Tyrimas, kuris nutildys net ir didžiausius elektromobilių kritikus: daugeliui mūsų jų įveikiamas nėra toks svarbus kaip galvojama

Tyrimas, kuris nutildys net ir didžiausius elektromobilių kritikus: daugeliui mūsų jų įveikiamas nėra toks svarbus kaip galvojama

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2022-05-13, 12:21

Jau ne vienerius metus kalbama apie itin ribotą elektrinių automobilių nuvažiuojamą atstumą, kas gali smarkiai paveikti tolimesnį šių transporto priemonių populiarumo augimą.

Nuvažiuojamas atstumas, kartu su įkrovimo laiku, yra dvi jautriausios šių automobilių temos, kurias paliečia kiekvienas, kuris domisi tokio įrenginio įsigijimu. Tačiau kaip dažnai mes įveikiame didesnius nei 300 ar 400 kilometrų atstumus? Ar mums išties reikia kuo didesnio nuvažiuojamo atstumo? Tyrimai atskleidžia priešingai.

Kia20EV6

Įvairūs tyrimai jau ne kartą įrodė, kad didžioji dalis mūsų kelionių patenka į įprasto elektrinio automobilio diapazoną. Dar 2016 metais atliktas MIT tyrimas nurodė, kad tuometiniai elektromobiliai galėjo patenkinti maždaug 90 proc. vairuotojų poreikių. Reikėtų nepamiršti, kad tuomet tokios transporto priemonės galėjo pasiūlyti kiek daugiau nei 300 kilometrų įveikiamą atstumą su pilnu įkrovimu.

Įdomu ir tai, jog amerikiečių atliktas tyrimas atskleidžia ir dar įdomesnių detalių. Merilendo valstijos transporto priemonių institutas atliko analizę, kuri leido išsiaiškinti tai, jog 2021 metais net 52 proc. visų kelionių JAV regione buvo ne ilgesnės nei 5 kilometrai. Apie 28 proc. kelionių atstumas siekė maždaug 1,5 kilometro. Ilgesnės nei 80 kilometrų kelionės sudarė vos 2 proc.

Volkswagen20ID4204

Kelionė buvo apibrėžiama kaip judėjimas, apimantis ilgesnį nei 10 minučių buvimą toli nuo namų. Kelionės apėmė vairavimą, geležinkelį, tranzitą ir keliones lėktuvu. Akivaizdu, kad vairuotojų naudojimo atvejai skiriasi – žinoma, yra ir tokių vairuotojų, kurie reguliariai leidžiasi į ilgas keliones. Tačiau šio tyrimo rezultatai rodo, kad tai labai mažas JAV vairuotojų pogrupis, kas leidžia daryti prielaidą, kad panaši situacija turėtų būti ir Europoje, įskaitant Lietuvą.

Tai reiškia, kad daugumai automobilių pirkėjų dabartinių elektromobilių galimybės turėtų būti pakankamos.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Zx

Pirma tai parkingas sovietinis. 60% ten gyvena :) stotelių nėra.
Antra pačios technikos kaina - kosmosas pagaminti ji 2 kartus pigiau nei su vidaus degimo.
Trečia batareikos resursas čia ilgaamžiškumu 1000 krovimu ar 5000 krovimu. Atstumas pagal poreikį man pvz pilnos akys 300 400km su dujų balionų panašiai įvažiuoja.

Vladas

Netiek problema nuvažiuojamas atstumas kiek baterijos resursas kuris ribotas, būtų 1000km. nuvažiuojamas
atstumas plius po10metų resursas kokį 90proc.,tada kitas reikalas, beto bus apmokestintas ir tai, komercinėje visuomenėje gyvename...

Artūras

Statistikos duomenimis, įplaukos į biudžetą iš akcizo degalams yra antroj vietoj po alkogolio. Čia reiškia kad persodinus dalį piliečių į elektromobilius, valstybė praras daug pinigų. Kuo pasekoje bus akcizais apmokestinta elektra. Pensininkai ir mažas pajamas turintis žmonės sėdės vakarais prie žvakių.

Auto

Jei emobilis 1 įkrovimu nuvažiuotų 2000 km tai būtų super. Visas tyrimas.

Tur But

Dyzeliai lengvai įveikia tuos 2000 km.(Su kanistromis bagažinėje ) ? Eik pamokas ruošti...

Jonas

Dyzelis nuvažiuoja 1000km ir baką papildyti užtenka minutės-dviejų, kai elektromobilį krausi ilgai, jei bus kur jį krauti. Be to žiemos metu dyzelio rida labai stipriai nesiskiria, kai elektromobilio sumažeja gan stipriai. Jau nekalbu kad į trasą išvažiavus gali net nepasiekti ir puses gamintojo pateikto galimo nuvažiuoti atstumo su viena įkrova. Man atrodo kad pats ne tik pamokų neparuošės bet ir jose nebuvai...

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas