Žinoma, kiek kainuos „Huawei” kurtas elektromobilis: ar lietuviams jis bus įperkamas?

Ignas Petrikonis

2021-03-26, 13:41 (atnaujinta 2022-11-29, 01:57)

0 komentarų
Žinoma, kiek kainuos „Huawei” kurtas elektromobilis: ar lietuviams jis bus įperkamas?

„Huawei” daugeliui mūsų geriausiai žinoma kaip išmaniųjų telefonų, laikrodžių ir ausinių gamintoja. Vis dėlto tik nedaugelis žino tai, kad ši Kinijos bendrovė savo veiklos apimtimis yra tiesiog milžiniška - būtent ji tiekia mobiliojo ryšio infrastruktūrą mūsų operatoriams, o jos kuriamomis debesijos paslaugomis naudojasi daugybė įvairių bendrovių ir vyriausybių visame pasaulyje. Tačiau panašu, jog „Huawei” nori dar labiau išplėsti savo produktų portfelį ir pasekti „Apple” pėdomis - pasiūlyti savo elektrinį automobilį.

Šaltiniai Kinijoje praneša ne tik tai, jog „Huawei” apie tokį projektą rimtai svarsto, bet netgi jau yra numačiusi tokio ratuočio kainą. Ji turėtų siekti 45 000 JAV dolerių (apie 38 000 eurų). Natūralu, jog tokia suma bendrovei leis taikytis į Premium segmentą - „Huawei” prekės ženklas Kinijoje siejamas su prabanga ir prestižo prasme nenusileidžia „Apple”, tad nieko keista, jog tą pačią aurą siekiama išlaikyti ir automobiliuose. Kita vertus, turint galvoje, jog tai greičiausiai bus elektromobilis, kaina nėra jau tokia didelė - vidutinės klasės elektra varomi automobiliai Lietuvoje šiuo metu kainuoja mažiausiai 30 000 eurų.

Įdomu tai, jog dar visai neseniai „Huawei” pareiškė pati negaminsianti automobilių ir susikoncentruosianti tik į įvairių išmaniųjų technologijų kūrimą. Kompanija siekia tobulinti LiDAR jutiklius ir kitus pažangius autonominiam vairavimui reikalingus technologinius sprendimus, kartu mažindama jų kainą ir siūlydama juos kaip įmanoma platesniam automobilių pramonės atstovų ratui. Spėjama, jog tokiu pareiškimu įmonė nenorėjo pasakyti, jog niekada neišvysime „Huawei” ženklu papuošto automobilio - tiesiog bendrovė jo gamybą patikės kuriam nors iš šioje srityje besispecializuojančių gamintojų.

Kaip ten bebūtų, iki „Huawei” automobilio pasirodymo laukia dar greičiausiai ne vieneri metai, tad per tokį netrumpą laikotarpį situacija ir kompanijos pozicija gali pasikeisti.

Pirmasis su „Huawei” kurtas automobilis į gatves išriedės jau balandį

Pastaruoju metu išmaniuosius telefonus, kaip didžiausią technologijų entuziastų susidomėjimo objektą, keičia elektriniai automobiliai. Į kosmosą, kaip Elono Musko raketos, šovusios „Tesla” akcijos, „Audi” paskelbimas apie ketinimą iki 2030 metų nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliais gamybą (plačiau) bei „Apple” bandymai užmegzti kontaktus su įvairiais garsiais automobilių gamintojais tai tik patvirtina. Tačiau į šį traukinį suspėti skuba ir „Huawei” - pirmasis automobilis, prie kurio kūrimo prisidėjo technologijų milžinė, į gatves turėtų išriedėti jau balandį.

Akivaizdu, jog tokio produkto Kinijos technologijų milžinė viena pati taip greitai negalėtų išleisti - jai talkina viena Kinijos valstybinių automobilių gamybos kompanijų „BAIC BluePark”. Nepaisant to, kad ši bendrovė daugeliui lietuvių nėra gerai žinoma, automobilių pasaulyje ji jau spėjo pagarsėti - daugiau nei prieš dešimtmetį iš „GM” perėmė dabar jau nebeegzistuojančios „Saab” markės technologijas. Įmonė taip pat kartu su „Mercedes-Benz” valdančia „Daimler” ir „Hyundai” valdo kelis fabrikus, kurie Kinijoje gamina šių markių automobilius.

Tiesą sakant, „Huawei” teigia, kad naujasis abiejų kompanijų kūrinys netgi nebus ženklinamas „Huawei” logotipu - tai iš esmės bus praėjusių metų pabaigoje debiutavusio „BAIC ARCFOX αS” elektromobilio speciali versija, paženklinta HBT raidėmis. Ką šis sutrumpinimas reiškia? Greičiausiai „Huawei BluePark together” (liet. „Huawei BluePark kartu”).

Pagrindinis naujojo „ARCFOX αS HBT” varianto skirtumas nuo standartinio modelio bus „Huawei” gamybos lazerinis radaras (LiDar). Tiesą sakant, jų bus net 3. Jie leis iš didelio atstumo aptikti kelyje pasitaikančias kliūtis bei kitus eismo dalyvius ir taip padės saugiai automobilį sustabdyti ar keisti važiavimo kryptį. Papildomai šis ratuotis dar bus aprūpintas 6 milimetrų ilgio bangų radaru, 12 kamerų, 13 ultragarsinių jutiklių bei visų šių sensorių surinktą informaciją apdorojančiu kompiuteriu, kurio galia sieks net 352Tops. Kaip ir galima spėti, visas šis arsenalas bus naudojamas autonominiam vairavimui - „HBT” paženklinto modelio vairuotojui beliks tik patogiai įsitaisyti sėdynėje ir sulaukti, kol jis bus pristatytas į kelionės tikslą, praktiškai neįdedant jokių pastangų.

„ARCFOX αS HBT” turėtų būti pristatytas balandį vyksiančioje Šanchajaus automobilių parodoje, o netrukus po to turėtų išriedėti ir į gatves. Praktiškai neabejojama, kad ši transporto priemonė bus pardavinėjama tik Kinijos rinkoje, tačiau dėl to jaudintis neverta. „Huawei” užsiminė, kad ji turi tikslą ne pati gaminti automobilius, o padėti jų gamintojams (ne tik „BAIC”) diegti geresnes savavaldžio vairavimo technologijas. Vienu iš svarbiausių tikslų laikomas LiDar radaro gamybos kainos sumažinimas nuo 200 iki 100 JAV dolerių. Tai leistų šią, vieną pagrindinių autonominio vairavimo technologijų, išvysti net ir pigiausiuose automobiliuose.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas