Vakarų sankcijos suteiks galimybę Kinijos bendrovėms: Kinijos automobilių gamintojai gali pasinaudoti situacija Rusijoje

Vakarų sankcijos suteiks galimybę Kinijos bendrovėms: Kinijos automobilių gamintojai gali pasinaudoti situacija Rusijoje

Lukas Snarskis

Vakarų kompanijų sprendimai gali turėti teigiamos įtakos Kinijos bendrovėms. Šios šalies automobilių gamintojai galimai pasinaudos atsiradusiomis galimybėmis Rusijos rinkoje, kuomet po Rusijos armijos pradėtos karinės invazijos, daugelis Vakarų bendrovių nusprendė atsitraukti nuo šios šalies rinkos.

„Volkswagen“, BMW, „Hyundai“ ir „Toyota“ bent jau laikinai sustabdė savo transporto priemonių gamybą ir prekybą Rusijoje. Tuo tarpu Kinijos bendrovės tyli ir į diskusijas apie savo veiksmus nesileidžia.

„Jeigu JAV ir Europos Sąjungos sankcijos Rusijai išliktų ilgą laiką, Kinijos automobilių gamintojams atsiras galimybė užimti didelį dalį Rusijos rinkos“, - pastebi „Bernstein“ vyresnysis analitikas Eunice‘as Lee, kuris daugiausiai dėmesio skiria būtent Azijos automobilių gamintojams.

Chery

Kaip žinia, Kinija nėra įvedusi jokių sankcijų Rusijai, o tai turėtų uždegti ganėtinai ryškią žalią šviesą vietinėms bendrovėms. Ir panašu, kad situacija šiuo klausimu neturėtų kisi. Kaip jau minėjome, šios šalies įmonės vangiai kalba apie sankcijas Rusijai. Pavyzdžiui, Kinijos bendrovė „Geely“, kuri valdo tokius prekinius ženklus kaip „Volvo“, „Polestar“ ar „Smart“, teigė, jog jų prekyba Rusijoje yra beveik sustojusi, tačiau į detalesnes kalbas nesileido, praneša „Automative News“ portalas.

Pažymima, jog per pastaruosius metus kiniškų transporto priemonių eksportas iš Kinijos į Rusiją išaugo tris kartus. 2021 metais į Rusija atkeliavo daugiau nei 122 tūkst. automobilių, kuomet 2020 metais šis skaičius siekė vos 42 tūkst. Svarbų faktorių čia turėtų vaidinti ir Rusijoje turimos gamyklos.

Great-Wall-Sales

Kinijos automobilių gamintoja „Great Wall“ turi gamyklą Tuloje, netoli Maskvos, o „Geely“ automobiliu gamina Baltarusijoje, kuri itin glaudžiai siejama su Rusija. Įdomu ir tai, jog „Chery“, dar vienas kinų gamintojas, dar pernai vedė derybas su vietinėmis Rusijos įmonėmis dėl automobilių surinkimo šalyje.

Verta pastebėti, jog praėjusiais metais iš 1,67 mln. Rusijoje parduotų automobilių – 18 proc. buvo importuojama iš kitų šalių, o likusioji dalis – pagaminti būtent Rusijoje. Kalbant apie kinų kompanijų populiarumą, tai geriausius rezultatus fiksavo „Haval“, kuri rikiavosi 12 pozicijoje.

Geely-and-Meizu

Maskvoje įsikūrusios Europos verslo asociacijos duomenimis, „Chery“ užėmė 13 vietą, o „Geely“ rikiavosi 16 pozicijoje. Žinoma, nesunku nuspėti, jog šiti rezultatai artimiausiu metu gali ženkliai pasikeisti. Kaip bebūtų, viskas ganėtinai stipriai priklauso ir nuo to, kiek ilgai Rusija bus prispausta sankcijų.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Irmis

Už kokius pinigus rusai pirks tą pigesnį automobilį ?Ir taip jau didžioji dauguma neturi pinigų maistui...

Rolandas

Šaunuoliai kinai,dar labiau pakels savo ekonomiką,ir mašinos pigesnės nei iš vakarų,kokybė ta pati

Oi

Na ką tu , kokybė geresnė , kaip ir visos kitos prekės - negenda , nerūdija, dizainai originalūs...

Bratva

Na ir taip aišku,kad vakarai šioje situacijoje nubaus save, o tik sustiprins Rusijos ir Kinijos pozicijas, kurios toliau lems pusiausvyrą pasaulyje. Juk Rusija su Kinija jau seniai planuoja pakeisti beverčio dolerio dominavimą.Iš esmės čia vyksta vakarų pasipriešinimas prieš finansų sistemos kaita pasaulyje, kuri nenaudinga anglosaksams ir amerikiečiams.

Petras

Nespręsk pagal save-tu bevertis, o doleris ir Afrikoje doleris, beje jai turi tai permesk

Vytenis

Na, kam tu troliam rašai. Tuoj juanis bus brangesnis už rublį.

Asda

Jis seniausiai yra brangesnis. Siaip juanis yra vienas is berods penkiu rezerviniu valiutu. Jai neklistu jis sestas.

Guest

Tikeis veiksmais Ameriką padės Kinijai greičiau užkariauti pasaulinę rinką ir visa pasaulį ems ką visai protas pasimaise

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas