Gavote dovaną, kuri jums visiškai nereikalinga? Į parduotuves grąžinti galite ir kokybiškas prekes

Gavote dovaną, kuri jums visiškai nereikalinga? Į parduotuves grąžinti galite ir kokybiškas prekes

Pranešimas spaudai

Artėjant šventėms nė nepajuntame, kaip esame įtraukiami į prieššventinį šurmulį ir į dovanų paieškas: artimiesiems, draugams, kolegoms, svečiams. Deja, neretai dovanos, kurias per skubėjimą perkame, sugrįžus į namus pasirodo ne pačios originaliausios. Taip pat, kartais sužinome, kad artimas žmogus tikėjosi visai kitos dovanos. Ką tokiu atveju daryti? Ar galite gražinti prekę tik todėl, kad ji jums nepatiko, jog paprasčiausiai persigalvojote?

Kokybiškų prekių grąžinimas

beautiful-woman-with-computer-christmas-gifts

Įsigydami ne maisto prekes fizinėje parduotuvėje, turite keturiolika dienų, per kurias nuo prekės įsigijimo galite grąžinti ar pakeisti nusipirktus daiktus analogiškais kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais.

Tuomet, kai keičiami daiktai nėra lygiaverčiai ir susidaro kainų skirtumas, pirkėjas su pardavėju privalo atsiskaityti pagal perskaičiuotas kainas. Jeigu pardavėjas neturi prekės pakeitimui, vartotojas turi teisę ją grąžinti ir atgauti pinigus.

Vartotojų elgsenos tyrimai rodo, kad užsienyje drabužiai sudaro apie 60 proc. grąžinamų prekių. Ne išimtis ir Lietuva – netinkančio dydžio aprangą žmonės linkę iškeisti į kito dydžio drabužius arba pinigus.

Vis dėlto, reikėtų įsidėmėti, kad galite pasinaudoti prekių grąžinimo ir keitimo teise, tik tuomet, jeigu jūsų įsigytas daiktas nebuvo naudojamas, yra nesugadintas, nepraradęs prekinės išvaizdos (prekės ar jos pakuotės išvaizdos pakeitimų, kurie buvo būtini norint apžiūrėti prekę, negalima laikyti esminiais prekės išvaizdos pakeitimais)ir pirkėjas turi daikto pirkimą iš pardavėjo įrodančius dokumentus.

Tradicinėje prekyboje pirkėjo galimybės grąžinti tinkamos kokybės prekes yra labiau apribotos nei, pavyzdžiui, sudarant nuotolines sutartis ar sutartis ne prekybos patalpose. Teisės aktai nustato atvejus, kada vartotojo reikalavimas pakeisti tinkamos kokybės prekę ar atgauti už ją sumokėtus pinigus gali būti tenkinamas tik pardavėjui sutikus.

Svarbu atkreipti dėmesį

product-package-boxes-shopping-bag-cart-with-laptop-online-shopping-delivery-concept

Bene didžiausia kliūtis, kuri vartotojams neleidžia pasinaudoti teise grąžinti kokybišką prekę, tai, kad jie nežino savo, kaip vartotojų teisių arba tiksliai nežinodami, per kiek laiko gali grąžinti kokybiškas prekes, pralaukia daugiau kaip 14 dienų. Taip pat neretai pasitaiko, kad pirkėjai išmeta pakuotę, be kurios prekės pardavėjas gali nepriimti.

Taip pat labai svarbu atsakingai ir atidžiai rinktis tuos daiktus, kurie yra įtraukti į prekių, kurias galima grąžinti tik pardavėjui sutikus, sąrašą. Pavyzdžiui, artėjant šventėms pirkdami vaikams dovanų žaislus, tėvai turėtų būti dėmesingi rinkdami kokybiškus žaislus, nes žaislai ne visada atrodo taip, kaip pavaizduota ant pakuotės, o juos galima grąžinti tik pardavėjui sutikus. Todėl gerai apžiūrėkite daiktą, prieš jį pirkdami, nes dėl neapsižiūrėjimo ir neatidumo nuperkami daiktai, kurie neatitinka vartotojo lūkesčių.

Taip pat reikėtų būti atidiems įsigyjant elektronines prekes, tokias, kaip prieš Šv. Kalėdas itin populiarios elektroninės girliandos, kurias irgi galima gražinti tik pardavėjui sutikus.

Taip pat dėmesingi būkite per išpardavimus, kuomet dažnas pirkėjas prekes perka strimgalviais, nė nesusimąstydamas pasižiūrėti, kas yra pakuotėje, o vėliau prekės nebeturi teisės grąžinti.

Kuomet įsigyjate elektrotechnikos prietaisus, skirkite truputėlį laiko ir perskaitykite naudojimo instrukciją, ypač, kai nežinote, kaip deramai įrenginiu naudotis.

Kokybiškos prekės, kurių negalima grąžinti

cropped-image-woman-inputting-card-information-key-phone-laptop-while-shopping-online

Mažmeninės prekybos taisyklės išskiria sąrašą daiktų, kai pirkėjo reikalavimas pakeisti kokybišką nepatikusią prekę į analogišką arba grąžinti už ją sumokėtus pinigus gali būti tenkinamas tik pardavėjui sutikus įsigijus šias prekes:

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas