„Google“ klaida, kuri galėjo kainuoti šimtus milijonų dolerių: sunkiai suvokiamas aplaidumas, kuris vos neprivedė prie katastrofos, sužinokite, kuo tai baigėsi

Tomas Eidukevičius

2024-05-22, 19:54

0 komentarų

JAV technologijų bendrovė „Google“ valdo daugybę populiarių produktų – nuo paieškos sistemos, nuotraukų programėlių, el. pašto dėžučių iki tokių paslaugų kaip „Google Cloud“. Ir nors tai yra milžiniška kompanija, kur, atrodo, kad jūsų duomenys gali būti saugūs, tačiau realybė yra kiek kitokia.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
„Google“ klaida, kuri galėjo kainuoti šimtus milijonų dolerių: sunkiai suvokiamas aplaidumas, kuris vos neprivedė prie katastrofos, sužinokite, kuo tai baigėsi

Dar praėjusią savaitę buvo pasirodę pranešimų, jog „Google Cloud“ platformoje per klaidą buvo ištrinti 135 mlrd. JAV dolerių vertės „UniSuper“ pensijų fondų bendrovės duomenys. Čia buvo kaupiamos 647 tūkst. narių, dirbančių 37 Australijos universitetuose, pensijų kaupimo santaupos.

Pranešama, jog narių lėšos ir sąskaitos buvo neprieinamos dvi savaites - nuo gegužės 2 iki 15 dienos, kol „Google“ stengėsi viską atkurti ir atstatyti. Debesijos paslaugų teikėjai yra moderni alternatyva įmonių serveriams, kuriuose saugomos taikomosios programos ir duomenys.

Pagrindiniai paslaugų teikėjai, įskaitant „Amazon AWS“, „Microsoft Azure“ ir „Google Cloud“, nurodo mažesnes IT sąnaudas kaip vieną iš pagrindinių priežasčių, skatinančių pereiti nuo įmonių serverių prie debesijos serverių. Nesvarbu, ar tai būtų debesis, ar vietiniai serveriai, juos valdo žmonės, todėl dėl konfigūravimo ir atnaujinimo klaidų kyla problemų.

Anot „Google Cloud“ atstovų, netyčia neteisingai konfigūruojant „UniSuper“ privačios debesijos paslaugas, galiausiai buvo privačios debesijos abonementas dviejose geografinėse vietovėse, kuriose buvo dubliuojama jos privati debesija.

Šimtai „UniSuper“ taikomųjų programų, duomenų bazių ir virtualių mašinų „Google Cloud“ buvo ištrinta, todėl bendrovė buvo priversta naudoti papildomą atsarginę kopiją, saugomą pas kitą paslaugų teikėją. Visi duomenys, sąskaitos ir pinigai buvo neprieinami dvi savaites, kol gegužės 15 dieną pagaliau buvo paskelbta apie atgautus duomenis.

Bendrame „UniSuper“ ir „Google Cloud“ pareiškime pažymima, kad „Google Cloud“ nustatė įvykius, dėl kurių įvyko šis sutrikimas, ir ėmėsi priemonių užtikrinti, kad tai nepasikartotų. Tačiau kas tiksliai lėmė duomenų ištrynimą, lieka spėlioti.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas