Internetas

Dar vienas smūgis piratavimo mėgėjams: užsidarė vienas didžiausių torrent portalų pasaulyje, paaiškėjo ir to priežastys

RARBG - viena iš populiariausių ir didžiausių torrent svetainių, skirtų aukštos kokybės filmų ir TV laidų versijoms gauti, paskelbė, jog nutraukia savo veiklą. Nuo šiol nebeįmanoma patekti į šią platformą.

Dar vienas smūgis piratavimo mėgėjams: užsidarė vienas didžiausių torrent portalų pasaulyje, paaiškėjo ir to priežastys

Garsioji platforma veikė nuo 2008 metų, tačiau, matyt, dėl daugybės skirtingų veiksnių už tinklalapį atsakingi žmonės uždarė virtualias duris.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Šiuo metu RARBG svetainėje yra tik ši trumpa ir gana padrika žinutė. Joje aprašomos svetainės uždarymo priežastys.

„Sveiki, bičiuliai, Norime informuoti, kad nusprendėme uždaryti mūsų svetainę. Pastarieji 2 metai mums buvo labai sunkūs – kai kurie mūsų komandos nariai mirė nuo koronaviruso komplikacijų, kiti vis dar patiria šalutinį jo poveikį – visiškai negali dirbti. Kai kurie kariauja Europoje – IŠ ABIEJŲ PUSIŲ“, - rašoma vieninteliame likusiame svetainės lange.

Atsidarius RARBG svetainę, minimos ir išaugę projekto išlaikymo kaštai, kurių tapo nebeįmanoma padengti.

„Be to, energijos kainų padidėjimas duomenų centruose Europoje mus paveikė gana stipriai. Dėl infliacijos mūsų kasdienių išlaidų neįmanoma padengti. Todėl nebegalime valdyti šios svetainės be didelių išlaidų, kurių nebegalime padengti iš savo kišenės. Po vieningo balsavimo nusprendėme, kad daugiau to daryti nebegalime“, - teigiama RARBG kūrėjų pranešime.

„Vice“ praneša, kad 2023 metų balandžio mėnesį RARBG svetainėje apsilankė daugiau nei 40 milijonų lankytojų, remiantis svetainių analizės įrankiu „Similarweb“. „Torrent Freak“ 2023 metų sausio mėnesį ją įvertino kaip ketvirtą didžiausią torrent svetainę.

Išjungimas tikrai buvo staigus, bet nestebinantis. Ne paslaptis, kad prieglobos ir energijos sąnaudos išaugo visame pasaulyje ir ypač Europoje. Šiek tiek nustebino tai, kad kai kurie svetainės komandos nariai mirė dėl COVID-19, o kiti buvo užkrėsti tuo pačiu virusu ir patyrė ilgalaikius padarinius.

Nors svetainės uždarymas tapo staigmena, panašu, kad kai kurios kitos likusios aukščiausios klasės torrent svetainės kurį laiką sulauks srauto šuolio.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Džekiui

Tai kokiam urve gyveni rūkoriau? Kas naudojasi torrentais RARBG žino labai senai. Ai tu tik linkomanija ir torrent.lt žinai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas