Internetas

Elektroninėms parduotuvėms – pagalba užtikrinant vartotojų teises

Vartotojų aljansas jau ketvirtus metus vykdo projektą „Vartotojui draugiška prekyba internetu“.

Elektroninėms parduotuvėms – pagalba užtikrinant vartotojų teises

Įvertinus skundus teikiančių vartotojų patirtis, šiais metais daugiau dėmesio skiriama sezoninėmis laisvalaikio prekėmis (lauko baseinai, pirtys ir kiti mediniai lauko gaminiai, apšvietimas, šiltnamiai, kepsninės ir kt.) prekiaujančioms el. parduotuvėms.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Projekto metu vartotojų teisių ekspertai analizuoja, ar Lietuvoje veikiančios el. parduotuvės užtikrina teisės aktuose įtvirtintas vartotojų teises: ar skelbiama privaloma ikisutartinė informacija, prekėms suteikiama teisinė garantiją, ar vartotojai gali atsisakyti sutarties per nustatytą laikotarpį ir grąžinti kokybiškas prekes ir kt.

Suradus neatitikimų, el. parduotuvėms paruošiamos individualios rekomendacijos, ekspertai bendrauja tiesiogiai su verslininkais, padeda sutvarkyti informaciją pagal reikalavimus. Jei verslininkai nebendradarbiauja, į rekomendacijas neatsižvelgia ir toliau pažeidžia vartotojų teises, informacija apie tokius atvejus perduodama Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybai, kuri turi įgaliojimus taikyti sankcijas.

"Vartotojų aljanso vykdomo projekto „Vartotojui draugiška prekyba internetu“ tikslas – ne bausti verslininkus, o jiems padėti, - primena projekto vadovė, Vartotojų aljanso tarybos narė Evelina Gruzdienė,- todėl kviečiame el. parduotuvių valdytojus, nežinančius, ar jų skelbiama informacija atitinka reikalavimus, susisiekti el. paštu info@lvoa.lt.

Įtrauksime jūsų parduotuvę į stebėsenos objektų sąrašą ir nemokamai pateiksime rekomendacijas. Vartotojus taip pat raginame daugiau dėmesio skirti savo teisėms – jei pastebėjote, kad el. parduotuvė galimai pažeidžia vartotojo teises, parašykite mums ir kartu padėsime verslui laikytis reikalavimų".

Praėjusių metų stebėsenos rezultatai rodo, kad Lietuvos verslininkai, dirbantys el. erdvėje, dažnai vartotojų teisių pažeidimus padaro dėl informacijos stokos. 2022 m. pateikus rekomendacijas, informacija buvo papildyta ar pakoreguota daugiau nei 60 proc. tikrintų el. parduotuvių.

Projektas „Vartotojui draugiška prekyba internetu“ finansuojamas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos bei Vartotojų aljanso lėšomis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas