Ekspertai apie augantį „Fintech“ sektorių Lietuvoje: „Esame konkurencingi, matomi ir vertinami tarptautiniu mastu“

Pranešimas spaudai

2024-06-06, 08:59

0 komentarų

Pasauliui kiekvienais metais vis labiau žengiant į skaitmeninę erdvę, stiprėja ir Lietuvos „Fintech“ sektoriaus vaidmuo. Nuosekliai auga licencijuotų įmonių segmentas, plėtojami inovatyvūs sprendimai, o sėkmė šiame sektoriuje jau pripažįstama ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu – Lietuva pritraukia vis daugiau „Fintech“ įmonių, startuolių, užsienio investuotojų bei kuria gyvybingą finansinių technologijų ekosistemą.

Fantastiškas el.dviratis dabar kainuoja tik 619 eurų. Spauskite čia ir nurodykite 24BTSE3 nuolaidos kodą.
Ekspertai apie augantį „Fintech“ sektorių Lietuvoje: „Esame konkurencingi, matomi ir vertinami tarptautiniu mastu“

„Šiandien „Fintech“ įmonių jau turime daugiau kaip 270, pagal rinkos dydį globaliame kontekste Lietuva rikiuojasi dešimtoje vietoje. Akivaizdu, jog esame tarptautiniu mastu pripažintas „Fintech“ centras – palanki reguliacinė aplinka, inovacijas skatinanti ekosistema, aukštos kvalifikacijos specialistai yra tik keletas priežasčių, kodėl šis sektorius ir toliau sėkmingai auga“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Siekdama didinti Lietuvos ekosistemos potencialą bei suteikti galimybę jos nariams užmegzti vertingus tarptautinius ryšius, Inovacijų agentūra kartu su „Rockit“, „Investuok Lietuvoje“, ekonomikos ir inovacijų ministre bei 8-iomis Lietuvos „Fintech“ įmonėmis birželio 4-6 dienomis dalyvauja Amsterdame vykstančioje tarptautinėje parodoje „Money 20/20“, subursiančioje tūkstančius industrijos narių iš viso pasaulio.

„Esame sukaupę didelę nacionalinių stendų organizavimo patirtį tarptautinėse parodose ir šį kanalą pasitelkiame ne tik įmonių pristatymui, tačiau taip pat didelę reikšmę teikiame Lietuvos ekonominio potencialo tarptautinei komunikacijai: bendrai Lietuvos pozicionavimo kokybei, pagrindinės žinutės apie Lietuvos verslo potencialą sklaidai, tarptautinių partnerysčių kūrimui ir vystymui. Tai be abejonės padeda pritraukti dėmesį ir stende dalyvaujančioms įmonėms užmegzti vertingus kontaktus, kurie vėliau gali virsti į partnerystes“, – teigia Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė.

Parodos metu gimusi verslo idėja

Jos teigimu, ši konferencija kasmet pritraukia tiek technologijų gigantus, tiek ir pradedančiuosius startuolius – 2023-aisiais joje dalyvavo virš 8 tūkst. lankytojų iš 50-ies skirtingų šalių. Šiais metais nacionaliniame stende Lietuvą atstovauja 8-ios šalies finansinių technologijų įmonės: „Ondato“, „DeRISK Business Solutions“, „Baltic Amadeus“, „Noviti“, „Neopay“, „Connect Pay“, „European Merchant Bank“ ir „Paysera“.

Štai „Ondato“ vadovas Liudas Kanapienis parodoje dalyvauja jau dešimtą kartą. Būtent čia, anot jo, prieš šešerius metus ir gimė sprendimas įkurti informacines paslaugas teikiančią įmonę – pradėjusi nuo idėjos automatizuoti atitikties sprendimus, šiandien įmonė klientams siūlo 12 skirtingų produktų: nuo nuotolinio klientų pažinimo, tikrinimo, duomenų rinkimo ir analizės iki personalizuotų ir pagal poreikius pritaikytų rizikų valdymo, tikrinant asmens tapatybę tarptautinėse duomenų bazėse ar juoduosiuose sąrašuose funkcijos.

Ir tai – ne pabaiga. Idėjų naujiems produktams ir įmonės plėtrai, pasak įmonės vadovo, tikrai netrūksta.

„Kai kūrėme bendrovę, daugiausia galvojome apie finansų įstaigas, kadangi manėme, jog joms šis žmonių tapatybės nustatymo sprendimas yra aktualiausias. Tačiau turime klientų ir iš dalijimosi ekonomikos, socialinės medijos ir kitų sektorių, o geografiškai mūsų produktas dažniausiai naudojamas Vakarų Europos bei Šiaurės ir Pietų Amerikos rinkose. Šiuo metu idėjų ateities plėtrai turime tikrai nemažai – mūsų produktų žemėlapis naujomis idėjomis ir esamų produktų patobulinimais jau užpildytas dvejiems metams į priekį“, – dalijasi L. Kanapienis.

Konkurencingi, matomi ir vertinami tarptautiniu mastu – taip verslininkas apibūdina Lietuvos „Fintech“ sektorių ir jame kuriamus sprendimus, kurie yra žinomi ir naudojami visame pasaulyje.

„Pastebiu, kad mes, lietuviai, esame labai kuklūs žmonės. Tai, iš vienos pusės, yra sveikintina, kadangi savo vertę mes įrodome ne žodžiais, o darbais, tačiau kartais man atrodo, kad mums reikėtų pasimokyti labiau didžiuotis savimi, savo šalimi, vienas kitą labiau paskatinti ir palaikyti, kadangi čia, Lietuvoje, kuriame nuostabius dalykus, dėl kurių verta didžiuotis ir būtent tokiose parodose garsiai juos pristatinėti ir stovėti aukštyn iškelta galva“, – kolegas drąsina L. Kanapienis.

Investicijos į „Fintech“ pramonės plėtrą pasiteisino

Apie stiprią ir sparčiai augančią Lietuvos „Fintech“ ekosistemą kalba ir banko „European Merchant Bank“ („EMBank“) generalinis direktorius Sarp Demiray.

„Nuolatinės Lietuvos investicijos į „Fintech“ pramonės plėtrą tikrai pasiteisino – tai galima matyti iš augančio licencijuotų subjektų skaičiaus bei ekosistemos vietos globaliame kontekste. Kita vertus, siekiant užtikrinti tvarų augimą tiek kiekybės, tiek ir kokybės atžvilgiu, būtina šiam sektoriui skirti dar didesnį dėmesį ir auginti vietos talentų kompetencijas, steigti papildomas programas aukštosiose mokyklose, keistis žiniomis su kitais fintech centrais bei skatinti verslų bendradarbiavimą su valstybinėmis institucijomis“, – sako S. Demiray.

Pastarieji metai 2019-aisiais Lietuvoje veiklą pradėjusiai įmonei – rekordiško augimo laikotarpis. Bankas fiksavo reikšmingą visų savo finansinių rodiklių augimą, 2022-2023 m. užbaigė pelningai, viršydamas 150 mln. turto dydį. Pasak įmonės generalinio direktoriaus, rekordinius finansinius rezultatus pasiekti padėjo bendrovės lankstumas bei šiuolaikiškas požiūris į kliento poreikius.

„Mūsų įmonei sekasi labai gerai – tiek finansinių rodiklių, tiek brandos lygio prasme. Nors pradžioje susidūrėme su tam tikrais iššūkiais, tarp kurių – ir COVID-19 pandemija, pasauliniai politiniai konfliktai ir jų poveikis ekonomikai, tačiau mums pavyko sėkmingai juos įveikti. Augame tvariu tempu, nuolatos investuojame į savo rizikos valdymo komandas, įrankius ir sistemas bei galvojame apie tolimesnę plėtrą – daug dėmesio skiriame produktų ir paslaugų asortimento didinimui ir kokybės gerinimui“, – dalijasi įmonės vadovas.

„EMBank“ savo klientams teikia platų paslaugų spektrą: apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, kredito linijas, sąskaitų kreditavimą, išperkamosios nuomos sprendimus, taip pat savo verslo klientams siūlo ir lizingo paslaugą, kurios pagalba įmonės gali patogiai investuoti į lengvųjų ar komercinio transporto parko atnaujinimą, taip pat į įrengimus ar kitokią techniką. „Fintech“ įmonėms bankas suteikia galimybę atidaryti apsaugines, atskiras ir kitas sąskaitas, atlikti vietinius ir tarptautinius mokėjimus (SEPA, TARGET2 ir SWIFT) bei taupymo galimybes.

Jų kuriami sprendimai dažniausiai naudojami vakarų Europos rinkoje bei Jungtinėje Karalystėje, tačiau didelį dėmesį bankas skiria ir Lietuvos rinkai – aktyviai dalyvauja vietos „Fintech“ bendruomenės veikloje, remia įvairius ekosistemos renginius.

„Manau, dalyvavimas „Fintech“ bendruomenę vienijančiuose renginiuose – puikus būdas sužinoti rinkos naujienas, apsikeisti naudinga informacija su kitais verslininkais, ne tik susirasti naujų klientų, bet ir užmegzti geresnį ryšį su esamais. Todėl šiemet jau ketvirtą kartą dalyvaujame ir Amsterdame vykstančioje „Money 20/20“ parodoje. Mūsų ankstesnių metų patirtis rodo, kad tai – vienas geriausių „Fintech“ renginių pasaulyje, atnešantis didžiulę naudą – kiekvienais metais po jos mes pasirašome daug sutarčių su naujais klientais, partneriais ir sprendimų kūrėjais“, – sako S. Demiray.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas