„Google“ ruošiamas „Chrome“ atnaujinimas gali sugriauti internetą: kai kurie puslapiai gali tapti nepasiekiamais

„Google“ ruošiamas „Chrome“ atnaujinimas gali sugriauti internetą: kai kurie puslapiai gali tapti nepasiekiamais

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-12-30, 10:12

2022-ųjų kovo mėnesį turėtų pasirodyti jau šimtoji keturioliktus metus skaičiuojančios naršyklės „Google Chrome“ versija. Su trečiojo skaitmens naršyklės versijoje atsiradimu gali iškilti ir iki šiol nepatirtų problemų su programos veikimu - kai kurie puslapiai gali neatsidaryti arba neveikti tinkamai. Pati „Google“ puikiai supranta potencialių problemų grėsmę ir pamažu imasi jų prevencijos.

Kai kurių puslapių veikimui būtina nustatyti naudojamos naršyklės leidėją bei versiją, vadinamasis „User Agent“ paprastai atrodo maždaug taip - „Mozilla / 5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit / 537.36 (KHTML) Chrome / 96.0.4664.45 Safari / 537.36“ Šiame pavyzdyje „Chrome“ versija nurodyta kaip „Chrome / 96.0.4664.45“ - 96 nurodo pagrindinę naršyklės versiją.

Google20Chrome

Kai kurios tinklo paslaugos, pavyzdžiui tinklalapių kūrimo priemonė „Duda“, atpažįsta tik pirmus du skaitmenis kuomet nustato naršyklės versiją. Ši platforma taip pat palaiko tik naujesnes, nei 40-osios versijos „Chrome“ naršykles, tad šimtoji versija („Chrome / 100“) joje būtų interpretuojama kaip „Chrome / 10“. „Google“ patvirtino šios problemos aktualumą ir mano, jog problemų gali kilti ne tik tokio tipo platformose. Britų skaitmeninės rinkodaros specialistų „Yell Business“ tinklalapis atradęs potencialių problemų sugebėjo jas išspręsti be „Google“ prisidėjimo, tad vienas iš variantų yra palikti šios problemos sprendimą paslaugų teikėjams, o ne programinės įrangos kūrėjai.

Google20Chrome20PC

Kita vertus, toks variantas tenkintų toli gražu ne visus. Kaip laikiną sprendimą „Google“ siūlo rankiniu būdu keisti naršyklės versiją „chrome: // flags“ nustatymuose pakeičiant skaičius vietomis ir perkeliant 100 į antrą skaičių sekciją. Kitaip tariant vietoje „Chrome / 100.0.1234.56“ įrašyti „Chrome / 99.100.1234.56“. Nors toks sprendimas būtų laikinas, jis padėtų apsilankyti triženklės versijos neatpažįstančiuose tinklapiuose kol problema bus išspręsta globaliu mastu. Galime tikėtis, kad „Google“ sugebės rasti išeitį iš padėties dar prieš debiutuojant naujajai „Chrome“ versijai.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Jonas

Kas taip daro... Tokie developeriai konkrečiai š mala. 2 skaimenys, kai gali pagal skyrikli imti. Jei puslapis neveiks juo naudotis pavojinga, gali būti kad skylėtas ir jau ten sukasi malware o pass saugomas išvis plain text

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas