Vis daugiau elektromobilių vairuotojų grįžta prie varomų kuru: priežastys akivaizdžios

Leonardas Sindaravičius

2021-04-30, 10:00 (atnaujinta 2021-05-26, 10:38)

0 komentarų
Vis daugiau elektromobilių vairuotojų grįžta prie varomų kuru: priežastys akivaizdžios

Kalifornijos Deiviso Universiteto tyrėjai apklausė per 4000 namų ūkių turinčių arba turėjusių elektra varomą automobilį Kalifornijos valstijoje ir sužinojo, jog net 20% įkraunamų hibridų vairuotojų ir 18% elektromobilių savininkų grįžta prie vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių. Nors skaičiai iš pirmo žvilgsnio gali stebinti, tyrimo tikslas buvo sužinoti tokių pasirinkimų priežastis, kurios, geriau pagalvojus, nėra labai netikėtos. Tyrimą atlikę Scott Hardman ir Gil Tal apie tyrimą rašė „Nature Energy“ žurnale:

„Remiantis atlikto tyrimo duomenimis paaiškėjo, jog įkraunamų automobilių Kalifornijoje atsisako 20% hibridinių automobilių vairuotojų ir 18% elektrinių automobilių savininkų. Atsisakymas susijęs su nepasitenkinimu, kurį sukelia automobilių įkrovos nepatogumai, kitų automobilių turėjimas (net jei tie automobiliai ne tokie ekonomiški) bei lytis.“

Elektromobilių savininkai ištikimesni ir tai nestebina, mat įkraunami hibridai neretai matomi kaip kompromisas, padedantis įvesti pilnai elektrinių automobilių infrastruktūrą į kasdienybę. Viena pagrindinių problemų yra ribotos galimybės įsirengti antrojo lygio įkrovos stoteles namuose - automobilių gamintojai vis dažniau stengiasi rasti išeitis šiai problemai spręsti. Vis dėlto vienas didžiausių privalumų turint elektromobilį yra galimybė kiekvieną rytą turėti „pilną baką“ energijos, neprivalant kelionės metu sustoti įkrovos stotelėse.

Jei negalite įsikrauti automobilio namuose - pavyzdžiui neturite tam skirtos parkavimo vietos daugiabučio stovėjimo aikštelėje - tai trukdo mėgautis elektromobilio privalumais. Tokiais atvejais tenka pasikliauti viešomis įkrovimo stotelėmis, kurių naudojimo patirtis ne visuomet patenkina lūkesčius, juolab tokių stotelių yra sąlyginai nedaug. Tačiau miestų infrastruktūros visame pasaulyje darosi vis palankesnės elektriniam transportui - krovimo vietų kiekis auga, tad galbūt vietovėse, kur kasdienis nuvažiuojamas atstumas nėra labai didelis, pavyks prigyti ir elektromobiliams.

Labiausiai stebinanti šio tyrimo išvada yra ta, jog moterys dažniau atsisako elektrinio transporto nei vyrai, tačiau čia svarbu ir kokį automobilį buvo pasirinkęs vairuotojas. „Tesla“ automobilių vairuotojai rečiausiai atsisako savo ekologiškų transporto priemonių, tuo tarpu tokių mažylių kaip „Fiat 500e“ vairuotojai dažniau atsigręžia atgal į benzininius ar dyzelinius modelius. Tai nestebina, pagalvojant apie „Tesla“ automobilių pranašumus panašių vidaus degimo automobilių segmente - žvelgiant į „500e“ sunku įžvelgti priežasčių rinktis elektrinę šio automobilio versiją vietoje įprastos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Pranešimas spaudai

2024-04-20, 11:59

0 komentarų

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Vyriausybės kanceliarija su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ organizuoja moksleiviams skirtą egzaminą: gegužės 3 d. visi iš anksto užsiregistravę 9–12 kl. moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutuos apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus, o po paskaitos dalyvaus egzamine, pasitikrins savo įgytas žinias ir, žinoma, gaus prizų.

„Dezinformacija nėra tik keistas nesuprantamas žodis ar kažkas, kas manęs nepalies – iš tiesų, kiekvieno iš mūsų telefone, socialiniuose tinkluose nuolat dūzgia didžiuliai informacijos ir dezinformacijos srautai, kuriuos turime atskirti, kad nepasimestume, kad nepakliūtume į sukčių rankas ar kitaip nenukentėtume. Svarbu suprasti, kad dezinformacija – tai priešiškai nusiteikusių šalių hibridinio karo ginklas, nukreiptas į mūsų šalies žmones ir naudojamas su tikslu silpninti visuomenę ir Lietuvą kaip valstybę.

Manau, kad dezinformacijos raštingumas šiais laikas toks pat būtinas kaip ir nuovoka informacinės technologijose, teksto suvokime ar kitose moksleiviams gerai žinomose srityse. Tikiuosi, kad šis egzaminas taps ne tik gražia tradicija, bet ir paskatins dezinformacijos raštingumo integraciją į mokymosi programas“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Kaip viskas vyks?

  • Visus 9–12 kl. mokytojus (auklėtojus) iki balandžio 30 d. kviečiame registruoti savo mokomas (auklėjamas) klases dalyvauti Dezinformacijos raštingumo egzamine užpildant šią registracijos anketą. Kiekvienam mokiniui suteiksime individualų identifikacinį kodą (atsiųsime jūsų nurodytu el.paštu pasibaigus registracijai). Todėl prašome pildant formą pateikti kuo tikslesnį dalyvių skaičių iš jūsų klasės.
  • Egzaminas vyks interaktyviu būdu virtualioje erdvėje.
  • Geriausių rezultatų pasiekusi klasė bus pakviesta į Vyriausybės rūmus ir apdovanota.
  • Prieš egzaminą vykstanti paskaita bus transliuojama viešai Vyriausybės „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.
  • Renginio pradžia – 10 val., trukmė – iki 1 val.

Nesate moksleiviai, bet norite mokytis dezinformacijos raštingumo?

Išbandykite „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą, skirtą išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Lietuvoje „InfoSkydą“ jau išbandė 2 tūkstančiai žmonių!

45 minučių trukmės kurse apžvelgiama daugybę temų: kas yra dezinformacija ir kaip ji veikia, kas yra botai ir troliai, kaip dirbtinis intelektas gali būti naudojamas manipuliuoti jumis, kaip veikia socialinių tinklų algoritmai, ir dar daugiau.

Atlikę visas užduotis, išmoksite vadovautis trimis paprastomis taisyklėmis, kurios padės išvengti informacinių pinklių: įvertinti šaltinį, patikrinti turinį, ir apsvarstyti kontekstą.

Programą sudaro trumpi straipsniai, vaizdo įrašai ir „Kahoot“ žaidimai. Turėkite omenyje: kuo greičiau pateiksite teisingą atsakymą, tuo daugiau taškų surinksite!

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas