Anoniminiai programišiai dar kartą smogė Kremliui: netrukus ketina paviešinti daugybę slaptų dokumentų

Anoniminiai programišiai dar kartą smogė Kremliui: netrukus ketina paviešinti daugybę slaptų dokumentų

Lukas Snarskis

Kruvina Rusijos invazija į Ukrainą tęsiasi jau mėnesį, tačiau palaužti ukrainiečius – gerokai sudėtingesnė užduotis nei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikėjosi. Daugelis šalies gyventojų mūru stoja už savo šalies ir miestų sienų ir gina kiekvieną Ukrainos centimetrą.

Ne ką aktyvesnė kova vyksta internetinėje erdvėje, kur programišiai nuo pat karinės invazijos pradžios atakuoja įvairius Rusijos ir Baltarusijos valdžios tinklalapius. Anoniminė programišių grupuotė „Anonymous“ sudavė dar vieną smūgį rusams, šįsyk suduotas bene skaudžiausias smūgis.

Šį kartą jiems pavyko įsilaužti į organizaciją, atsakingą už pinigų politiką ir mokėjimų sistemos veikimo užtikrinimą Rusijos Federacijoje. „Anonymous“ paskelbė, kad buvo įsilaužta į Rusijos centrinio banko sistemas, ir pažadėjo per 48 valandas viešai išplatinti 35 000 failų. Teigiama, kad juose - slapti susitarimai. Be to, programišiai teigė, kad jie ir toliau dirba, kad įsilaužtų į užsienio įmones, kurios nepaliko Rusijos rinkos.

Priminsime, jog anoniminių programišių grupė neseniai buvo įsilaužusi ir į daugybę Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaidos svetainių, įskaitant pagrindinius leidinius. Užpuolikai atakavo TASS, „Kommersant“, Forbes.ru, „Znak“, „Izvestia“ ir kitų leidinių svetaines. Kai kuriuose portaluose „Anonymous“ paskelbė apie tai kas vyksta Ukrainoje, o dalis minėtųjų puslapių tiesiog nustojo veikti.

„Anonymous“ buvo pavykę perimti net ir Rusijos televizijų transliacijas. Tuomet, jie pertraukė Rusijos valstybinės televizijos programas, pateikdama filmuotą medžiagą apie plataus masto Rusijos invaziją į Ukrainą bei paskleidė antikarinę žinią.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Jacek

Tą raidė Z ir yra nacizmo ženklas,o rusai ir yra tikrų tikriausi naciai ir visus juos Ukrainoje šaudyti Nachui reikia ir kitaip čia nieko nebus.

Dzin

Galimai Fake news. Jeigu jau ankščiau buvo įsilauže, tai kodėl nebuvo paskelbta?
Lauksim naujienų. Jeigu artimiausiu metu nebus kaip žadėta ką tada šnekėsit.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas