Elektros tiekėjų kova dėl vartotojų tampa vis intensyvesnė: vis daugiau lietuvių keičia elektros tiekėją, aiškėja ką renkasi daugelis

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Elektros tiekėjų kova dėl vartotojų tampa vis intensyvesnė: vis daugiau lietuvių keičia elektros tiekėją, aiškėja ką renkasi daugelis

Per pastarąjį mėnesį nuo vasario 13 d. elektros tiekėją nutarę keisti gyventojai dažniausiai rinkosi energetikos sprendimų bendrovę „Elektrum Lietuva“, kurios klientų skaičius per mėnesį paaugo 6,3 proc.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atnaujinti elektros tiekimo rinkos duomenys rodo, kad nuo vasario iki kovo vidurio „Elektrum Lietuvą“ pasirinko 8,4 tūkst. naujų buitinių vartotojų, iš jų apie 18 proc. iš pirmojo elektros rinkos liberalizavimo etapo, 48 proc. – iš antrojo etapo ir 34 proc., priskirti trečiajam liberalizavimo etapui.

Tuo metu kiti rinkoje veikiantys nepriklausomi elektros tiekėjai per šį laikotarpį bendrai prarado apie 4,6 tūkst. buitinių vartotojų.

Pasak „Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos, bendrovė naujų klientų skaičiaus spartesnį augimą stebi jau nuo sausio pabaigos ir tai yra nuoseklaus bei pagrįsto kainų mažinimo rezultatas.

„Sausio viduryje pirmieji rinkoje pradėjome siūlyti buitiniams vartotojams mažesnius nei 28 centų už kilovatvalandę (ct/kWh) fiksuotus tarifus ir nuo to laiko kainą mažiname, atsižvelgdami į objektyvias aplinkybes. Naujų sutarčių bei klientų skaičiai pradėjo augti iš karto sumažinus kainas, tačiau pastaruoju metu jaučiamas didesnis suaktyvėjimas – vasario–kovo laikotarpiu, palyginti su sausio–vasario, pritraukėme apie 30 proc. daugiau naujų klientų. Panašu, kad vartotojai vis labiau ryžtasi pokyčiams dėl žemesnių kainų ir geresnių sąlygų“, – sako M. Giga.

Šiuo metu bendrovė buitiniams vartotojams siūlo rinktis vieną iš dviejų žemų kainų planų. Pasirenkantys fiksuoti kainą šešiems mėnesiams, turės mokėti 22,992 ct/kWh kainą, o norintys stabilumo ir pasirenkantys 36 mėnesių planą, mokės 24,99 ct/kWh. Be to, pasirenkant šiuos planus, nenumatyti jokie paslaugos ar sutarties nutraukimo mokesčiai, tad, jei ateityje kainos dar mažėtų ir gyventojai norėtų pasikeisti tarifą ar planą, tai galėtų padaryti be jokių apribojimų.

Įmonės duomenimis, šiuo metu tai yra mažiausios gyventojams siūlomos elektros kainos, kurios galios pasirašant sutartis visą kovo mėnesį.

M. Giga primena, kad keičiant elektros tiekėją, užtenka sudaryti sutartį su pasirinkta nauja įmone, kreiptis į senąją dėl turimos sutarties nutraukimo nereikia. Priimant sprendimą keisti tiekėją, svarbu įsigilinti tik į senojoje sutartyje numatytus vartotojo įsipareigojimus, dėl kurių gali reikėti grąžinti suteiktas nuolaidas ar sumokėti mokesčius. Tokiu atveju sąskaitą suformuoja ir vartotojui pateikia ankstesnis tiekėjas.

VERT duomenimis, kovo 13 dieną 1,19 mln. buitinių šalies vartotojų buvo pasirinkę tris didžiausius nepriklausomus elektros tiekėjus: „Ignitį“ – 921,9 tūkst., „Elektrum Lietuvą“ – 141,3 tūkst., „Enefit“ – 126,2 tūkst.

Buitinių vartotojų, šiandien dar nepasirinkusių jokio nepriklausomo elektros tiekėjo, skaičiai siekia 516 tūkst., iš jų daugiausia – priklausančių trečiajam liberalizavimo etapui, virš 470 tūkst.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Valdas

Susitars del tu kainu, ju yra nedaug sudarys karteli, aiskus pvz yra su pienu.Cia laikinas reiskinys, be reikalo vyriausybe, tai perdave i privacias rankas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas