Transportas

Vokietijos automobilių milžinė netiki elektromobiliais? Lietuvių pamėgta bendrovė ir toliau eksperimentuoja su alternatyviais sprendimais

Automobilių rinka keičiasi ir čia vis labiau įsitvirtina elektriniais varikliais aprūpintos transporto priemonės. Elektromobilių populiarumas nuolat auga, tačiau kai kurie gamintojai ieško ir alternatyvių sprendimų, o vienas iš jų – vandenilis.

Vokietijos automobilių milžinė netiki elektromobiliais? Lietuvių pamėgta bendrovė ir toliau eksperimentuoja su alternatyviais sprendimais

Automobilių rinka keičiasi ir čia vis labiau įsitvirtina elektriniais varikliais aprūpintos transporto priemonės. Elektromobilių populiarumas nuolat auga, tačiau kai kurie gamintojai ieško ir alternatyvių sprendimų, o vienas iš jų – vandenilis.

Dar prieš keletą savaičių BMW pradėjo „X5 Hydrogen“ gamybą Miunchene esančioje gamykloje. Daugeliui tai gali pasirodyti keistas sprendimas, atsižvelgiant į tai, jog daugelis gamintojų koncentruojasi į elektrinių automobilių gamybą. Tačiau, pasirodo, jog BMW ir keletas kitų kompanijų mano, kad yra klientų, kurie nori vandeniliu varomo automobilio, ir jie mano, kad vandenilio rinka ateityje taps žymiai populiaresnė.

Vokietijos automobilių milžinė jau ir anksčiau yra turėjusi patirties su vandeniliniais automobiliais, o istorija mus nukeltų į 2006 metus, kuomet buvo pademonstruoti „E65“ ir „E66“ modeliai. Tai buvo pirmasis BMW žygis į vandenilio rinką. Įmonė pagamino šimtą 7 serijos vienetų su benzino ir vandenilio bakais. Automobilis tiesiog naudojo vandenilį savo 6 litrų V12, o ne benziną, o rezultatai buvo gana apgailėtini – jis sudegino 50 litrų vandenilio kas 100 km, o jo įveikiamas atstumas siekė vos 80 km. Bet tai buvo tik pirmasis bandymas.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

2015 metais BMW žengė didelį žingsnį į priekį, kuomet su „Toyota“ pagalba sukūrė 5 serijos „Gran Turismo“ modelį. Šiame automobilyje buvo pakankamai vietos dideliems vandenilio bakams, kurie užtikrino tinkamą nuvažiuojamą atstumą. Tada sekė eksperimentinis „i8“ modelis, varomas ta pačia technologija, tačiau šis variantas buvo tik vidinė eksperimentų priemonė.

Ir dabar Miunchene pradedamas gaminti „BMW X5“ variantas, kuris naudoja „iX“ elektrinį variklį, o benzininio variklio vietą užėmė du dideli vandenilio bakai ir reikiami kuro elementai. Vienas bakas patenka į karkaso veleno tunelį, o kitas randamas po galinėmis sėdynėmis. Įdomu tai, jog viskas gaminama Vokietijoje, išskyrus pačius kuro elementus, kurie atkeliauja iš Japonijos.

Ir BMW pasiekiami rezultatai – verti dėmesio. 278 kW variklis gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 km/h per mažiau nei 7 sekundes, o maksimalus greitis siekia 190 km/h. Nuvažiuojamas atstumas siekia maždaug 500 kilometrų, o tai yra kone identiški rezultatai kaip ir elektrinio „BMW iX“ modelio.

Tačiau bene pagrindinis klausimas – kodėl BMW varginasi kurdami automobilius su vandenilio bakais, kuomet visas pasaulis veržiasi į elektromobilių rinką? Daugelis teigia, kad vandenilis geriausiai tinka sunkiasvorių krovinių transportui, tačiau BMW šiuo segmentu nesidomi. Thomas Hofmannas, kuris yra atsakingas už BMW vandenilio kuro elementų projektą, tvirtina, kad viskas priklauso nuo pasirinkimo. Nors dauguma klientų rinksis akumuliatoriais varomus automobilius, jis nori, kad jie turėtų pasirinkimą.

Kaip bebūtų, toks BMW vadovų sprendimas gali būti itin protingas, jeigu rinkoje įvyktų pokyčiai, kurie nulemtų vandeniliu varomų automobilių poreikio augimą. Žinoma, šiai dienai tikėtis tokių pokyčių tikėtis yra labai sunku, tačiau tai gali būti itin protingas vokiečių žvilgsnis į ateitį.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2022-12-18, 13:49

Temos

Rekomenduojame peržiūrėti

22 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Algimantas

Kas gali paneigti,lad elektromobiliai nėra žmogui kenksmingi savo elektromagnetiniu poveikiu organoizmui?

Romke

Nereikia tiketi ar ne i elektromobilių ar vandenilinį tikejimą, reikia suprasti proceso fiziką. Kad išgauti elektra reikia iškastinio kuro. Kad išgauti daug vandenilio vėl reikia iškastinio kuro. Kad suprasti tai reikia nors mokykloje nepraleisti fizikos pamoku.

SAmuraiRomke

Cha, elektra galima ir Saulės pagalba gauti, arba vėjo. Tą ekoelektra gali iš paprasto vandens gaminti vandenilį. Elementarų. Tik technologijų patobulinimo klausimas, ne daugiau.
Apsikaskit savo iskastiniu.

S

Lygintuvą galim nusipirkti ir parduotuvėje jei suges tai nuostolis bus nedidelis, o El tačkė kai suges tai nuostolis jau dešimtimis ar šimtais tūkstančių skaičiuojamas

Mirai

Komentatoriai, jeigu nesuprantat ir neturit kompetencijų, nekomentuokit. Pigiausias ir svariausias kuras yra vandenilis. Galima perdaryti šiuo kuru dirbti ir paprastus vidaus degimo variklius. Iš automobilio duslintuvo išsiskiria į atmosferą vanduo ir deguonis. Pradininkas yra Toyota,prieš maždaug 50 metu, o dabar nevienerius metus serijinėj gamyboje esantis Toyota Mirai modelis.Is vandenilio galima gaminti elektrą, šilumą, šviesą ir t. t.

Nerasyk jaguMirai

Nesupranti... Vandenili pagamint reikia daug elektros, tada suspausti.. zodziu apsurdas. Vandeniliu jie tiki, nes talvoja, kad is atsinaujinanciu saltiniu elektra nekainuoja, tai ja galima akumuliuoti gaminant vandenili, mintis mazdaug tokia

Bratva

Esant šiai dienai, kai baterijoms reikia ličio ateities elektromobiliams nėra, nebent būtų sukurta kita technologija, kuri ir atpigintų juos ir nereikalautų riboto kiekio žaliavos.

Jonas

Kas čia per automobilis kad pora valandų už vairo neissedi ir dairykis kur kabelio galą įkišti, o kodėl niekas apie nekalba apie JŲ APTARNAVIMĄ IR SERVIZA VISA LAIKA NAUJOS NEBUS O KIEK PROCENTŲ LIETUVIŲ GALI ĮSIGYTI NAUJA AUTOMOBILĮ 😀😀😀

Edis

Niekas netiki tais elektromobiliais.atėjo mada,ir praeis.turtingų žmonių žaisliukai,kad pasipuikuoti.visom baterijom,net spalvotujų metalų neužtektų,jei reikėtų masiškai gaminti.

GiedriusEdis

aš tikiu elektromobilių ateitimi ir pats šiuo metu turiu ji. Tiesiog reikia su elektromobiliu pravažiuoti ir iškart patiks.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas