„Renault Group“ garsiajame teniso turnyre pademonstruos ambicingą autonominio viešojo transporto viziją

Pranešimas spaudai

2024-05-20, 07:15

0 komentarų

Autonominis transportas neišvengiamai kelia naujų iššūkių, bet tuo pačiu atveria tik kažkada fantastikos filmuose regėtų galimybių. Šiandien lengvieji automobiliai jau gali pasigirti kai kuriomis autonominio važiavimo užuomazgomis, bet griežtos taisyklės ir klientų poreikiai kol kas riboja platesnį jų diegimą.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„Renault Group“ garsiajame teniso turnyre pademonstruos ambicingą autonominio viešojo transporto viziją

Savo ruožtu „Renault Group“ kartu nauju partneriu „WeRide“, pasitelkdami ilgametę patirtį ir remdamiesi pragmatiška technologijų vizija, jau plėtoja pažangią autonominio viešojo transporto koncepciją, kuri netrukus bus pademonstruota viešai.

Užmegzta svarbi partnerystė

„Renault Group“ jau siūlo aukščiausio lygio vairavimo pagalbos funkcijas daugumoje savo modelių, užtikrinančias komfortą ir saugumą. Vis tik tolesnis kai kurių funkcijų automatizavimas, siekiant visiško automobilio autonomiškumo, kol kas atrodo mažai tikėtinas, atsižvelgiant į galiojančias taisykles, klientų lūkesčius ir sudėtingų technologijų sąnaudas.

Nepaisant to, „Renault Group“ ketina būti rimta tvaraus ir autonominio judumo dalyvė kalbant apie viešąjį transportą. Šiuo tikslu grupė jau plėtoja elektrinę, robotizuotą ir iš anksto įrengtą „miniBus“ platformą, kurioje bus įdiegti įvairūs automatizavimo sprendimai iš specializuotų partnerių.

Vieša paslaptis, kad „Renault Group“ inžinieriai kai kuriuos eksperimentus vykdo jau ne vienerius metus, apie kitus netrukus sužinos visuomenė. Štai kartu su „WeRide“, pasauline autonominių transporto priemonių eksperte, per gegužės pabaigoje vyksiantį „Roland-Garros 2024“ teniso turnyrą pirmą kartą bus pademonstruota viešojo transporto realiomis sąlygomis vizija.

Šia įmonių partneryste siekiama plačiu mastu komerciniais tikslais diegti L4 autonomijos lygio transporto priemones, t. y. galinčias savarankiškai valdyti įvairias vairavimo situacijas apibrėžtoje veiklos srityje, nuotoliniu būdu prižiūrint, bet nesikišant transporto priemonėje esančiam vairuotojui.

Kai 2018 m. „Alliance Ventures“ investavo į tuo metu dar tik besikuriančią įmonę „WeRide“, jis numatė didelį kolektyvinio autonominio judumo poreikį ateityje. Nuo to laiko „WeRide“ tapo autonominių transporto priemonių etalonu – pasaulyje jau eksploatuojama daugiau kaip 700 autonominių transporto priemonių (įskaitant 300 mikroautobusų), kurios nuvažiavo daugiau kaip 28 mln. km Azijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Amerikoje, o netrukus ir Europoje kartu su „Renault Group“.

Teks spręsti judumo iššūkius

Minėta partnerystė tarp „Renault Group“ bei „WeRide“ nėra atsitiktinė. Šiuo atveju puikiai suvokiama, kad Europoje daugiau kaip 400 didžiųjų miestų palaipsniui taps mažos taršos zonomis, tačiau vis tiek turės užtikrinti savo gyventojų judumą.

Dėl šios priežasties „Renault Group“ jau kelerius metus vykdo bandymus, siekdama nustatyti geriausią atsaką į vietos valdžios institucijų poreikius. Pavyzdžiui, 2023 m. vietos valdžia paskelbė projektą „Mach 2“, pagal kurį nuo 2026 m. automatizuotų elektrinių mikroautobusų parkas turi būti integruotas į Šatoru metropolijos (Prancūzija) viešojo transporto tinklą.

Atlikus šiuos bandymus, „Renault Group“ ketina pasiūlyti robotizuotą elektrinių mikroautobusų platformą, pagrįstą naujuoju „Renault Master“, į kurią bus galima integruoti tokių specializuotų partnerių, kaip „EasyMile“, „Milla“ ir „WeRide“, automatizavimo sprendimus.

Lankstesni autonominiai mikroautobusai galės važinėti visą parą ir 7 dienas per savaitę visiškai saugiai, o sąnaudų ir CO2/km vienam keleiviui atžvilgiu jie bus nulinės emisijos alternatyva arba efektyvus esamų sprendimų (traukinių, tramvajų, autobusų) papildymas. Papildomas robotizacijos ir automatizavimo sąnaudas galėtų kompensuoti tai, kad mikroautobusuose nebūtų vairuotojų. Transporto priemonių parkui valdyti reikės paprastos nuotolinės priežiūros sistemos.

„Renault Group“ strategija

Derėtų pažymėti, kad tarptautiniu mastu sutariama dėl 6-ių automatizuoto ir autonominio vairavimo lygių – nuo L0 lygio be jokios pagalbos vairuojant iki L5 lygio – aukščiausio lygio, kai transporto priemonė būtų visiškai autonomiška visose situacijose ir be jokio žmogaus įsikišimo.

Kalbant apie atskiras transporto priemones, „Renault Group“ daugiausia pastangų skiria L2 ar net L2+ lygiui su keliomis aukščiausio lygio rinkoje vairavimo pagalbinėmis funkcijomis, kurios užtikrina, kad jos transporto priemones būtų saugu ir malonu vairuoti pasitelkiant pažangias pastovaus greičio palaikymo, eismo juostų laikymosi sistemas, o netrukus – ir automatinio aplenkimo funkciją. Visgi, nepaisant naudojamų pagalbinių funkcijų, vairuotojas ir toliau išlieka atsakingas už vairavimą.

Tarp L2 lygio automatizavimo ir L3 lygio autonomijos yra didelis technologinis atotrūkis, nes transporto priemonė turi gebėti saugiai važiuoti sudėtingoje aplinkoje su ribota vairuotojo priežiūra. Šiame etape dėl klientų patiriamų išlaidų, palyginti su vairavimo privalumais, paklausa būtų nepakankama ar net išvis neegzistuotų.

Tuo pat metu „Renault Group“ užtikrina, kad jos transporto priemonių architektūra galėtų vystytis autonominio automobilio link, jei dėl pasikeitusių lūkesčių, taisyklių ar sumažėjusių technologijų sąnaudų šis proveržis taptų įmanomas. Kita vertus, kalbant apie viešąjį transportą, grupė įžvelgia autonominių transporto priemonių pasiūlos aktualumą – manoma, kad per ateinančius kelerius metus kasmet reikės kelių tūkstančių mikroautobusų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas