Smirdinčių dyzelių vairuotojams reikėtų paskubėti: puiki galimybė pasinaudoti valstybės parama ir kompensuoti dalį išlaidų

Pranešimas spaudai

2023-04-19, 07:45

21 komentarai (-ų)

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) primena, jog liko šiek tiek daugiau nei mėnuo planuojantiems atsisakyti taršaus automobilio ir pateikti paraišką kompensacijai gauti už įsigytą mažiau taršią transporto priemonę, el. paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar dalijimosi paslaugas.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Smirdinčių dyzelių vairuotojams reikėtų paskubėti: puiki galimybė pasinaudoti valstybės parama ir kompensuoti dalį išlaidų

Kompensacijoms už įsigytą aplinkai draugiškesnį transportą iš Klimato kaitos programos skirta 12 mln. eurų. Elektriniams paspirtukams, dviračiams ir kitam alternatyviam transportui – 8 mln. eurų, o mažiau taršiems automobiliams įsigyti – 4 mln. eurų.

„Planuojantiems įsigyti mažiau taršų automobilį ar kitą darnaus transporto priemonę, šis kvietimas – puiki galimybė pasinaudoti valstybės parama ir kompensuoti dalį šių išlaidų. Taršių automobilių atsisakymas ne tik prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir oro taršos mažinimo, bet taip pat leidžia pasirinkti transporto priemones, kurios teikia malonumą, ypač artėjant vasaros sezonui,“ – teigia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Nuo kvietimo pradžios (2022 m. birželio 1 d.) APVA gavo daugiau nei 5 tūkst. paraiškų už daugiau nei 4 mln. eurų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant mažiau taršią transporto priemonę, el. paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar dalijimosi paslaugas.

Daugiausia, daugiau nei 7 tūkst. vnt., prašoma kompensuoti elektrinių paspirtukų ir dviračių. Dar beveik 4 tūkst. įsigyta elektrinių dviračių. Kvietimo sąlygos leidžia įsigyti po 2 vnt. šių ekologiškų transporto priemonių. Dar beveik 300 pareiškėjų pasirinko kompensacijas už įsigytus viešojo transporto bilietus, o 400 – už automobilių, paspirtukų ar dviračių dalijimosi paslaugas.

Daugiau kaip 1200 gyventojų įsigijo mažiau taršius automobilius, kurių išmetamas CO2 kiekis neviršija 130 g/km ir kurie nėra varomi dyzelinu.

Paraiškas gyventojai gali teikti iki 2023 m. birželio 1 d. per APVA informacinę sistemą APVIS.

Norintieji gauti kompensacines išmokas gyventojai turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro bei įsigiję minėtas mažiau taršias judumo priemones ir/arba paslaugas.

Priklausomai nuo įsigytų transporto priemonių, numatyta maksimali 1000 eurų išmoka vienam pareiškėjui už: viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius; už e-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti; už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas.

Iki 2023 m. birželio 1 d. taip pat vyksta kvietimas „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“, suteikiantis galimybę gyventojams atsisakyti taršių automobilių ir persėsti į mažiau taršius.

Iš viso nuo 2019 m., kuomet buvo pradėtos įgyvendinti šios priemonės, sunaikinta beveik 40 tūkst. taršių automobilių – panašus skaičius lengvųjų automobilių registruotas Klaipėdos rajone.

21 komentarų

Pensininkas

Aš vazineju atidirbtu aliejumi 1986 tdi antru golfu ir nematau problemos ir nekeisiu į jokį troleibusą kuris genda o valgo 5 litrus ir pravaziavau 917k km ir man irodykit kad mano auto tarsus o tech apžiūra praeinu iš pirmo karto o dumingumas 32

Valdas

Zmones palaukit liko keli metukai max 4. Ir viskas savaime islys tiesiog visiem akliem durnem pries akis. Ka tada meluos, o nieko... Kazin ar parodys nors keles sekundes per telika apie pasaulini mokslininku suvazevima kurie nebijo kalbeti tiesos, ir seip kurie senai visiems kala i galvas, kad tai melas kuris denge tikrus ivikius.
Buvo pasakyta-zmones turi zinot tiesa ir paviesinsim per foruma balandzio 22d.

A š

Pensininkas vos sukrapšęs "smirdančiam" automobiliukui turės 100 km važiuoti pas gydytojus paspirtuku. Iki tokios beprotybės dar nebuvo prieita.

Remi

Iš burnos labiau smirdi tiems įstatymų kūrėjams, kurie mus vis mulkina šiltnamio efektu.

Vvv

Nemulkina - o patys kelią ir kurią krizę 😈....
Niekas kitas . Vilniaus mazutas nekenke - o 2014m.,dyzelis kenkia 🙈...Gentviliukas geria pasistengė , konservatoriai paskutinį kozeri metė manau .

Sunny

Gentvilas su visa vyriausybe dvokia labiau negu kad visi Lietuvos dyzeliniai automobiliai!!!

Rolandas

Pala, vienas laivas tersia tiek kiek nedidelis miestas ir visiem dzin. O coa jiem masniukas dyzelinis smirda. Nieko jis nesmirdi, jei tvarkingas. Jusu tie istatymai aferom smirdi.

tikrai

Čia vykdoma amžiaus afera ,tikekimes bus kariniai tribunolai

Elas

"Nuo 2019m., ... sunaikinta beveik 40 tūkst. taršių...", ir kiek nuo to klimatas atšalo?

Vvv

Čia tas pats kaip su šildimo katilų kompensacijos dėl ekonomiškesniu ir švaraus šildymo, naujiems namams ir pusnaujiems nekompensuoja pečiui pasikeisti ,o kiauram namui senam kuris pastatytas 1990m., kompensuoja...🙈....
Jai eko tai manau visiems turi būti .

Darius

Cia straipsnis, kuris laiko mus kretinais. Dyzelis neturi co2, todel absoliuciai neskatina siltnamioefekto, tik tiek, kad smirda ir yra kietuju daleliu, bet ju yra visuose kuro rusyse. Globalizmo idejos mane asmeniskai jau uzkniso.

Wc

kai atrasi efektyvesni energijos saltini uz dyzeli tai nereiks visokiais budais kaisioti savo suda...

Armagedonas

Straipsnis eilinis. Ministerija nesugebėjo išdalinti ašarų už senus laužus. Jie tiesiog pasibaigė arba infliacijos dėka pabrango, kad neapsimoka po pesu pakišti. Antraštė fu. Kada baigsit "O štai ką dabar perskaitysit!!!!". Parašykit ka Vokietijoje siūlo už dyzelių keitimą.

Runkelis

Kiek dyzelių smirdi seime?!
Kiek smirdi moter.sybėje?!
Buvo rusas-lindo rusui į s.... pasimuilavę, dabar lendate į piderų pasiliubrikavę. Pačiulpkite-važiavau ir važiuosiu, ariau ir arsiu, kitaip neturėsite ką ėsti, nebent tarakonus ir utėles iš savo pažastų!

fu

Su amžiumi mes visi daugiau ar ar mažiau pradedam smirdėti. Taigi...............be komentarų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas