„Facebook“ pričiupo kibernetinį nusikaltėlį: ukrainietis pavogė 138 mln. vartotojų duomenis ir stos prieš teismą

„Facebook“ pričiupo kibernetinį nusikaltėlį: ukrainietis pavogė 138 mln. vartotojų duomenis ir stos prieš teismą

Lukas Snarskis

Pastaruoju metu ne itin geromis naujienomis lydima „Facebook“ kompanija, o tuo pačiu ir tokiu pat pavadinimu valdomas socialinis tinklas, šįsyk ėmėsi kovoti su internetiniais nusikaltėliais. Bendrovė padavė į teismą Ukrainos pilietį, kuriam pareikšti įtarimai dėl vartotojų duomenų vagystės ir bandymo pasipelnyti.

Remiantis teismo dokumentais, Kirovogrado gyventojas Aleksandras Aleksandrovičius Soločenka yra kaltinamas pasisavinęs daugiau nei 178 mln. „Facebook“ vartotojų asmens duomenis bei bandymu juos parduoti. „Facebook“ atstovų teigimu, pastarasis naudojosi „Contact Importer“ įrankį, kurio dėka rinko „Facebook Messenger“ vartotojų duomenis. Minimas įrankis leidžia sinchronizuoti telefone esančius kontaktus tam, kad pavyktų surasti draugus, kurie naudojasi „Messenger“ aplikacija.

hacker-man-laptop

Pranešama, kad nusikalstama veikla buvo vykdama nuo 2018 metų sausio mėnesio iki pat 2019 metų rugsėjo. A.Soločenka naudojosi automatizuotu įrankiu, kuris buvo atpažįstamas kaip „Android“ įrenginys, siųsdavo atsitiktinius numerius į „Facebook“ serverius. Jeigu užklausos metu panaudotas numeris sutapdavo – tuomet būdavo gaunamas atsakymas su vartotojų duomenimis, o išgauta informacija – išsaugoma. 2019 metų gruodį šie duomenys pasirodė internete, o už juos buvo prašoma pinigų. Ukrainietis bandė prisidengti „Solomame“ bei „barak_obama“ slapyvardžiais, tačiau tokia priedanga nebuvo sėkminga.

Aiškėja ir tai, jog tai nėra vienintelis kibernetinis nusikaltimas, kurį įvykdė Ukrainos pilietis. Remiantis „Facebook“ duomenimis, A.Soločenka dar 2020 metais bandė pardavinėti didžiausio komercinio Ukrainos banko vartotojų duomenis, o taip pat ir pastaroje šalyje veikiančios stambios pristatymo bei prancūzų analitikos bendrovių duomenis. Pranešama, kad A.Soločenka yra laisvas samdomas programuotojas, kuris puikiai išmano „Python“ bei PHP programavimo kalbas, geba naudotis „Xrumer“ programa, kuri skirta masinių žinučių siuntimui, o taip pat turi patirties dirbant su įvairiais „Android“ emuliatoriais.

Facebook20dating

Kalifornijos šiaurinės apygardos federaliniam teismui pateiktas „Facebook“ ieškinys prašo, jog A.Soločenkai būtų uždrausta lankytis „Facebook“ valdomuose puslapiuose. Žinoma, kompanijos advokatai reikalauja uždrausti atsakovui pardavinėti turimus vartotojų duomenis. Įdomu ir tai, kad nusikaltimui naudota „Contact Importer“ programėlė tapo neprieinama dar 2019 metų rugsėjį, tačiau šių metų balandį internete buvo pasirodę pranešimai apie 533 mln. vartotojų parduodamus duomenis, kurie, „Facebook“ teigimu, buvo surinkti analogišku būdu.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Saliamis

Facebook seniai jau yra žinomas kaip lengvatikių medžioklės įrankiu. To pasekoje žmonės apiplešiami dėl lengvabūdiško tikėjimo ir priklausomybe facebook. Aš turėjau facebook. Bet panaikinau anketą ir dabar nebeskauda galvos.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas