Stereotipai apie automobilius: ar vokiškas tikrai patikimesnis už prancūzišką?

Lukas Snarskis

2021-05-05, 12:05 (atnaujinta 2021-05-26, 10:38)

0 komentarų
Stereotipai apie automobilius: ar vokiškas tikrai patikimesnis už prancūzišką?

Kiekvienas pirkėjas nori jo skonį ir poreikius atitinkančio automobilio. Gamintojai ir pardavėjai kaip įmanydami stengiasi sukurti gerą pirmąjį įspūdį ir nustebinti potencialius klientus, tačiau ne mažiau svarbu, kaip klostysis išvažiavus nauju automobiliu iš prekybos salono.

Ilgiau pavažinėjus pagal markę ir modelį anksčiau ar vėliau vis tiek kažkas nutinka. Automobilio detalės dėvisi, kaip ir kitų mašinų mazgai. Dėl to kiekvienais metais plačiai žinomo britų leidinio „Carbuyer“ redakcija atlieka išsamų tyrimą, kurio metu apklausia automobilių savininkus ir pagal atsiliepimus išrenka geriausiai įvertintus modelius.

Dėl šių kasmečių tyrimų nuolat kyla daug diskusijų apie automobilių pasaulio pokyčius ir naujas, stereotipus laužančias tendencijas, kurios sunkiai užčiuopiamos vertinant pavienius atvejus, tačiau atsiskleidžia analizuojant daugiau duomenų.

Pavyzdžiui, dar prieš ketverius metus „Peugeot“ šiame reitinge užėmė 17 vietą, o 2020 metų tyrime pakilo į aštuntąją poziciją ir aplenkė gamintojų kaip „Audi“, BMW ar „Volkswagen“ modelius.

Vyraujančią nuomonę pakeisti sunku

Automobilio eksploatacija neapsiriboja lankymusi degalinėse. Vartotojo pasitenkinimą transporto priemone lemia daugybė įvairių faktorių, kurių dalis dažnai pastebima tik ilgiau pavažinėjus.

Estijos automobilių apžvalgininkė ir rinkos ekspertė Paula Johanna Adamson stebisi, kad mitai apie skirtingas markes plinta net ir tarp automobilių entuziastų, nors dauguma vyraujančių nuostatų 2021 metais jau neturi jokio pagrindo.

„Žmonės apie viską susidaro išankstinę nuomonę. Pavyzdžiui, man tenka dažnai susidurti su bendra prielaida, kad visi prancūziški automobiliai nuolat genda ir tik Vokietijos kompanijos gamina patikimas transporto priemones. Jei tai būtų tiesa, visi vairuotų tik vokiškus automobilius“, – stebisi ji.

Tokį požiūrį nesunku suprasti atsižvelgus į žmogaus psichologiją. Vienas asmuo, susidūręs su automobilio gedimais, greičiausiai apie tai prasitars savo pažįstamiems. Jie gali pamanyti, kad jei vienas automobilis buvo problematiškas, visi to gamintojo modeliai – nepatikimi.

Taip mąstant ignoruojamas faktas, kad įprastai pagaminama šimtai tūkstančių to paties modelio automobilių, todėl pavieniai atvejai nesuteikia realaus vaizdo. Be to, dažniausi gedimai įprastai pačių gamintojų išsprendžiami pristatant naujus arba atnaujintus modelius.

Kompanijos „CarVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis pastebi, kad automobilių patikimumo stereotipus lemia inertiškas žmonių mąstymas. Į visus seniai galima nekreipti dėmesio, kadangi visų kompanijų gamybos technologijos – labai panašios.

„Elementarus pavyzdys: į automobilius „Renault“ ir „Volkswagen“ montuojamos tos pačios automatinės pavarų dėžės. Detalės gaunamos iš to paties tiekėjo, skiriasi tik valdymo programos ir panašūs dalykai. Atitinkamai šiais laikais patikimumo problemų sprendimai tapo gerokai paprastesni“, – komentavo rinkos ekspertas.

Rinkoje silpnų žaidėjų nebeliko

Visi atlikėjai trokšta, kad nauja daina ar albumas būtų įvertinti geriau nei ankstesnė kūryba. Panašiai ir transporto priemonių gamintojai nesiliauja tobulinti naujus modelius, todėl jie tampa vis patikimesni, komfortiškesni ir technologiškai pažangesni.

„Kiekvienas naujas modelis perima klientų pamėgtas gerąsias pirmtako savybes. Kartu išsprendžiamos ankstesnio gamybos ciklo problemos. Inžinieriai ir dizaineriai nuolat ieško sprendimų, kaip naują modelį padaryti visais atžvilgiais geresnį. Nebūna taip, kad tik sumontuojami dailesni žibintai“, – pabrėžė P. J. Adamson.

M. Buzelio teigimu, šiais laikais pirkėjai gali būti drąsesni ir nebelaukti, kol gamintojai atnaujins modelius ir ištaisys smulkius trūkumus. Geras pavyzdys, anot rinkos eksperto, buvo pirmieji naujos kartos „Peugeot“ modeliai su išraiškingo stiliaus iltis primenančiomis dienos šviesomis.

„Jie pastebimai pakeitė savo prekės ženklo identitetą ir vartotojams netgi nebuvo prasmės laukti atnaujintų modelių. Debiutavę automobiliai buvo patrauklūs ir geidžiami, o atnaujinimai dažniausiai – skonio reikalas: vieniems gali patikti, kitiems nelabai“, – kalbėjo kompanijos atstovas.

Skirtingų prekės ženklų inžineriniai sprendimai, anot M. Buzelio, labai supanašėjo. Globalizacija ir unifikacijos tendencijos pastebimai paveikė transporto industriją, todėl įvairių gamintojų platformos ir konstrukcijos vis mažiau skiriasi.

„Reikia įvertinti kiekvienos srities pokyčius. Prisiminkite, kokie buvo korėjietiški arba prancūziški automobiliai prieš 10–15 metų ir kaip jie atrodo dabar. Progresas milžiniškas, tuo negali pasigirti nei vokiečiai, nei japonai. Kompanijos, kurios vaidino besivejančių vaidmenį, dabar yra lygiavertės rinkos dalyvės“, – konstatavo specialistas.

Automobiliai nuolat tobulėja

Tobulinant naują modelį atliekami įvairūs kiekvienos detalės testai. Siekiama užtikrinti, kad jos ir transporto priemonė realiomis sąlygomis atlaikytų numatytą eksploatacijos laikotarpį. Inžinierių komandos daug laiko testuoja automobilius skirtingose šalyse.

Įprastai įtraukiami bandymai ekstremaliai karšto ir itin šalto klimato sąlygomis. Dėl tokių nuodugnių testų nauji modeliai yra patikimesni.

Gamintojai puikiai žino, kad susiformavusią žmonių nuomonę pakeisti nebus lengva. Geras pavyzdys yra 2016 metais rinkoje debiutavęs dabartinis „Peugeot 3008“ SUV: 2019 metais „Carbuyer“ patikimiausių automobilių reitinge jis užėmė septintąją vietą, o pernai pagal klientų įvertinimus jau pakilo į antrąją poziciją. Tai rodo, kad pokyčiams reikia laiko, tačiau nuolatinės pastangos užtikrinti aukštą kokybę ir komfortą galiausiai atneša norimų rezultatų.

Panašiais pasiekimais gali pasigirti ir daugiau automobilių gamintojų. Pavyzdžiui, šalia „Peugeot“ patikimumo reitinge atsidūrusios kompanijos „Toyota“ ir „Honda“ pastaraisiais metais taip pat pristatė ne vieną naują modelį.

„Tęsiant to paties modelio gamybą vaikiškos ligos anksčiau ar vėliau išgydomos. Kuo populiaresnis prekės ženklas, tuo didesnė tikimybė, kad potencialios patikimumo problemos bus išspręstos itin greitai. Galiausiai tai lemia dar didesnę to gamintojo automobilių paklausą“, – paaiškino P. J. Adamson.

M. Buzelio vertinimu, automobilių patikimumą šiais laikais labiausiai lemia kruopšti kokybės kontrolė, būtent skirtumai atliekant šią svarbią procedūrą turės didžiausios įtakos galutinei vartotojo patirčiai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas