Vairuotojų laukia didžiuliai pokyčiai, tačiau tyrimas atskleidžia labai liūdna realybę, suklusti turėtų daugelis lietuvių

Pranešimas spaudai

2024-07-10, 07:54

6 komentarai (-ų)

Nuo ateinančių metų sausio 1 d. visų šalies vairuotojų laukia pokyčiai – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su jų medicininės pažymos galiojimo trukme.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Vairuotojų laukia didžiuliai pokyčiai, tačiau tyrimas atskleidžia labai liūdna realybę, suklusti turėtų daugelis lietuvių

Visgi kaip atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, nemaža dalis vairuotojų (22 proc.) nežino, iki kada galioja jų sveikatos pažyma, būtina vairuotojo pažymėjimui turėti.

Remiantis tyrimo duomenimis, apie būtinybę pasitikrinti savo sveikatos pažymos galiojimą menkiausiai žino jaunesnio amžiaus respondentai (18-25 m.) ir didmiesčių gyventojai. Daugiausiai žinių apie tai turintys nurodo vyresni nei 35 metų ir kaimo vietovėse gyvenantys apklaustieji.

„Nekyla abejonių, kad vairuotojo sveikata turi reikšmingos įtakos jo paties ir kitų eismo dalyvių saugumui gatvėse ir keliuose, todėl naujoji tvarka turėtų kilstelti eismo saugumą mūsų šalyje į dar aukštesnį lygį. Nuo kitų metų pradžios vairuotojai, nepasitikrinę sveikatos ir neturintys galiojančios medicininės pažymos, nebegalės dalyvauti eisme – jų vairuotojų pažymėjimai bus laikomi negaliojančiais“, − sako Giedrius Petrikas, „Lietuvos draudimo“ transporto žalų skyriaus vadovas.

Kaip pastebi draudimo ekspertas, ši nauja tvarka susieti medicininės pažymos ir vairuotojo pažymėjimo galiojimus buvo ne kartą atidėta, todėl vairuotojai vis dar turi nemažai laiko iki 2025 m. sausio 1 d. pasitikrinti savo pažymos galiojimą, o prireikus ir sveikatą.

Iki kada galioja jų sveikatos medicininė pažyma, vairuotojai jiems patogiu metu gali sužinoti „Regitros“ Vairuotojų portale skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas“ (https://www.eregitra.lt/vepp-web/).

„Visgi atidėti sveikatos patikros iki metų pabaigos tikrai nepatariame, ir vasara tam yra tinkamas metas. Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra registruotas, arba bet kurioje kitoje šias paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“, − komentuoja G. Petrikas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti ne rečiau nei kas dešimt metų, vairuotojams nuo 66 iki 79 metų kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 metų – kas dvejus metus.

„Regitros“ duomenimis, šių metų gegužę sveikatos vis dar buvo nepasitikrinę daugiau nei 230 tūkst. šalies vairuotojų.

Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 Lietuvos gyventojai, gyvenantys įvairiose šalies vietose ir atstovaujantys amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.

6 komentarų

Vitai

Nekliedek, prie sajungos netikrydavo medicinines pazymos an kelio, tik teises ,kvapa ir keliones lapą.

Vyas

Ko čia meluoja,kad galima pasitikrint kur prirašyta,nė velnių, aš registruotas Dainavos poliklinikoje,osiunčia į Kalniečiai,ir dar kiek skambinėjau daug kur registruotis,tai skiriasi smarkiai kainos ir terminai,daug kur iki 79m tik 2m,neapsigaukit

Draiveris

Nieko naujo 5 portalai trimituoja tapačią informaciją. Tai visiškai normalu tvarkinga mašina ir sveikas vairuotojas. Bet kam px tuos nafik. Kas važinėja be teisių ar apžiūros ar be sveikatos patikrinimo tai reikia duot žuvies. Arba sodint nes tokie kaip važiato taip ir važinės kol ką patrenks. Ir toliau važiuos.

Ausra

Kai važiuodavau mašinai technikine ten žiuredavo med pažyma. Jei neatsimeni tai ir nekalbek nesamoniu.o sustabdžius med pažymos nereikalavo.

Vitas

Jokiu čia pokičių viskas kaip tarybineis laikais sustabdytavo ant kelio ir tikrindavo tteises sveikatos pažymejima oir jai budavo pasibaiges atimdavo teises tiesei ant kelio išduodami laikinas teises dviem savaitem,kad susitvarkytum sveikatos pažyma,o jai ne teisikes prapuldavo ,atevizmas nieko naujo.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas