Europoje įvykdyta milžiniška kibernetinė ataka: tūkstančiai žmonių liko be interneto, tačiau tai dar ne viskas

Europoje įvykdyta milžiniška kibernetinė ataka: tūkstančiai žmonių liko be interneto, tačiau tai dar ne viskas

Arnas Balčiūnas

Kova virtualioje erdvėje įgauna vis didesnį pagreitį. Niekam ne paslaptis, jog programišiai iš viso pasaulio kovoja su Rusija, kuri tęsia karinę invaziją Ukrainoje. Tačiau šis savaitgalis prasidėjo prastomis naujienomis ir europiečiams.

Tūkstančiai interneto vartotojų visoje Europoje liko be prieigos prie virtualios erdvės, kas galimai yra kibernetinės atakos, kuri buvo vykdyta dar tuomet, kai Rusija pradėjo savo karinę invaziją į Ukrainą, pasekmė.

serveris

Pranešama, kad kibernetinė ataka galėjo būti įvykdyta dar vasario 24 dieną, o šios atakos objektas – JAV palydovų operatoriaus „Viasat“ sistemos. Teigiama, kad šis išpuolis sukėlė dalinį tinklo sutrikimą ne tik Ukrainoje, bet ir visoje Europoje.

Teigiama, kad prie interneto prieigos neturi tie vartotojai, kurie yra priklausomi nuo „Viasat“ palydavo KA-SAT. Deja, tačiau „Viasat“ atstovai daugiau informacijos nepateikia, tačiau nurodo, kad apie šį išpuolį yra informuotos atitinkamos institucijos.

technician-working-server-tower

Remiantis „Orange“ duomenimis, be palydovinio interneto yra likę maždaug 9000 vartotojų. Apie analogiškas problemas praneša ir „Bigblu“, mat net trečdalis palydovinio interneto paslaugų tiekėjo klientų neturi prieigos prie interneto. Daugiausiai nukentėjo šio operatoriaus vartotojai Vokietijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Graikijoje ir Lenkijoje.

Įdomu ir tai, jog dėl šios kibernetinės atakos nustojo veikti ir maždaug 5800 vėjo turbinų, kurių bendra galia gali siekti apie 11 gigavatų. Teigiama, kad dėl šių sutrikimų vėjo jėgainių stebėjimas ir valdymas šiuo metu yra itin ribotas.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas