„Swedbank“ atskleidė savo finansinius rezultatus: uždirbo apvalią sumą grynojo pelno, tačiau ateities lūkesčiai yra atsargūs

„Swedbank“ Lietuvoje per 2023 m. 9 mėnesius uždirbo 276 mln. eurų grynojo pelno. Reikšmingos įtakos banko finansiniams rezultatas turėjo augančios verslo apimtys, didėjantis klientų aktyvumas, augusios palūkanų normos.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Swedbank“ atskleidė savo finansinius rezultatus: uždirbo apvalią sumą grynojo pelno, tačiau ateities lūkesčiai yra atsargūs

Per devynis šių metų mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje fiksavo 79 mln. eurų solidarumo mokesčio sumą, kurios 28 mln. eurų buvo sumokėta antrąjį ketvirtį bei 51 mln. eurų buvo sukaupta už trečiąjį ketvirtį.

„Swedbank“ Lietuvoje indėlių apimtys išaugo 5 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Indėlių augimas privačių klientų srityje siekė 4 proc., verslo klientų srityje – 6 proc. 2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje bendras „Swedbank“ Lietuvoje indėlių portfelis sudarė 13,8 mlrd. eurų.

2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje banko laikomų terminuotojų indėlių portfelis siekė 1,98 mlrd. eurų, t. y. lyginant nuo šių metų pradžios, gyventojai santaupas terminuotuose indėliuose padidino 64 proc.

2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje būsto paskolų portfelis siekė 5,33 mlrd., o per devynis mėnesius naujai išduotų būsto paskolų suma siekia 497 mln. Paskolų ir indėlių santykis 2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 60,4 proc. Nuostolio požymių turinčių paskolų portfelis 2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2022 m., padidėjo 5 proc. ir sudarė 41,57 mln. eurų.

Šiais metais verslo ir gyventojų lūkesčiai dėl ateities išlieka atsargūs, labiausiai – dėl makroekonominės aplinkos ir kitų išorinių aplinkybių. Visgi, verslas ir gyventojai planuoja ateitį bei įgyvendina užsibrėžtus tikslus. Stebime išliekantį finansavimo, taupymo bei investavimo produktų poreikį.

Šios tendencijos atsispindi ir „Swedbank“ Lietuvoje paskolų portfelyje. Gyventojų finansavimo apimtys didėjo 7 proc., o verslo klientų finansavimas išaugo 12 proc. Bendras „Swedbank“ paskolų portfelis 2023 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 8,3 mlrd. eurų. Nors makroekonominis neapibrėžtumas tęsiasi, banko paskolų portfelio kokybė išlieka gera.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje verslo finansavimo portfelis siekė 2,99 mlrd. eurų. Verslo finansavimosi poreikis išlieka – įmonės įgyvendina anksčiau suplanuotas investicijas ar imasi naujų projektų. Per devynis šių metų mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje išdavė 82 proc. daugiau naujų ilgalaikių paskolų įmonėms, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Itin svarbią vietą „Swedbank“ Lietuvoje verslo paskolų portfelyje šiais metais užima atsinaujinančios energetikos išteklių projektų finansavimas. Skaičiuojama, kad bendras žaliųjų paskolų verslui portfelis šįmet jau pasiekė apie 440 mln. eurų.

Žalioji transformacija yra vienas pagrindinių ir prioritetinių tikslų, kurį padedame įgyvendinti įmonėms. Kartu verslui siekiame būti pirmasis pasirinkimas, nuosekliai vystant užsibrėžtus plėtros tikslus bei siekiant proveržio, įgyvendinant tvarumo tikslus.

Nuo šių metų pradžios „Swedbank“ Lietuvoje taupančių arba investuojančių klientų skaičius augo 13 proc. Tai lėmė keletas priežasčių. Daugiau kaip metus vyravusi aukšta infliacija ir išoriniai veiksniai gyventojus vėl paskatino daugiau dėmesio skirti taupymui bei aktyviai domėtis būdais, kaip įdarbinti savo laisvas lėšas.

„Swedbank“ Lietuvoje visiems savo klientams 18-ojo gimtadienio proga nuo rugsėjo dovanoja investicinio fondo vienetų, kuriuos pilnametystės sulaukę jaunuoliai gali gauti prisijungę prie interneto banko. Tikimės, jog šis žingsnis skatins investavimo kultūros vystymąsi šalyje bei stiprins jaunuolių finansinio raštingumo žinias.

Verslo plėtra

„Swedbank“ Lietuvoje pirmasis iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų pradėjo teikti specializuotas žaliąsias paskolas, skirtas miško įveisimui. Jų gavėjai ne tik prisidės prie klimato kaitos stabdymo, bet ir galės uždirbti papildomų pajamų iš anglies dioksido kreditų pardavimo.

„Swedbank“ ypatingą dėmesį skiria išmaniosios programėlės tobulinimui ir naujų skaitmeninių funkcionalumų diegimui. Per trečiąjį šių metų ketvirtį buvo toliau diegiami svarbūs pakeitimai klientams, besinaudojantiems „Android“ programine įranga. Nuo šiol klientai gali matyti paskolų sutartis bei portfelio apžvalgą, atskiroms klientų programoms orientuotas žinutes, naują paslaugų meniu. Ketvirtąjį ketvirtį pokyčius išmaniojoje programėlėje pastebės ir „iOs“ vartotojai. Išmaniosios programėlės vartotojų skaičius trečiojo ketvirčio pabaigoje, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 9%, o prisijungimų skaičius augo 26%.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas