Dar garuojantys JAV žvalgybos duomenys: Rusija bombarduoja ne tik pastatus, bet ir internetą

Dar garuojantys JAV žvalgybos duomenys: Rusija bombarduoja ne tik pastatus, bet ir internetą

Lukas Snarskis

Rusijai ir toliau tęsiant karinę invaziją į Ukrainą, aiškėja įdomių detalių apie kibernetines atakas. Vakarų žvalgybos agentūros tiria nenustatytų įsilaužėlių kibernetinę ataką dėl kurios buvo sutrikusi palydovinio interneto prieiga Ukrainoje. Negana to, pastaroji ataka sutampa su Rusijos invazija.

JAV Nacionalinio saugumo agentūros, Prancūzijos vyriausybės kibernetinio saugumo organizacijos ANSSI ir Ukrainos žvalgybos analitikai vertina, ar nuotolinis palydovinio interneto tiekėjo paslaugų sabotavimas buvo Rusijos valstybės remiamų įsilaužėlių darbas, praneša „Reuters“.

Pranešama, kad skaitmeninė ataka, nukreipta į satelitus, prasidėjo vasario 24 dieną, nuo 5 iki 9 val., kaip tik tada kai Rusijos pajėgos pradėjo žygiuoti link Ukrainos ir šaudyti raketomis, smogdamos dideliems Ukrainos miestams, įskaitant Kijevą.

Kaip skelbia JAV telekomunikacijų įmonės „Viasat“ atstovai, kuriems ir priklauso paveiktas tinklas, pasekmės vis dar tiriamos, tačiau palydoviniai modemai, priklausantys dešimčiai tūkstančių vartotojų Europoje – buvo išjungti. Teigiama, kad įsilaužėliai išjungė modemus, kurie kontaktuoja su „Viasat“ priklausančiu KA-SAT palydovu, suteikiančiu prieigą prie interneto kai kuriems klientams Europoje, įskaitant ir Ukrainą.

Pastaroji kibernetinė ataka yra viena reikšmingiausių atakų, kuri buvo atskleista šio karo metu. Ji sukėlė didžiulį Vakarų žvalgybos pareigūnų susidomėjimą, kadangi „Viasat“ veikia kaip JAV ir daugelio sąjungininkų gynybos rangovas. Negana to, „Reuters“ žiniomis, KA-SAT palydovas teikia interneto ryšį Ukrainos kariniams ir policijos padaliniams.

Buvęs JAV specialiųjų operacijų vadovybės pareigūnas Pablo Breueris pastebebi, jog palydovinio interneto ryšio sutrikdymas gali pakenkti Ukrainos gebėjimui kovoti su Rusijos pajėgomis.

Nesunku nuspėti ir tai, jog Maskva tokius kaltinimus neigia ir teigia, jog kibernetinėse atakose ji nedalyvauja.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Guest

Kiek gali pasaulis tiket tais amžinais rusiškais melagiais.atsibuskit pagaliau prasitrynkit akis.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas