Prieš Velykas – puiki proga užsipilti pilną baką dyzelino: tokios degalų kainos lietuviams pavydi ir latviai, ir estai

Pranešimas spaudai

2023-04-07, 08:41

0 komentarų

Praėjusią savaitę vidutinė mažmeninė dyzelino kaina Lietuvoje sumažėjo iki 1,46 Eur/l ir yra 0,07 Eur/l yra mažesnė už benzino vidutinę kainą, kuri dabar sudaro 1,53 Eur/l.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Prieš Velykas – puiki proga užsipilti pilną baką dyzelino: tokios degalų kainos lietuviams pavydi ir latviai, ir estai

Mūsų šalies degalinėse degalai ir toliau kainuoja pigiausiai Baltijos šalyse. Naftą eksportuojančių šalių aljansui paskelbus apie mažinamas naftos gavybos apimtis, rinkose prognozuojamas galimas naftos produktų brangimas. Biržose žaliavos kainos kelias dienas kilo ir padidėjo apie 6 procentus.

Naujausi Lietuvos energetikos agentūros analitikų duomenys rodo, kad kovo 27 d. – balandžio 3 d. benzino vidutinės kainos padidėjo visose Baltijos jūros regiono valstybėse nuo 0,4 proc. (Estijoje) iki 4,2 proc. (Latvijoje). Dyzelino vidutinės kainos mažėjo visose lyginamose valstybėse nuo 0,1 proc. (Lenkijoje) iki 1,2 proc. (Lietuvoje), išskyrus Latviją, kur dyzelino kaina padidėjo 1,8 procento.

Šiuo metu visose lyginamose valstybėse vidutinės degalų kainos yra 0,16–0,38 Eur/l, tai 9–18 proc., mažiau, nei buvo prieš metus, išskyrus Lenkiją, kur benzino vidutinė kaina padidėjo 1,73 procento.

Lietuvoje vidutinė benzino kaina yra 10 proc. mažesnė nei prieš 12 mėnesių. Palyginimui, pernai balandžio 4 d. benzinas vidutiniškai kainavo 1,70 Eur/l. Vidutinė dyzelino kaina yra 18 proc. mažesnė nei prieš 12 mėnesių. Pernai tuo pat metu dyzelinas vidutiniškai kainavo 1,78 Eur/l.

Nors didmeninė dyzelino kaina nuo kovo 8 d. yra mažesnė už benzino kainą, tačiau mažmeninėse kainose ši tendencija atsirado tik kovo pabaigoje. Nuo kovo 1 d. iki balandžio 5 d. benzino didmeninė kaina padidėjo 0,025 Eur/l, dyzelino – sumažėjo 0,202 Eur/l.

Vidutinė Brent naftos kaina kovo 28–balandžio 3 d. siekė 79,8 USD/bbl, arba 6,3 proc. daugiau už ankstesnių 7 dienų vidutinę kainą. Urals naftos vidutinė kaina buvo 59,0 USD/bbl, o tai – 14 proc. daugiau už ankstesnių 7 dienų vidutinę kainą. Brent naftos kaina, paskutiniąsias tris savaites (kovo 13 – 31 d.) buvusi žemiau už 80 USD/bbl ribos, vėl pradėjo didėti – viršijo 80 USD/bbl ribą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas