„Ignitis“ klientams – išskirtinė galimybė: kviečiama pasinaudoti išskirtine galimybe, kuri leis sutaupyti papildomai

Tikriausiai esate girdėję apie elektros biržą. Ar žinote, kad galite pasirinkti elektros planą, kurio kaina susieta su elektros birža?

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Ignitis“ klientams – išskirtinė galimybė: kviečiama pasinaudoti išskirtine galimybe, kuri leis sutaupyti papildomai

Kalbant paprastai – elektros birža yra virtuali vieta, kur vyksta didmeninė prekyba elektra. „Ignitis“ elektros energiją perka iš Šiaurės Europoje veikiančios elektros biržos „Noord Pool“. Gyventojai negali įsigyti elektros tiesiogiai iš biržos, tačiau gali už elektrą mokėti su birža susietą kainą.

Tokią galimybę suteikia planai „Išmanus – Mėnesinis“ ir „Išmanus – Valandinis“. Jų privalumus bus lengviau suprasti, trumpai aptarus biržos kainos susiformavimo dėsningumus.

Elektros biržos kainos svyravimo paros bei metų ritmas

Elektros biržos kainos dinamiką veikia daugelis veiksnių: vartotojų įpročiai, gamtinių dujų kainos svyravimai, elektros tinklo remonto darbai, oro sąlygos ir kitos aplinkybės. Nepriklausomi tiekėjai nedaro įtakos elektros biržos kainos pokyčiams.

Biržoje elektros kaina keičiasi kas valandą, tačiau jos svyravime galima pastebėti tam tikrą paros bei metų ritmą. Kaip ir kitose prekybos vietose, elektros biržos kainas veikia paklausos ir pasiūlos dėsniai. Elektros poreikis būna mažesnis naktimis ir savaitgaliais, tuo metu ir jos kaina biržoje dažniausiai būna žemesnė.

Galima pastebėti ir sezoninius elektros kainos svyravimus. Elektros kainos paprastai sumažėja ir pasibaigus šildymo sezonui. Svarbios ir gamtos jėgos, kurios pasitelkiamos gaminant pigesnę žaliąją elektros energiją – saulė, vėjas ir vanduo. Saulėtomis vasaros dienomis daugiau elektros energijos pagaminama saulės elektrinėse. Savo ruožtu, vėjo jėgainės gali „prisukti“ pigesnės elektros tiek dieną, tiek naktį. Pavasario potvyniai į „Nord Pool“ biržą įlieja daugiau Skandinavijos šalių hidroelektrinėse pagamintos elektros energijos.

Palankus metas rinktis su elektros birža susietą planą

  • Šiuo metu tai geriausias kainos pasirinkimas iš visų šiuo metu „Ignitis“ siūlomų planų.
  • Pastaruoju metu elektros biržoje stebimas kainų mažėjimas.
  • Iki birželio 29 d. palankios sąlygos keisti „Ignitis“ planą, nes nereikės grąžinti ankščiau (iki plano keitimo) gautų nuolaidų, jei su „Ignitis“ liksite šešis mėnesius.
  • Jeigu su elektros birža susietas planas nepateisins lūkesčių – galėsite pasirinkti fiksuotos kainos „Ignitis“ planą.

Pakeisti planą paprasta

Patogiausias ir greičiausias būdas pakeisti elektros tiekimo planą savitarnos sistemoje e.ignitis.lt. Jei neturite galimybių naudotis savitarna, planą pasikeisti galite paskambinę klientų aptarnavimo telefonu +37061121802 arba atvykę į klientų aptarnavimo centrą.

Kaip pasikeisti „Ignitis“ elektros planą - detali instrukcija:


Jei norite, kad naujai pasirinktas planas įsigaliotų nuo kito mėnesio pirmos dienos, jį pasirinkite iki einamojo mėnesio priešpaskutinės dienos (imtinai). Planą pakeitus paskutinę mėnesio dieną, jis įsigalios nuo dar kito mėnesio.

Pavyzdžiui, pasikeitus planą kovo 30 d., jis įsigalios balandžio 1 d., o jei tai padarysite kovo 31 d. – jau tik gegužės 1 d.

Likite su „Ignitis“ ir negrąžinkite nuolaidų

Anksčiau (iki plano keitimo) gautų nuolaidų grąžinti nereikės, jei turimą planą keisite iki šių metų birželio 29 d. (iki šios dienos planą galite keisti keletą kartų) ir liksite „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientu ne trumpiau kaip šešis mėnesius.

Šešių mėnesių terminas bus skaičiuojamas nuo naujo plano įsigaliojimo dienos. Apsisprendus nutraukti sutartį anksčiau nei po 6 mėnesių, gautas nuolaidas reikės grąžinti. Jei iki birželio 29 d. paskutinį kartą pakeitę planą pasirinksite naujas nuolaidas ir neišbūsite sutartyje numatytą kainos fiksavimo terminą - jų susigrąžinimui bus taikoma sutartyje numatyta tvarka.

Daugelis namų paslaugų vienoje vietoje

„Ignitis“ savitarnoje galima ne tik pasikeisti planą, deklaruoti skaitiklių rodmenis tiek už save, tiek už artimąjį, ir apmokėti sąskaitas. Dar daugiau – savitarnoje yra galimybė patogiai atsiskaityti ne tik už suvartotą elektrą, bet ir už šildymą, vandenį, ryšio, administravimo ir kitas namų paslaugas, teikiamas daugiau nei 300 tiekėjų. Per mėnesį daugiau nei 90 tūkst. klientų naudojasi galimybe „Ignitis“ savitarnoje vienu kartu atsiskaityti ir už visas komunalines paslaugas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Lordas

Melagiai,Ignitis,jie ir taip kita forma skaičiuoja netesybas,jeigu pakeičiame tarifo planą,netikėkite,susidūrem asmeniskai ,tris mėnesius po kitu mokėjimo pavadinimu mums siunčia susimokėti netesybų suma,tai kad meluoja Ignicio atstovai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas