„Google“ sulaukė grėsmingų raginimų iš Lietuvos: pateikti reikalavimai pašalinti tam tikras paskyras, sužinokite, kas čia dedasi

Pranešimas spaudai

2024-07-04, 07:54 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

2 komentarai (-ų)

Siekdama efektyviai prižiūrėti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, šią savaitę Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) kreipėsi į paieškos platformos „Google“ bei didžiausios vaizdo dalijimosi platformos „YouTube“ atstovus, reikalaudama nedelsiant imtis veiksmų, kad būtų panaikintos asmenų, įtrauktų į ES sankcijų sąrašą, oficialios paskyros.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
„Google“ sulaukė grėsmingų raginimų iš Lietuvos: pateikti reikalavimai pašalinti tam tikras paskyras, sužinokite, kas čia dedasi

Į dainininkų, aktorių, televizijos laidų vedėjų, kuriems pagal naujausius ir ankstesnius Europos Vadovų Tarybos priimtus reglamentus taikomos ES sankcijos ir kurie turi aktyvias paskyras „YouTube“, sąrašą įtraukti šie asmenys: Oleg Mikhaylovich Gazmanov, Nikolay Viacheslavovich Rastorguev (grupė Liubė), Grigoriy Viktorovich Lepsveridze (Grigoriy Leps), Yulia Dmitrievna Chicherina, Yaroslav Yuryevich Dronov (Shaman), Vyacheslav Rafaelevich Manucharov, Polina Sergeevna Gagarina.

Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatyme numatyta, kad juridiniams asmenims, pažeidusiems tarptautines sankcijas, LRTK gali skirti baudas iki 50 000 eurų arba didesnes, jei pažeidimas tęsiasi.

Jei „YouTube“ nesiimtų veiksmų minėtų asmenų paskyroms pašalinti, LRTK planuoja imtis teisinių priemonių prieš „YouTube“ dėl sankcijų pažeidimų.

Muzikos transliavimo platforma „Spotify“, veikianti panašiai kaip „YouTube“, praėjusią savaitę paskelbė, kad pašalins prorusiškus atlikėjus iš platformos, nes jie įtraukti į ES sankcionuotų asmenų sąrašą.

Vertėtų priminti, kad prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, Europos Sąjunga sudarė asmenų ir subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą. Paskutinis reglamento dėl ribojamųjų priemonių, taikomų veiksmams, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba keliama grėsmė tokiems veiksmams pakeitimas buvo priimtas 2024 m. birželio 24 d.

Pagal jį buvo išplėstas asmenų ir subjektų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašas. Pažymima, kad šie asmenys ir subjektai laikomi atsakingais už veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba keliama grėsmė jiems. Kai kurie iš šių asmenų, kuriems taikomos sankcijos, aktyviai dalyvauja vaizdo įrašų dalijimosi platformoje „YouTube“ – jų oficialios paskyros turi daug prenumeratorių, įkelta daug vaizdo įrašų, jų peržiūrų skaičius yra didelis.

Dėl to jie įgyja populiarumą, finansinę naudą ir turi platformą skleisti Rusijos propagandinį naratyvą.

Apie savo sprendimą kreiptis į „YouTube“ dėl ES sankcionuotų asmenų pašalinimo iš platformos LRTK taip pat informavo Europos Komisiją bei visus Europos Sąjungos žiniasklaidos reguliuotojus.

2 komentarų

Oi oi oi

Šiaip seniai reikėjo.
Klausimas. O kur čia rašoma apie grėsmę Google'ui?
Straipsnis kaip straipsnis, tik antraštė tinkama ant mėšlo krūvos.
Ir šaunu, kad straipsniai igarsinami.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas