Pergalės degalų taupymo bandymuose: „Volvo FH“ sunkvežimis su specialia sistema tapo taupiausiu modeliu

Pranešimas spaudai

2022-05-19, 13:30

1 komentaras
Pergalės degalų taupymo bandymuose: „Volvo FH“ sunkvežimis su specialia sistema tapo taupiausiu modeliu

Per kelis nepriklausomus Vokietijos sunkvežimių žurnalų atliktus bandymus „Volvo FH“ su „I-Save“ sistema tapo taupiausiu modeliu, vertinant dyzelino ir „AdBlue“ naudojimą. Tokius rezultatus švediškas sunkvežimis pasiekė, nors bandomajame modelyje dar nebuvo įdiegtos pačios naujausios gamintojo technologijos, mažinančios degalų sąnaudas.

Šiandien degalų sąnaudoms transporto įmonės skiria didesnį dėmesį nei kada nors anksčiau, tad kiekvienas sutaupytas gramas svarbus. Pastaruoju metu lubas pramušė ne tik dyzelino, bet ir „AdBlue“ kainos. Daugiau nei dvigubai pašokusios šio tirpalo kainos transporto vežėjams sukėlė nemenką galvos skausmą.

„Investuojant į naują sunkvežimį, kaip niekada svarbu atidžiai išnagrinėti bendrą jo energijos suvartojimą“, – sako Peteris Franzenas, „Volvo Trucks“ variklių produktų vadovas.

Suderino mažas sąnaudas ir didelį greitį

Nepriklausomi Vokietijos žurnalai „Trucker“ ir „Transport“ neseniai „I-Save“ sistemą turintį „Volvo FH 500“ modelį lygino su kitų pagrindinių Europos konkurentų sunkvežimiais. „Volvo“ tapo abiejų bandymų degalų taupymo nominacijos nugalėtoju, įvertinus bendras dyzelino ir „AdBlue“ sąnaudas.

Nepaisant mažų sąnaudų, „Volvo“ sunkvežimis išlaikė aukštą vidutinį greitį atlikdamas „Trucker“ palyginamąjį testą, o per žurnalo „Transport“ bandymus net pranoko konkurentus greičiu.

„Mūsų inžinieriams pavyko suderinti didelį greitį su labai mažomis degalų sąnaudomis, o tai yra fantastiškas pasiekimas. Dažnai tenka rinktis vieną arba kitą, bet mes įrodėme, kad galima derinti ekonomiškumą ir našumą, – aiškina P. Franzenas. – Dar įspūdingiau yra tai, kad abiejuose bandymuose mums pavyko pasiekti geriausius degalų sąnaudų rezultatus, nors bandytame sunkvežimyje nebuvo paskutinių atnaujinimų, kurie būtų sumažinę degalų sąnaudas dar keliais procentais.“

Patobulinimai leidžia sutaupyti iki 13% bendrųjų išlaidų degalams

Per bandymus naudotas „Volvo FH“ pasižymėjo „I-Save“ specifikacija – tai sprendimų sistema, kurioje derinamos skirtingos jėgos agregatų ir programinės įrangos funkcijos, siekiant kuo labiau pagerinti degalų ekonomiją. „I-Save“ širdis yra variklis su turbojunginiu, kuris leidžia ilgiau važiuoti žemais sūkiais ir aukštesnėmis pavaromis.

Dėl naujausių patobulinimų „I-Save“ papildomai gali padidinti bendrąją degalų ekonomiją iki 13 proc., palyginti su 2019 metais, kai ši sistema buvo oficialiai pristatyta.

„Siekdami pagerinti degalų vartojimo efektyvumą, žengėme dar vieną žingsnį „Volvo FH“ sunkvežimių su „I-Save“ sistema variklio optimizavimo link. Atsižvelgiant į rekordiškai aukštas dabartines energijos kainas, laikas tokiam mūsų žingsniui negalėjo būti parinktas geriau“, – apibendrina P. Franzenas.

Naujieji patobulinimai: nuo variklio iki programinės įrangos

Įdiegus paskutinius atnaujinimus, sunkvežimių variklių degimo procesas buvo dar kartą patobulintas: purkštukai, suspaudimo laipsnis ir skirstomasis velenas buvo kruopščiai pritaikyti prie unikalių naujųjų bangos formos stūmoklių dugno. Kartu sumažėjo bendras svoris ir vidinė trintis.

Kad pasiektų geresnių rodiklių, gamintojas taip pat patobulino didelio našumo turbokompresorių, alyvos siurblį ir net alyvos, degalų bei oro filtrus.

Patobulintas variklis veikia kartu su išmaniąja ir automatizuota „I-Shift“ pavarų dėže – dabar ji yra iki 30 proc. greitesnė nei anksčiau. Dėl greitesnio jos atsako sutaupoma dar daugiau degalų, o vairuoti sunkvežimį galima patogiau ir sklandžiau.

Sunkvežimyje sumontuota nauja išmanioji sukimo momento programinė įranga „I-Torque“ padidina energijos vartojimo efektyvumą, analizuodama būsimo kelio topografijos duomenis per „I-See“ funkciją ir pritaikydama važiavimą prie tikrojo maršruto. „I-See“ pasitelkia suplanuoto maršruto informaciją, kad kuo geriau išnaudotų sunkvežimio kinetinę energiją riedant kalvotomis vietovėmis.

Naujoji „I-Torque“ programinė įranga optimizuoja ir pavarų perjungimą, ir variklio sukimo momentą. Kompiuteris stebi kelio duomenis ir įvertina reljefą bei transporto priemonės svorį, kad tiksliai nuspręstų, kokio sukimo momento ir kada reikia varikliui, norint taupiausiai naudoti degalus.

Važiuojant ilgus atstumus, sunkvežimio aerodinamika vaidina svarbų vaidmenį taupant degalus, todėl buvo atlikti keli esminiai pakeitimai, siekiant pagerinti oro srautų valdymą, įskaitant siauresnius tarpus kabinos priekyje ir duris pailginančius elementus.

Visi šie patobulinimai lemia didžiausią degalų ekonomiją ir mažiausias bendrąsias „Volvo Trucks“ sąnaudas. Tad inžinieriai patys nekantrauja išvysti, kaip jų kūriniui pavyks dar labiau pagerinti rezultatus per būsimus specializuotos žiniasklaidos bandymus.

1 komentarų

Rimas

Teko darbuotis su nevienu vilkiko modeliu,tai kas liecia ekonomiskuma,pirmoje vietoje(tai ne vien mano nuomonė) mersas su 420 varikliu.Ka tokio nustebins Volvo,laikas parodys,bet kas cia rasoma apie kinetiniu energiju isnaudojimus pagal reljefa,tai mersas sita turi idieges,jau gal penketa metu

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas