„Facebook“ bandys nusiplauti praeities dėmes? Netrukus gali įvykti naujo pavadinimo pristatymas

„Facebook“ bandys nusiplauti praeities dėmes? Netrukus gali įvykti naujo pavadinimo pristatymas

Lukas Snarskis

Pastarieji mėnesiai nėra patys lengviausi „Facebook“ kompanijai, kuri valdo tokio paties pavadinimo socialinį tinklą, o taip pat ir krūvą kitų programėlių. Vakar internetą sudrebino „The Verge“ pateikta informacija, jog „Facebook“ jau kitą savaitę gali pakeisti savo pavadinimą.

Pranešama, jog spalio 28 dieną turėtų įvykti „Facebook“ vadovo Marko Zuckerbergo spaudos konferencija, kurioje turėtų būti paskelbtas naujas „Facebook“ pavadinimas. Toks pareiškimas turėtų būti atliktas kitą ketvirtadienį įvyksiančioje kasmetinėje „Facebook Connect“ konferencijoje.

Tikėtina, kad naujasis „Facebook“ pavadinimas gali tapti „Horizon“, o tokį pasirinkimą gali nulemti bendrovės kuriama virtuali multivisata. „Facebook“ pradeda kurti ateities kompiuterijos platformą, kitaip vadinamą multivisata, kuri apjungs tokias technologijas kaip virtuali ir papildyta realybė. Idėjos esmė – sukurti geresnį virtualios būsenos jausmą, kuris priartintų virtualų bendravimą prie gyvojo.

Facebook-apps

Negana to, gali pasikeisti ne tik „Facebook“ pavadinimas, tačiau ir daugybės kitų šios bendrovės valdomų produktų pavadinimai, o tarp jų – „WhatsApp“, „Instagram“ ir „Oculus“. Tiesa, bent jau kol kas kompanijos atstovai neigia tokia kalbas.

„Mes nekomentuojame gandų ar spekuliacijų“, - tokį atsakymą trečiadienį gavo „Gizmodo“ redakcija.

Ir nors šiuo metu internete sklaido įvairios kalbos, tačiau reikia neatmesti varianto, jog vienintelis dalykas, kuris pasikeis – tai kompanijos, kuri valdo visas programėles pavadinimas. Kai kurių šaltinių teigimu, „Facebook“ gali žengti panašiu keliu kaip kadaise tai padarė „Google“, kuri šiuo metu yra valdoma „Alphabet“ įmonės. Pastaroji buvo įkurta tam, jog pakeisti valdančio juridinio asmens pavadinimą. Neatmetamas analogiškas variantas ir „Facebook“ atveju.

Facebook-appsai

Visa ši vardo keitimo istorija turi ir kiek tamsesnę pusę. Daugelis šaltinių teigia, jog tai susiję su „Facebook“ kuriamas projektas, tačiau nesunku suprasti ir tai, kad toks sprendimas gali būti priimtas siekiant nuplauti itin prastą įvaizdį, kuris buvo suformuotas per keletą paskutinių metų. „Facebook“ vardas skambėjo gausybėje įvairiausių skandlų, pradedant „Cambridge Analytica“ 2016 metais, tęsiant Donaldo Trumpo prezidentine kompanija, Kapitolijaus šturmu ir net išvadomis, kuriose teigiama, jog „Facebook“ prisidėjo prie genocide Mianmare.

Kompanijos pavadinimo keitimas dėl ateities dėmių – nebūtų pirmas kartas, kuomet bendrovės vadovai bando atsikratyti ne itin šlovingos istorijos. Analogiškus pakeitimus buvo atlikusi tabako bendrovė „Phlip Morris“, kuri pakeitė pavadinimą į „Altria Group“, o taip pat ir „Kentucky Fried Chicken“, kuri tapo KFC ir pan.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas