Internautai ir toliau nerimsta: programuotojų bendruomenė siekia atsikratyti rusais „GitHub“ platformoje

Internautai ir toliau nerimsta: programuotojų bendruomenė siekia atsikratyti rusais „GitHub“ platformoje

Arnas Balčiūnas

Rusijai ir toliau tęsiant karinius veiksmus Ukrainoje, didėja kompanijų, kurios vienaip ar kitaip atsiriboja nuo Rusijos rinkos. Daugybė bendrovių, kurių sąrašą rasite paspaudę čia, jau atsiribojo nuo rusų arba pritaikė kitokius apribojimus, tačiau tai padarė tikrai ne visi.

Dar visai neseniai, internautai buvo sukūrę peticiją, reaguodami į tai, jog „PayPal“ nenutraukė savo veiklos Rusijoje. Neilgai trukus – tai davė rezultatų ir bendrovės atstovai paskelbė apie ribojimus rusams. Internautai ir vėl pasitelkė peticiją, o šįsyk – dėl „GitHub“ platformos.

Github

Programuotojams skirta „GitHub“ platforma iki šiol prieinama rusams, o tai kelia ukrainiečių ir programuotojų iš kitų šalių pasipiktinimą. Peticijos tekste teigiama, jog kol ukrainiečiai priversti dirbti pasislėpę nuo raketų ir armijos, Rusijos piliečiai gali patogiai darbuotis savo namuose ar darbo vietoje.

Change.org platformoje sukurtoje peticijoje pažymima ir tai, jog prieinamumas prie „GitHub“ palieka rusų programuotojams galimybę kurti programėles ar paslaugų paketus, kurie gali destabilizuoti Ukrainos internetinius resursus. Peticijos tekste kreipiamasi į Thomasą Dohmke bei visą „GitHub“ komandą.

Prieš keletą dienų sukurtą peticiją jau pasirašė beveik 50 tūkst. žmonių. Norėdami prie šios peticijos prisidėti ir jūs – spauskite čia. Priminsime, jog „GitHub“ – tai milžiniška programinių kodų saugykla, kurią naudoja ne tik pavieniai programuotojai, tačiau ir didžiulės kompanijos.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas