valdymo ir kitų naujų technologijų, pavyzdžiui, trečiosios kartos variklio be retųjų žemių elementų, diegimo. Su šiais automobiliais „Ampere“ planuoja aplenkti konkurentus ir vienu šuoliu pasiekti dviejų kartų pažangą.
Be elektromobilių, „Ampere“ plėtoja nulinio ŠESD balanso judumo technologijas, kurių tikslas – spręsti pagrindinį inžinerijos ir inovacijų iššūkį, davusį pradžią „Renault Emblème“. Tikėdama, kad anglies dioksido išmetimo mažinimas gali būti sėkmingas tik bendradarbiaujant, „Ampere“ sutelkė pažangiausias technologijas svarbiausiuose sektoriuose, kad savo viziją paverstų veikiančia transporto priemone.