Tirpstanti riba tarp „premium“ ir kasdienių automobilių: laimės visi vartotojai?

Pranešimas spaudai

2021-07-29, 14:10

1 komentaras
Tirpstanti riba tarp „premium“ ir kasdienių automobilių: laimės visi vartotojai?

Vairuotojai per dešimtmečius įprato, kad visi inžineriniai pasiekimai, pakylėjantys automobilį nuo pačios paprasčiausios transporto priemonės, vežančios iš taško A į tašką B, iki labai gero produkto, visų pirma įdiegiami „premium“ klasės modeliuose. Ši taisyklė daugelį metų galiojo tiek kalbant apie inovacijas, tiek apie saugumą, komfortą, valdymo kokybę ir kitas svarbias savybes.

Vis dėlto milžiniškas technologinis progresas lėmė daugybę pokyčių net ir tokioje inertiškoje bei nusistovėjusioje pramonės šakoje kaip automobilių gamyba. Dėl augančios šiuolaikinių automobilinių technologijų pasiūlos net ir vadinamieji ekonominės klasės modeliai dažnu atveju gali užtikrinti itin aukštą komforto bei saugumo lygį, kuris prieš keletą dešimčių metų atrodė įmanomas tik ypač brangiuose sedanuose ar visureigiuose.

Šiuolaikinių pirkėjų lūkesčiai bei saugumo ir taršos reguliavimo reikalavimai taip pat smarkiai prisidėjo prie to, jog kai kurie gamintojai, kaip antai „Peugeot“ ar „Opel“, jau gali pasiūlyti tokių technologiškai pranašių automobilių su gausia įranga. Tad daugeliui pirkėjų gali kilti klausimas – ar sumokėjus gerokai apvalesnę sumą už „premium“ gamintojų modelius, dalis pinigų nebus išleista vien už vardą?

Esmines funkcijas atlieka taip pat

„Lietuvos metų automobilio“ rinkimų komisijos ilgamečio nario Renaldo Gabarto teigimu, ekonominės klasės mašinos iš tiesų esmines funkcijas atlieka absoliučiai nepriekaištingai ir niekuo nenusileidžia „premium“ transporto priemonėms. Juo labiau kad automobilis pamažu liaujasi būti svajonių objektu, laisvės ir nepriklausomybės simboliu ar daiktu, kurį tiesiog privalu turėti.

Be to, automobilių dalijimosi ar pavežėjų paslaugos kai kuriais atvejais gerokai pigesnės nei nuosavo automobilio išlaikymas, jei juo išvažiuojama tik keletą kartų per savaitę.

„Kita vertus, visada bus žmonių, linkusių šiek tiek susitapatinti su automobiliu. Jiems tai – vizitinė kortelė ant ratų ir saviraiškos priemonė. Patenkinti turtingų ir labai turtingų asmenų kaprizus – patrauklus ir pelningas užsiėmimas“, – pastebi R. Gabartas.

Jo teigimu, rankines damoms visame pasaulyje taip pat siuva nesuskaičiuojamas kiekis fabrikų, nes padaryti gerą, gražią ir patogią – ne raketų mokslas.

„Nepaisant to, „Louis Vuitton“ identiškus daiktus pardavinėja už astronominius pinigus“, – rinkos subtilybes vaizdžiai paaiškina specialistas.

Evoliucijos ir krintančios kainos efektas

Skirtumas tarp „premium“ ir kitų automobilių itin sparčiai mažėjo pastarąjį dešimtmetį. Dabar jau nieko nebestebina faktas, kad vidutinės klasės „Peugeot“ modelyje galima rasti parkavimo pagalbininkus, kelių ženklus ir vairuotojo nuovargį atpažįstančias sistemas, adaptyviąją greičio palaikymo įrangą, „Full LED“ žibintus su automatiškai persijungiančiomis tolimosiomis šviesomis, elektra valdomas sėdynes, turinčias masažo funkciją, „Grip Control“ padidintos važiavimo kontrolės technologiją, maksimalaus jungiamumo galimybes per „Android Auto“ ar „Apple CarPlay“ programėles ar net naktinio matymo įrangą.

Tokias sistemas galima komplektuoti iki 40 tūkst. eurų atsieinančiame automobilyje. Įrangos lygis čia bus pakankamai panašus kaip ir dukart brangesniuose „Audi“ ar BMW modeliuose.

Lengviau įperkamų automobilių gamintojai paprastai siūlo garantijos sąlygas, itin retai aptinkamas tarp „premium“ atstovų. Pavyzdžiui, „Kia“ savo automobiliams suteikia 7 metų arba 150 tūkst. nuvažiuotų kilometrų garantiją, „Citroën“ ir „Peugeot“ – 5 metų garantiją be ridos apribojimo.

Pastaroji įmonė taip pat suteikia nuostabią galimybę bet kurį patikusį modelį rinktis su norima pavara: benzininiu, dyzeliniu ar elektriniu varikliais, o dalį jų – su iš tinklo įkraunama hibridine sistema. Panašios strategijos laikosi ir BMW.

Anot R. Gabarto, technika evoliucionuoja labai greitai, o technologijos sparčiai pinga. Todėl skiriamieji „premium“ klasės ypatumai dabar aptinkami kone visų gamintojų modeliuose.

„Dar daugiau – „paprastų“ automobilių papildomos įrangos sąraše esantys pasiūlymai dažnai būna pastebimai pigesni, o bazinės komplektacijos – turtingesnės. Tarkim, „Peugeot 508“ naktinio matymo sistema kainuoja apie 1 600 eurų, maždaug tiek, kiek „Bentley Bentayga“ stoglangis“, – sako žurnalistas.

Gamintojai stiebiasi aukštyn – laimi vartotojai

Suprantama, kad ir kaip tobulėtų kitų gamintojų produkcija, „premium“ žaidėjai taip pat nesėdi rankų sudėję: jie nuolat kelia savo siūlomų modelių kokybę ir ieško novatoriškų techninių sprendimų. R. Gabartas pažymi, kad tam tikras skirtumas tarp detalių tebeegzistuoja.

„Spėju, jog takoskyra išliks, nes daugeliu atvejų po tuo pačiu didžiųjų automobilių gamintojų „skėčiu“ prisiglaudusios kelios dukterinės įmonės, tarp kurių tiek „premium“, tiek ekonominės klasės technika. Akcininkai ir koncernų vadovai siekia išlaikyti visų jų paklausą bei pelningumą“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Būtent kylanti kokybės kartelė būdinga visai pramonės šakai: pavyzdžiui, „Opel“ sumontuotos Vokietijos nepriklausomų nugaros ligų gydytojų organizacijos sertifikuotos sėdynės, o „Peugeot“ modeliuose naudojama minkštos ir patvarios „Nappa“ odos salono apdaila.

Pastarasis gamintojas apskritai pasižymi išskirtiniu dėmesiu interjero ergonomikai: naujoviška vairuotojo darbo vieta „i-Cockpit“ vartotojų apklausose susilaukė galybės liaupsių dėl intuityvumo ir komforto. Būtent vartotojai ir gali laimėti daugiausiai, gamintojams siekiant konkuruoti technologijomis bei kokybe.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas