Internetas

Informaciją, kurią privalo žinoti kiekvienas: viskas, ką verta žinoti apie pašto siuntų pristatymo būdus ir jų skirtumus

Siuntą atneš į namus, ar ją reikės atsiimti pašto skyriuje? O galbūt ji bus palikta pašto dėžutėje? Ar matysiu visą siuntos kelionę? Tokie klausimai kyla kiekvienam, bent kartą siuntusiam arba laukusiam tradicinės pašto siuntos. Tad nuo ko visa tai priklauso?

Informaciją, kurią privalo žinoti kiekvienas: viskas, ką verta žinoti apie pašto siuntų pristatymo būdus ir jų skirtumus

Be sekimo, Pasirašytinai, Sekamoji, Įvertintoji – tai tradicinių pašto siuntų tipų pavadinimai. Ir nors kiekvieno tipo siuntos turi savų ypatybių, tačiau gavėjų namuose ar pašto dėžutėse jos finišuoja vienodai greitai.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Tradiciniu pašto tinklu keliaujančių siuntų pristatymo greitis ir kokybė nepriklauso nuo siuntėjo pasirinkto siuntos tipo. Tačiau vieno tipo siuntų kelią galima sekti nuo pradinio iki galinio taško, kitų tik Lietuvos teritorijoje, o trečių visiškai negalima. Panašūs skirtumai ir su siuntų įteikimo būdais – vienos įteikiamos namuose, joms reikalingas parašas, o kitas galima rasti iš karto pašto dėžutėje arba atsiimti pašto skyriuje“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Ji primena, kad kiekvienai siuntai yra sugeneruojamas unikalus siuntos numeris. Jame esanti tam tikra raidė arba raidės ir atskleidžia, kuriam iš keturių tipų siunta priklauso.

Jeigu matote raides U arba X – tai siuntos „Be sekimo“, kurių siuntos kelio stebėti negalima. Mažose pakuotėse ir iki 2 kg sveriančios tokio tipo siuntos įdedamos į pašto dėžutę. Siuntai į ją netelpant, ją kviečiama atsiimti pašto skyriuje. Paprastai, tai yra ekonomiškiausia pašto paslauga.

R raidė siuntos kode indikuoja siuntą „Pasirašytinai“. Tokio tipo siuntos, sveriančios iki 2 kg, gavėjams įteikiamos namuose, o jų įteikimas užfiksuojamas parašu. Gavėjo neradus namuose, arba siuntų svoriui viršijus 2 kg, tokias siuntas kviečiama atsiimti pašto skyriuje. Siuntos kelią šiuo atveju galima stebėti tik siuntai esant Lietuvoje.

Jeigu yra užsakyta pastaruoju metu sparčiai populiarėjanti Sekamoji“ siunta, galima stebėti visą jos kelią nuo siuntėjo iki pat gavėjo visame pasaulyje. Šios siuntos yra pristatomos tiesiai į gavėjo laiškų dėžutę, o jeigu netelpa į pastarąją, siuntą kviečiama atsiimti pašto skyriuje.

Galiausiai yra ketvirtasis siuntos tipas – „Įvertintoji“. Jos slepiasi po V arba CV raidėmis siuntos kode. Pastarųjų siuntos kelią galima stebėti tik joms esant Lietuvos teritorijoje. Tokios siuntos, sveriančios iki 2 kg, įteikiamos namuose su parašu. Na, o gavėjo neradus, arba didesnes nei 2 kg siuntas visada yra kviečiama atsiimti pašto skyriuje. Šio tipo siuntos išskirtinės tuo, kad jas įvertinus ir sumokėjus papildomai, praradimo atveju yra galimas nurodytos siuntos vertės kompensavimas.

Siunčiant kitas minėtas pašto siuntas, dingimo atveju kompensacija nėra taikoma, arba kompensuojamos tik siuntimo suma, padauginta iš dviejų.

Visa glausta informacija apie pašto siuntų tipus – lentelėje apačioje. Jeigu šiuo metu laukiate pašto siuntos, pasitikrinkite jos kodą ir jūs!

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas